روبات پرنده جدید الهام گرفته شده از حشرات توسط محققان میکروهوا ساخته شده است. آزمایشات با این اولین روبات خودمختار، آزاد پرواز و چابک، درک ما را از اینکه حشرات میوه‌خوار چطور مانور‌های تهاجمی فرار را کنترل می‌کنند، بالا برده است. صرفنظر از پتانسیل زیادش در تحقیقات پرواز حشرات، ویژگی‌های استثنایی پرواز این روبات باعث به‌وجود آمدن کاربرد‌های کنترل از راه دور جدید می‌شود.
دانشمندان یک سنسور سازگار با انسان و فوق‌العاده انعطاف‌پذیر را طراحی کرده‌اند که از نور خورشید استفاده می‌کند و به عنوان مانیتور قلب خودکار کار می‌کند. پیش از این آن‌ها یک سلول فوتوولتائیک انعطاف‌پذیر تولید کردند که می‌توانست به منسوجات متصل شود.
تسهیلات دانشجویی سفر اربعین
اعزام دانشجویان در اربعین بر عهده سازمان بسیج دانشجویی است. اعزام دانشجویان به صورت کاروانی در سراسر کشور انجام می‌شود. دانشجویانی که می‌خواهند به صورت انفرادی اعزام شوند با ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند از خدمات بسیج دانشجویی در طول اعزام استفاده کنند.
با وجود مشکلات ارزی
دوره‌های اعزام فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان دکتری به خارج از کشور به ویژه در پروژه‌هایی با تحقیقات کاربردی که به تجهیزات خاصی نیاز دارند، مورد استقبال وسیع دانشجویان دکتری و استادان آن‌ها قرار گرفته است.
جذب نخبگان را در اولویت قرار دهید
در حال حاضر بیش از ۶۰ دانشکده دندانپزشکی در کشور وجود دارد که با توجه به رشد قارچ‌گونه و سریع این دانشکده‌ها باید به کیفیت آموزشی، تأمین کادر اعضای هیئت علمی و امکانات لازم برای تربیت دندانپزشکان آینده توجه لازم شود.
انسان‌ها همیشه ماهر و چیره‌دست بوده‌اند و این مهارت تا حد زیادی به قدرت بینایی آن‌ها نسبت داده می‌شود. اما روبات‌ها هنوز در این زمینه از انسان‌ها عقب‌تر هستند.
پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت روبات جراحی از راه دور با قابلیت انجام جراحی روی بافت سخت جمجمه انسان شدند.
وصله پوشیدنی فراصوت جدیدی که به صورت غیرمزاحم به فشار خون شریان‌های عمیق زیر پوست نظارت می‌کند، می‌تواند به افراد در شناسایی مشکلات قلبی عروقی در مراحل اولیه و با دقت بیشتر کمک کند.
وقتی تحریم‌ها همکاری‌های پژوهشی را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد
در حال حاضر زمینه برای همکاری‌های بین‌المللی فراهم است و این موضوع به تلاش خود دانشگاه‌ها بستگی دارد. بعضی از کشور‌ها به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده برای همکاری دانشگاهی با ایران مشکل دارند
بررسی سیستم‌های حمایتی ایران و هند
دکتر مجتبی لشکر بلوکی معتقد است یک سیستم جامع اطلاعاتی که توسط خود افراد و با نظارت دستگاه‌ها به روزرسانی می‌شود، می‌تواند کمک‌های حمایتی سازمان‌های دولتی را هدفمند سازد.
۳