دانشجویان امریکایی هرثانیه ۱۷۰۰ دلار بدهکارتر می‌شوند
در حالی‌که برخی دانشگاه‌های امریکا را بهترین مراکز آموزشی می‌دانند، صورت‌های مالی، اما از فشار دانشگاه‌های این کشور بر دانشجویان خبر می‌دهد.
تعداد دانشگاه‌ها با تعداد دانشجویان هماهنگ نیست؟
رشد قارچ گونه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور در حالی صورت گرفته است که تعداد متقاضیان دانشگاه‌ها سال به سال کاهش پیدا می‌کند. امسال دانشگاه‌های دولتی ۶۴ درصد، غیر انتفاعی ۴/ ۶ درصد و پیام نور ۲۷درصد کاهش پذیرش دانشجو داشته‌اند.
وزارت بهداشت در ارزیابی اعتبار دانشگاه‌های خارجی ثبات ندارد
گاهی دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت از لیست دانشگاه‌های معتبر خارج می‌شوند و همین موضوع سرگردانی دانشجویان مشغول به تحصیل یا دانشجویان خواهان تحصیل در این دانشگاه‌ها را به همراه دارد.
ریو تاکاهاشی» محقق طرح از ژاپن می‌گوید: من واقعاً آرزوی زندگی در دنیای بی سیم را دارم. خانه‌ها و دفاتر را بدون کابل تصور کنید و به این فکر کنید که دنیای وایرلس برای ظهور زمینه‌هایی مانند روباتیک تا چه حد می‌تواند مفید باشد.
محققان بر این باورند که این اختراع مهم می‌تواند به روبات‌ها کمک کند تا مکمل انسان در تمرین ورزشی، توانبخشی فیزیکی یا رانندگی اشتراکی باشند.
ماجرای تحصن دانشجویان متأهل دانشگاه تهران چه بود؟
خوابگاهی که به دانشجویان متأهل داده‌اند در حد یک خوابگاه مجردی است و امکانات متفاوتی در نظر نگرفته‌اند. وقتی به مسئولان می‌گوییم چرا می‌خواهید از خوابگاه برویم؟ می‌گویند جا برای دانشجویان دیگر در خوابگاه نیست.
چند عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گردهمایی پژوهشگران زیست‌فناوری به معرفی دستاورد‌های تحقیقاتی خود از جمله کاربرد بایومتریال در درمان سرطان، پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه دارورسانی و کنترل آلزایمر با بهره‌گیری از اینترنت اشیا پرداختند.
نسخه جدید آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی نسبت به نسخه‌های قدیمی اصلاحات خوبی داشته ولی همچنان ایراد‌هایی جدی به آن وارد است.
وضعیت زبان دانشجویان آنچنان که باید رضایت‌بخش نیست و دانشجویان هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند.
طرح خصوصی‌سازی آموزش پزشکی در شرف اجراست
در روز‌های اخیر دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه تأسیس مؤسسات آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی از طرف وزارت بهداشت منتشر شد. سوابق خصوصی‌سازی در بسیاری از بخش‌های کشور به‌خصوص آموزشی، دورنمای ترسناکی از این ماجرا را نشان می‌دهد.
۳