دانش‌و‌دانشگاه - صفحه دانشگاه
صفحه دانشگاه
ماجرای تحصن دانشجویان متأهل دانشگاه تهران چه بود؟
خوابگاهی که به دانشجویان متأهل داده‌اند در حد یک خوابگاه مجردی است و امکانات متفاوتی در نظر نگرفته‌اند. وقتی به مسئولان می‌گوییم چرا می‌خواهید از خوابگاه برویم؟ می‌گویند جا برای دانشجویان دیگر در خوابگاه نیست.
چند عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گردهمایی پژوهشگران زیست‌فناوری به معرفی دستاورد‌های تحقیقاتی خود از جمله کاربرد بایومتریال در درمان سرطان، پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه دارورسانی و کنترل آلزایمر با بهره‌گیری از اینترنت اشیا پرداختند.
نسخه جدید آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی نسبت به نسخه‌های قدیمی اصلاحات خوبی داشته ولی همچنان ایراد‌هایی جدی به آن وارد است.
وضعیت زبان دانشجویان آنچنان که باید رضایت‌بخش نیست و دانشجویان هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند.
طرح خصوصی‌سازی آموزش پزشکی در شرف اجراست
در روز‌های اخیر دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه تأسیس مؤسسات آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی از طرف وزارت بهداشت منتشر شد. سوابق خصوصی‌سازی در بسیاری از بخش‌های کشور به‌خصوص آموزشی، دورنمای ترسناکی از این ماجرا را نشان می‌دهد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: فناوری مدرن در خدمت تکنیک‌های توانبخشی می‌تواند بازتوانی اختلالات حرکتی، گفتار، زبان و شناخت ناشی از سکته مغزی را سرعت بخشد.
محققان داخلی موفق به تولید ترکیبی از فلز و پلیمر با استحکام بالا و بیشترین میزان جذب انرژی در میان فوم‌های تولیدشده شدند.
دستگاه نورومودولاسیون بدون خطای بی‌سیم (به صورت مخفف: WAND) به صورت بی‌سیم و خودکار عمل می‌کند، به این معنی که هنگامی که یاد بگیرد نشانه‌های لرزش یا تشنج را تشخیص دهد، خودش به تنهایی می‌تواند پارامتر‌های تحریک را برای جلوگیری از حرکات ناخواسته تنظیم کند
اپتوژنتیک یک روش زیست‌شناختی است که از نور برای فعال یا غیرفعال کردن گروه‌های نورونی خاصی در مغز استفاده می‌کند.
بسیج دانشجویی 6 دانشگاه علوم‌پزشکی بیانیه داد
بسیج شش دانشگاه علوم‌پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت طی بیانیه‌ای اعلام کردند که دوران بازی‌های رسانه‌ای و گروکشی‌های سیاسی به نام حفاظت از سلامت مردم تمام شده است!