در راستای توسعه همکاری‌های کشور‌های منطـقه و گسترش صنعـت ایرانگردی و جهانگردی، با همـکاری راه آهن‌های ایران و ترکـیه، قطار بین‌المللی تهران-وان راه‌اندازی شد.
قیمت هر گرم طلا دوشنبه ۳ تیر ۹۸، ۴۳۷ هزار و ۶۹۰ تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته کمی افزایش یافته، همچنین قیمت هر سکه امامی ۴ میلیون و ۷۲۱ هزار تومان است.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
عضو انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو با بیان اینکه برخی قطعه‌سازان در رقابتی مخرب برای تأمین قطعات خودروسازان به یکدیگر لطمه می‌زنند، گفت: قطعه‌سازان نامه‌های فوق محرمانه رقبای خود را در شبکه‌های تلویزیونی خارجی مطرح می‌کنند که لطمه بزرگی به صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی کشور وارد می‌کند.
افزایش ۱۶ هزار کانتینری رسوب کالا در بنادر
آمار‌های رسمی نشان می‌دهد، در ماه‌های اخیر ۱۶هزار کانتینر کالا به رسوب کالا در بنادر و گمرکات‌افزوده شده که بخشی از مشکلات به همراهی نکردن بانک‌ها برای ارائه کدرهگیری بازمی‌گردد.
سقوط آزاد قیمت اوراق تسهیلات مسکن
قیمت هر برگه تسهیلات مسکن در معاملات دیروز فرابورس به کمترین نرخ چند سال اخیر رسید و قیمت ۳۹ تا ۴۱ هزار تومان را در چند نماد معاملاتی تجربه کرد.
اخیراً نهاد‌های امنیتی باند نفوذی را در وزارت نفت دستگیر کردند که در رأس آن خانمی با ایجاد ارتباط با ۱۶ نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه توانسته بود در جهت تکمیل پازل دشمن ضرباتی را به کشور وارد کند.
سرانجام پس از ماه‌ها تهدید و هشدار به صادرکنندگان متخلف، بانک مرکزی اسامی ۱۵۰ صادرکننده‌ای که ۷/ ۴ میلیارد دلار ارز را به کشور بازنگردانده‌اند به قوه قضائیه ارسال کرد و سرپرست سازمان توسعه تجارت نیز اطمینان داد خوب‌ها نگران برخورد قضایی نباشند.
گزارش «جوان» از علامت‌های مثبت داخلی و خارجی در اقتصاد
احتمال تشکیل مثلث آهنین چین، ایران و روسیه، توسعه روابط بانکی با چین، کاهش آهنگ نرخ تورم در خرداد و کاهش قیمت برخی مواد اولیه از نشانه‌های مثبت عوامل درونی و بیرونی اقتصاد هستند.
در سایه نبود نظارت بر عملکرد نانوایان آزادپز، قیمت نان در هفته اخیر چند نرخی شد به طوری که در مناطق مختلف شهر برخی نانوایی‌ها به‌ویژه در رسته سنگک، قیمت‌های متفاوتی تعیین کردند.
۲