صدور انقلاب با ورود دانشجو
وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به تکاليف قانوني برنامه ششم توسعه براي جذب دانشجوي خارجي از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي خواست كه مقدمات جذب دانشجوي خارجي شهريه‌پرداز را فراهم کنند
یک درگیری عجیب در دانشگاه‌ آزاد!
فيلم ضرب و شتم مأمور حفاظت فيزيكي يكي از واحدهاي دانشگاه آزاد تهران به تازگي در فضاي مجازي منتشر شد
جامعه پیشرفته می‌خواهید دانشگاه را متحول کنید
متأسفانه دانشگاه‌هاي ما به صورت سنتي همان رويه‌اي که از 8 دهه گذشته وجود داشته را ادامه مي‌دهند که اين روند مطلوب كشور نيست و نمي‌تواند دردي از دردهاي مردم را دوا کند!
تولید بتن ویژه با افزودنی دانشگاهی
محققان پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي علاوه بر عرضه افزودني‌هايي که موجب افزايش استقامت بتن در برابر شرايط محيطي و باران‌هاي اسيدي مي‌شود، موفق به توليد انبوه سيمان حفاري شدند.
در آستانه اول خرداد، روز جهانی تنوع زیستی
درمان بیماری‌ها به کمک ژنتیک
آخرین دستاوردهای تحقیقات ژنتیک در ایران
ژنتیک دانش شناخت ویژگی‌های ارثی موجودات زنده است و کار آن مطالعه کدهای سازنده ژن‌هاست که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.
واکاوی دنیای علم و فناوری در قابی نو
مصاحبه با کارگردان و طراح «موتور جست‌وجو»
«موتور جست‌وجو» برنامه‌ای ماجراجویانه در دنیای گسترده علم، محسوب می‌شود که با طراحی و کارگردانی آقای سیاوش صفاریان پور و تهیه‌کنندگی آقای علی خسروی تولید شده ‌است.
ابعاد روان‌شناختی ارتباط با هوش مصنوعی
آیا می‌توان ماشین‌ها را واداشت که شبیه انسان‌ها فکر کنند؟
هوش مصنوعی برای مصاحبت و همدمی با انسان راه درازی را طی کرده است اما نشانه‌های اثرگذاری این پدیده از آغاز واضح بوده‌اند.
بحث ادغام دو دانشگاه علمی – کاربردی و فنی و حرفه‌ای مجددا مطرح شده است
یکی از نکات مهم در این مساله، سرنوشت دانشجویان دو دانشگاه خواهد بود. بر اساس آمار، دانشگاه علمی – کاربردی نزدیک به 900 هزار دانشجو دارد و دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز طبق گفته مسئولان آن، 220 هزار دانشجو دارد.
غربت علوم اجتماعی
اگر علم مظلوم است، علوم اجتماعی مظلوم مضاعفند
مشکل این است که چون در تجربه غربی کارسازی علوم ریاضی و فیزیک و مکانیک و شیمی مسلم بود جهان در حال توسعه نیز چنین پنداشت که به صرف اقتباس این علوم می­‌تواند راهی را که غرب رفته است بپیماید
روبات ماهي بدون صدا زير آب شنا می‌کند
يك روبات خلاقانه شبيه ماهي به وسيله زيست‌شناسان دريايي طراحي شده است كه مي‌تواند به‌آرامي در آب شور بدون موتور الكتريكي شنا كند.
مولكولي كه هنگام استرس غذايي به خون‌‌‌سازي كمك مي‌كند
سلول‌هاي بنيادي خون‌ساز كه در مغز استخوان مستقر هستند، مسئول تنظيم ميزان ساخت خون در بدن هستند. مي‌دانيم كه...
ايران ششمين توليدکننده 
سلول‌هاي تك هسته‌اي جهان  شد
با افتتاح اولین کارخانه فرآورده‌های سلولی در کشور
با افتتاح کارخانه تولیدی ملی انبوه فرآورده‌های سلولی در کشور، ایران به جمع شش کشور تولیدکننده سلول‌های تک هسته‌ای پیوست. اين كارخانه توليد انبوه فرآورده‌هاي سلولي با هدف عرضه بسياري از واكسن‌ها و داروهايي كه تاكنون وارد مي‌شدند، راه‌اندازي شد.
۱