دکتر خالقی طی یادداشتی در کانال تلگرامی «اقتصاد» به بررسی معادله فساد در ایران پرداخت. او معتقد است حل مسئله فساد در ایران نیازمند تغییرات ساختاری است. متن کامل یادداشت وی در ادامه آمده است.
گروه خودروسازی سایپا در اقدامی جدید قیمت برخی محصولات خود را دوباره گران کرد.
نوبخت:
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه از سال آینده پرداخت یارانه‌ها در کشور استانی می‌شود، گفت: ‌‌۴ هزار نفر‌ در شهرستان رودبار از سال آینده ‌یارانه‌ می‌گیرند.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو مدعی شد: قیمت خودرو‌های خارجی اندکی کاهش یافته و زمان بیشتری نیاز است تا قیمت‌ها ریزش بیشتری داشته باشد.
قیمت هر گرم طلا امروز پنج‌شنبه ۲۷ دی ۹۷، ۳۶۱ هزار تومان است.
گزارش «جوان آنلاین» از وضعیت کسبه پلاسکو پس از گذشت دو سال از حادثه:
محمدرضا حق‌بیان با اشاره به کند پیش رفتن کار‌های ساخت و ساز و ورشکست شدن بسیاری از کاسبان می‌گوید: «قرار بود امسال ساختمان را بسازند و تحویل دهند، اما هنوز در مرحله گودبرداری مانده‌اند و می‌گویند تا شهریور سال ۹۹ صبر کنید. چه صبری؟! با این حجم استرس و نگرانی ما را به حال خودمان رها کرده‌اند و فقط وعده و وعید سال‌های بعد را می‌دهند.»
رئیس اتاق اصناف کشور گفت: از اصناف خواستیم با فروش فوق‌العاده و تخفیف‌های ویژه، زمینه سهولت خرید مردم را در بازار شب عید فراهم کنند.
لابی قاچاقچیان جواب داد!
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: شورای تأمین استان تهران به بهانه برهم خوردن امنیت و نظم بازار طرح مبارزه با پوشاک محرز قاچاق را متوقف کرده‌است.
نگاهی به بازار سرمایه در آخرین روز کاری
در آخرین روز هفته شاخص بورس تهران با افزایش ۱۴۹ واحدی در کانال ۱۶۵ هزار جا خوش کرد و ارزش معاملات نیز در حدود یک‌هزار میلیارد تومان بود، در این روز استقبال نسبتاً خوبی نسبت به دیگر روز‌های هفته از نماد‌های بانکی انجام گرفت و خودرویی‌ها نیز مسیر کاهش قیمت را در پیش گرفتند، اما در هر حال سهم‌های کوچک بازار همچنان محل مناسبی برای جولان برخی از سفته‌بازان هستند، البته برخی از نقشه‌خوانان نیز از این روند بهره می‌برند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گرفتار لابی آدم‌های دولت در مجلس هستیم، گفت: کسانی که می‌گویند پشت هر تبصره، قافله و قبیله‌ای خوابیده است، یا سواد بودجه‌ای ندارند یا شیطنت می‌کنند.
۲