دانش‌و‌دانشگاه - صفحه دانشگاه
صفحه دانشگاه
عصب‌شناسان یک گام به شناختن فهرست کامل انواع سلول‌هایی که در مغز وجود دارند نزدیک‌تر شده‌اند. در جامع‌ترین مطالعه در نوع خود تا به امروز، محققان سلول‌های پوسته مغز، یعنی خارجی‌ترین سطح و مرکز شناختی مغز را رده‌بندی کردند.
ژیروسکوپ‌ها وسایلی هستند که به وسایل نقلیه، پهپاد‌ها و ابزار‌های الکترونیکی قابل تعبیه در بدن و قابل حمل کمک می‌کنند در فضای سه بعدی جهتشان را تشخیص دهند. آن‌ها تقریباً در تمام بخش‌های فناوری که ما در هر روزمان به آن‌ها متکی هستیم، حضور فراوان دارند.
جوانان تبریزی امکان عکسبرداری ۳۶۰ درجه را فراهم کردند.
دهن‌کجی وزارت بهداشت به مصوبه شورای عالی فرهنگی
شورای عالی انقلاب فرهنگی طی مصوبه‌ای، مجوز تأسیس دانشگاه‌های غیرانتفاعی پرستاری را صادر کرده است، اما وزارت بهداشت و درمان تاکنون اجازه تأسیس این دانشگاه را نداده است.
برخی رسانه‌های خارجی از هر رخدادی در مراکز دانشگاهی به نفع خود استفاده می‌کنند
در ماه‌های اخیر رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی، رادیو زمانه، ایران اینترنشنال و رادیو فردا علاقه زیادی به برخی خبر‌های دانشگاهی داشتند و واکنش‌های جالبی از خود نشان دادند...
دانشگاه آزاد از ۲۸۸۶ ظرفیت رشته‌های پزشکی خالی خبر می‌دهد
به تازگی نشست کمیته آموزش عالی و علوم‌پزشکی کمیسیون آموزش مجلس به منظور بررسی نهایی مشکلات آزمون دانشگاه آزاد برگزار شد.
درخشش دانشگاه‌های ایرانی در رتبه‌بندی «وبومتریکس»
جایگاه دانشگاه‌های ایرانی در رتبه‌بندی‌های مختلف در سال جاری چشمگیر بود. دانشگاه‌ها هم تلاش خود را برای صعود در رتبه‌بندی‌های مختلف بیشتر کرده‌اند. رتبه‌بندی وبومتریکس در سال جاری هم ۲۰ دانشگاه برتر ایران را دربرگرفته است.
سبک مدیریتی دانشگاه امیرکبیر، صدای دانشجویان را درآورد
دانشجویان دانشگاه پلی‌تکنیک (صنعتی امیرکبیر) چندی پیش به کیفیت بد غذا و کاهش خدمات دانشجویی اعتراض کردند و شعار دادند که پولی‌تکنیک نمی‌خواهیم، اما مدت‌هاست که سبک مدیریتی این دانشگاه صدای دانشجویان را درآورده است.
خلاقیت دانشگاه ارومیه در عرضه خدمات رفاهی دانشجویان
کیفیت واژه‌ای است که سال‌هاست در فرهنگ لغت غذای دانشجویان جایگاهی ندارد و با وجود اعتراضات دانشجویان به وضعیت غذا در دانشگاه‌ها، هنوز وزارت علوم نتوانسته است برنامه‌ای جامع و عملیاتی برای غذای دانشجویی تدوین و ارائه کند.
ابزار‌های چاپی سه‌بعدی ارزان و به‌راحتی قابل تنظیم، مکمل فناوری کمکی مانند اعضای مصنوعی یا بطری‌های داروی «هوشمند» که می‌توانند مصرف روزانه‌ی دارو را به بیماران یادآوری کنند هستند.