دخل شهرداری را مردم پر می‌کنند
کد خبر: 1003060
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CwO
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
نباید با هزینه‌کرد خروار خروار بیت‌المال را هدر داد
رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریزبا انتقاد از نبود توازن در کاشت درختان و زیباسازی شهری گفت: نباید این‌گونه باشد که قسمتی از شهر مملو از زیبایی‌های بصری و قسمتی خالی از این لوازم‌ باشد، چراکه شهر متعلق به همه شهروندان و همه مناطق است.

محرم محمدزاده  در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز، اظهار داشت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز باید کاشت یک‌میلیون نهال را به‌صورت کارشناسی و برنامه‌ریزی شده اجرا کند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم‌ در کاشت درختان و به‌خصوص یک‌میلیون درختی که امسال قرار است در تبریز کاشته شود از نظرات کارشناسان استفاده شود، گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز درخصوص اجرای طرح کاشت یک‌میلیون نهال باید بدون احساسات و با برنامه و کار کارشناسی اقدام کند، چراکه براساس نظر کارشناسان در سال‌های گذشته درختانی در تبریز کاشته شده که با شرایط زیست محیطی تبریز مناسب نیست و باعث از بین رفتن نهال‌ها و هدررفت بیت‌المال شد. و اگر‌ از گونه‌های درختی ارسباران استفاده می‌شد، بازدهی بیشتر و بهتر بود.

وی با انتقاد از نبود توازن در کاشت درختان و زیباسازی شهری متذکر شد: نباید این‌گونه باشد که قسمتی از شهر مملو از زیبایی‌های بصری و قسمتی خالی از این لوازم‌ باشد، چراکه شهر متعلق به همه شهروندان و همه مناطق است.

 محمدزاده با بیان اینکه در استفاده از بیت‌المال باید نهایت دقت را به خرج داد تصریح کرد: این پول‌ها از مردم گرفته می‌شود تا برای شهر هزینه شود، نباید با هزینه‌کرد خروار خروار بیت‌المال و عدم دقت به نحوه و زمینه هزینه آن را هدر داد.

وی با انتقاد از کاشت درختان ضعیف و کم‌بازده در شهر یادآور شد: در کل دنیا از دستگاه‌های انتقال درخت استفاده می‌شود اما در ایران و در تبریز از روش‌های سنتی دست بردار نیستیم و در اغلب زمینه‌ها بیت‌المال از بین می‌رود.

محمدزاده با بیان اینکه دستگاه انتقال درختان بزرگ در شهرداری تبریز برای درختان با قطر ۱۳ سانتی‌متر است، بیان داشت: درختان با قطر بیشتر از آن با این دستگاه قابل حمل نیست و در صورت حمل قابل رویش مجدد نخواهد بود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز با بیان اینکه اگر از پیمانکاران ضمانت اجرایی و نگهداری مناسب اخذ شود، شاهد کم‌کاری در پروژه‌ ها نخواهیم بود، گفت: شهرداری در زمینه درختان کاشته شده در سال فضای سبز از پیمان‌کاران ضمانت اجرایی مناسب اخذ کند.

 محمدزاده با بیان اینکه استفاده بی حد و اندازه از برچسب‌های تبلیغاتی در شهر قابل قبول نیست، ابراز کرد: علاوه‌بر اینکه این برچسب‌ها موجب وارد آمدن نازیبایی بر‌چهره شهر می‌شود آلودگی محیط زیست را هم به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: راهکار‌های ارائه شده برای مدیریت برچسب‌های تبلیغاتی  از سوی کارشناسان قابل قبول نیست و باید راهکار عملی برای آن توصیه شود.

محمدزاده از خدمات ارائه شده توسط معاونت خدمات شهری و مدیریت پسماند شهرداری تبریز قدردانی کرده و اذعان داشت: اقدامات معاونت خدمات شهری قابل مشاهده نیست اما بسیار مهم و کاربردی است که اگر روزی این کارها انجام نشود اهمیت این موضوع خودنمایی خواهد کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته در زمینه‌های رفع مشکلات قراردادی کارگران شهرداری خاطرنشان کرد: وضعیت کارگران شهرداری در زمینه قرارداد‌ها با مشکل روبه رو است که با این اقدامات مخالفیم و نسبت به رفع مشکلات اقدام ‌خواهیم ‌کرد.

برچسب ها: تبریز ، شهر ، شورای شهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار