دانش‌و‌دانشگاه - صفحه دانشگاه
صفحه دانشگاه
در سال‌های اخیر ۱۲مدال طلای نجوم و فیزیک کسب کرده‌ایم
دانشجویان ایرانی توانسته‌اند در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک طی شش سال اخیر ۱۲ مدال طلا کسب کنند. مجموع مدال‌های طلا، نقره و برنز کسب شده توسط تیم‌های ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در شش سال اخیر ۵۳ مدال از ۵۴ شرکت‌کننده در این مسابقات بوده است.
در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی وبومتریک سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و تبریز به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده‌اند.
۱۱۰۰ اردوی جهادی در کمتر از ۲ سال
هم اکنون ۱۰ هزار جهادگر در حال خدمت به مردم هستند و تعداد متخصصان حاضر در اردو‌های جهادی از ۶۰۰ نفر به ۳ هزار نفر رسیده است.
یادداشت تلگرامی دکتر لشکربلوکی درباره جدایی علم و حکمرانی در ایران
مدیران دولتی عزیز ما، هر روزِ خود را در طبقات سازمان‌های خود سپری می‌کنند بدون اینکه لحظه‌ای پای خود را در دنیای واقعی بگذارند. جامعۀ دانشگاهی ما نیز سرگرم تئاتر مشابهی است البته کمی با کلاس تر؟! یک‌سوم آن‌ها بیش از آنکه واقعاً دانشگاهی باشند، مدیرانی دولتی هستند که برای برنده شدن در بازی‌های سیاسی، نیازمند القابی همچون «دکتر» و «عضو هیئت علمی» بوده‌اند. بقیه‌شان نیز هر صبح که از خواب برمی‌خیزند، گرفتار شاخص‌های کمّیِ وزارت علوم برای ارتقا!
طبق تحقیقات جدید دانشمندان حرکت قلب به قدری قدرتمند است که می‌تواند وسایلی را شارژ کند که جان ما را نجات می‌دهند.
دانشمندان یک مسیر مرکزی را در مغز کشف کرده‌اند که زمانی که به طور الکتریکی تحریک می‌شوند باعث خنده فوری می‌شوند و پس از آن احساس آرامش و شادی، حتی در طول عمل جراحی خواب و بیدار می‌شوند.
محققان سه ساختار شبکه انعطاف‌پذیر چاپ‌شده سه‌بعدی را ایجاد کرده‌اند که می‌توانند با اعمال میدان مغناطیسی اعمال‌شده در هنگام شناور شدن روی آب کنترل شوند.
محققان به تازگی پیشرفت چشمگیری در الکترونیک را گزارش کرده‌اند که زمینه را به تجاری‌سازی نزدیک‌تر می‌کند.
وزیر یک چیز می‌گوید رئیس صندوق رفاه یک چیز دیگر
وزیر علوم معتقد است که در قانون بودجه برای توسعه خوابگاه‌های متأهلی تأکید شده، اما ردیفی نیست! در طرف دیگر هم رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داده که خوشبختانه دولت در بودجه سال ۹۷ برای ساخت خوابگاه متأهلی منابع و بودجه خوبی در نظر گرفته است. با وجود این تناقض، خوشبختانه آمار‌ها از افزایش خوابگاه‌های متأهلی خبر می‌دهد.
میزبانی دانشگاه‌ها از «امور کنسولی»
مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی طی ۴۰ سال گذشته حدود ۳۰۰ استاد را برای برگزاری کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی، شرق‌شناسی، ایران‌شناسی و... به کشور‌های مختلف اعزام کرده که تعداد آن جمعاً ۶۰ کرسی بوده است.