نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین باعث شده، مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی بیوتیک‌ها بیشتر شود.
نگاهی آسیب‌شناسانه به وضعیت اسفناک دانش و دانشگاه در ایران
دانشگاه دیگر دانش، گاه نیست؛ شده است مزون لباس، شده است پاتوق دوستانه، شده است دورهمی، شده است کلاس‌های تابستانه که جوانان بعد از مدرسه برای پر کردن اوقات فراغت می‌روند!
پروژه دستگاه شتاب دهنده الکترون خطی پزشکی به نام امید با انرژی ۶ مگا الکترون ولت با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و شرکت دانش بنیان به بهره برداری رسید.
محققان روشی را برای رشد و نگهداری سلول‌های بنیادی بویایی در کشت ایجاد کرده‌اند که می‌تواند برای احیای بافت بینی استفاده شود.
گروهی از محققان دانشگاه بن آلمان با الهام از قابلیت‌های ویژه نوعی ماهی برقی دوربینی را تولید کرده‌اند که می‌تواند در آب‌های تاریک به خوبی عکاسی کند.
باستان‌شناسان موفق به کشف بقایای استخوانی گونه‌ی کاملا ناشناخته‌ای از انسان‌تبارها در جزیره لوزون، فیلیپین شدند. با این کشف تازه، درخت خانواده انسان گسترده‌تر شد.
تصویری که در روز‌های گذشته به عنوان اولین عکس از یک سیاهچاله منتشر شد، مربوط به ۵۵ میلیون سال نوری قبل است.
اولین تصویر از یک ابر سیاهچاله مربوط به مرکز کهکشان M87 که ۵۳ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد، دقایقی پیش منتشر شد.
سال ۲۰۱۸ برای برخی خودروسازان موفقیت بزرگی بود. در این مقاله، پرفروش‌ترین خودروهای مدل ۲۰۱۸ در ۳۰ کشور مختلف را معرفی می‌کنیم.
اما و اگر‌های مختلف در زمینه بورس دانشگاهی
در حالی که سال گذشته هیچ دانشجویی برای اعزام به خارج مشمول دریافت بورسیه نشده، وزیر علوم راه بورسیه شدن را برای گروهی از دانشجویان باز می‌داند؛ دانشجویانی که دستشان در جیب خودشان است!
۳