باکتری‌های روده می‌توانند منجر به درمان‌های جدید شوند. این یکی از مهم‌ترین تحقیقات متخصصان در چند سال اخیر است که به تازگی کشف شده است.
پژوهشگران موفق شدند با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، گامی به سوی ابداع «چشم بیونیک» بردارند. گروهی از پژوهشگران برای نخستین بار، گیرنده‌های نوری را به صورت کاملاً سه بعدی روی یک سطح نیم‌کره‌ای چاپ کرده‌اند.
امروزه کاربران هنگام خرید گوشی همراه یا تبلت با وجود اینکه می‌دانند گوشی‌ها یا تبلت‌ها مجهز به محافظ‌های صفحه نمایش هستند و شیشه گوریلا گلس دارند، اما باز هم اقدام به چسب محافظ می‌کنند
محققان به تازگی تبلتی تولید کرده‌اند که صفحه نمایشی با قابلیت خم‌شدن دارد و علاوه بر آن می‌تواند به صفحه‌ای مسطح نیز تبدیل شود. محققان کانادایی موفق به تولید تبلتی شدند که اولین تبلت «لوله‌ای» جهان است.
در سالگرد ده سالگی پرطرفدارترین مرورگر جهان؛
احسان فهیم
در دولت دهم یکی از اهداف برای نیمه متمرکز کردن آزمون دکتری، کاهش هزینه‌های داوطلبان دکتری بود، اما نگاهی به هزینه‌های درخواست شده دانشگاه‌ها از داوطلبان برای دعوت به مصاحبه، نشان می‌دهد همچنان فشار مالی سنگینی به داوطلبان حضور در بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاه‌ها وارد می‌شود.
سرمایه‌گذاری ۱۹ میلیارد تومانی پارک‌های فناوری به منظور ترویج اختراعات
پارک علم و فناوری، سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای مدیریت می‌شود. هدف اصلی‌اش هم افزایش ثروت در جامعه از طریق ارتقای فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت‌های حاضر در پارک و مؤسسه‌های متکی بر علم و دانش است.
صندوق حمایت از پژوهشگران منابع مالی در اختیار انجمن‌های علمی می‌گذارد
غالباً دانشجوی فعال در انجمن‌های علمی به مراتب نسبت به همکلاسی‌های خود توانمندتر و با تجربه‌تر است. در واقع شاخص مؤثر بودن و موفق بودن یک انجمن علمی میزان اقبال دانشجو برای فعالیت داوطلبانه در آن انجمن علمی است.
۳