کسی جلودار خودروسازان نیست از ابلاغ شیوه‌نامه‌های عجیب و غریب برای پیش‌فروش تا تعلل در تحویل خودرو
در حالی این روز‌ها ثبت‌نام خودرو سهمیه‌بندی شده و بسیاری از شهروندان حاضرند در طرح‌های پیش‌فروش نامتعارف خودروسازان شرکت کنند که تعداد بسیاری از پیش ثبت‌نام ها‌ی قبل که قرار بود در مرداد و شهریور خودروی خود را تحویل بگیرند؛ همچنان در انتظار هستند و در مراجعه به نمایندگی‌ها با پاسخ منفی مواجه می‌شوند.
بسیاری با حیرت می‌پرسند چرا دولت هیچ‌کاری نمی‌کند؟ اگر چوب خشک هم به‌جای این‌ها بود، حرکتی می‌کرد!
گرانفروشی دیجی‌کالا انتقادات بسیاری را به همراه داشته و بهانه گرانترشدن کالاها در بازار را نیز ایجاد کرده است.
همزمان با بالا گرفتن فشار‌های اقتصادی و افزایش تحریم‌های خارجی، اطلاعات به دست آمده حکایت از این دارد که در برخی سازمان و نهاد‌های تجاری و بین المللی کشور که تا کنون مبنای پرداخت حقوق کارکنان ارز خارجی بود، این رویه تغییر کرده و نحوه پرداخت حقوق آن‌ها بر مبنای ریال محاسبه و پرداخت می‌شود.
گزارش «جوان آنلاین» از عدم نظارت بر ساخت و ساز خانه‌ها؛
خانه‌های بساز و بفروش پس از مدت کوتاهی از سکونت با انواع و اقسام دردسر‌های تعمیر و نگهداری مواجه می‌شوند؛ زیرا که سازنده برای سود بیشتر به اصطلاح از کار زده و مصالح بی‌کیفیت و ارزانی استفاده کرده است. اما چه کسی یا چه سازمانی مسئول رسیدگی و نظارت بر ساخت و ساز خانه‌هاست و چطور نظارتی بر سازندگانی که ساختمان‌ها را با مصالح بی‌کیفیت می‌سازند نیست؟
فضای کار اشتراکی مرکز توسعه فن‌آوری‌های نوین مالی بانک انصار در راستای حمایت از کسب‌وکار‌های نوین مالی کشور راه‌اندازی شد.
برای توصیف اوضاع کنونی اقتصاد ایران و آنچه در حوزه‌هایی نظیر سکه و ارز، خودرو، مسکن و اقلام مورد نیاز خانوار‌ها می‌گذرد، شاید بهترین توصیف، بحران «اعتبار دولت» باشد که خود را به شکل‌های مختلفی بویژه کاهش اعتماد عمومی به دولتمردان نشان می‌دهد. بحران اعتبار دولت به این معنا که دیگر مواضع و حتی قول‌های اقتصادی رئیس‌جمهور و وزرا برای عامه مردم اطمینان بخش نیست و به‌اصطلاح نمی‌شود روی آن‌ها حساب کرد.
عضو فراکسیون امید مجلس گفت:‌دولت باید کالا‌های اساسی و اقلام ضروری و مورد نیاز مردم را تأمین کند و برخورد لازم با محتکرین نیز صورت گیرد.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری و تلفن همراه با اشاره به آغاز ترخیص گوشی‌های موبایل از گمرک، گفت: برای تنظیم بازار بهتر است مسئولین هرچه سریع‌تر موبایل‌ها را قیمت‌گذاری کنند تا گوشی‌ها توزیع و کمبود موجود در بازار برطرف شود.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد پتروشیمی‌ها در دست هلدینگ‌ها است، یعنی در واقع دولتی هستند.
۴