دعا برای رهایی از دو نکبت جهانی
کد خبر: 1003394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D1m
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مطرح کرد
مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات از ایرانیان درخواست کرد تا برای رفع دو نکبت ویروس کرونا و رژیم صهیونیستی دست به دعا بردارند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به دنبال تعیین روز پنج‌شنبه ۱۴می‌۲۰۲۰ برابر با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ به عنوان روز دعا، روزه‌داری و انجام امور خیریه برای رفع ویروس منحوس کرونا از جهانیان، مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ملت ایران نیز همصدا و همراه با دیگر برادران و خواهران خود از ادیان مختلف در سراسر جهان، ضمن اعلام همراهی با این دعوت و در حالی که ایام روزه‌داری ماه مبارک رمضان را سپری می‌کنیم، برای رفع دو نکبت منحوس از عرصه گیتی دست به دعا به درگاه خداوند متعال خواهیم برداشت. در بخشی دیگر از این اطلاعیه، آمده است: به دلیل همزمانی روز تعیین شده با ایام و لیالی قدر و نیز با عنایت به اینکه در آستانه روز جهانی قدس می‌باشیم، ملت رشید ایران همزمان برای رفع دو نکبت، ویروس کرونا و نیز نکبت صهیونیسم اشغالگر که همچون ویروسی ویرانگر در هفت دهه اخیر بلای جان تمامی جهانیان بوده است، دست به دعا برخواهند داشت.

مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان ضمن اعلام همراهی با دیگر پیروان مسیحی، یهودی و مسلمان برای دعا و نیایش به منظور رفع این بلا، به فعالیت‌های خیرین ملت ایران در رسیدگی به مشکلات خانواده‌های کم‌بضاعت به ویژه از میان پیروان دیگر ادیان توحیدی در ایران اشاره کرده و متن دعای هفتم صحیفه سجادیه را نیز به عنوان دعای مناسب این روز معرفی کرده است.

با این امید که این همدلی ناشی از ایمان به خداوند قادر متعال که بین انسان‌ها در سراسر جهان نضج یافته موجب شود، در‌های رحمت الهی به سوی انسان‌ها گشوده‌تر و از این بلای جهانگیر رهایی یابد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شیوع ویروس کرونا در جهان و همه‌گیری آن تمایل مردم جهان به معنویت را بیش از پیش افزایش داده و در این میان استفاده از دعا و نیایش ضریب بیشتری پیدا کرده است.

این گرایش به معنویت درحالی رقم می‌خورد که ویروس کرونا موجب تعطیلی موقت بسیاری از تجمعات مذهبی در سراسر جهان شده است، با این حال توجه به خدا و دین در این وضعیت روبه افزایش گذارده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار