در گفت‌وگوی جوان با رئیس سازمان فضایی:
سرریز فناوری فضایی در همه حوزه‌ها است. از صنعت نانو، بیو و پزشکی گرفته تا لوازم خانگی. مثلاً جالب است بدانید قلب مصنوعی دستاورد توسعه صنایع فضایی است. در نتیجه یکی از بخش‌های جدی برای سازمان، تجاری‌سازی این فناوری‌هاست. در حال حاضر تلاش می‌کنیم کل فناوری‌های فضایی و سطح TRL آن‌ها را احصا و بازارهایشان را شناسایی کنیم. با این اقدامات دستاورد‌های حوزه فضایی در سایر صنایع هم ملموس دیده می‌شود
یک کنترل کننده عصبی کوچک که توسط محققان ساخته شده، قادر است روبات‌های بیولوژیکی آینده را مثل سوسک‌های سایبورگ که هم اکنون برای استفاده در عملیات امداد و نجات داخل ساختمان‌های فروریخته تست می‌شوند، دقیق‌تر کنترل کند.
تحقیق جدیدی نشان می‌دهد استفاده بیش از حد از بازی‌های رایانه‌ای و رصد کردن شبکه‌های اجتماعی قدرت مغزی کودکان را کم می‌کند. طبق این تحقیق، بیش از دو ساعت تماشای تلویزیون یا نگاه کردن به صفحه موبایل و تبلت از قدرت مغزی کودکان می‌کاهد.
در آینده، شیشه جلوی خودروی شما یک دوربین غول‌پیکر می‌شود که می‌تواند اشیای روی جاده را تشخیص دهد یا هر یک از دوربین‌های منزل شما به یک دوربین امنیتی تبدیل شود.
واکاوی پرونده علمی فائزه هاشمی که در دوره تصدی مرحوم هاشمی در هیئت موسس و امنا به عضویت هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در آمده، بر تخلفات محرز در این پرونده دلالت می‌کند.
برنامه فرهنگی دانشگاه شریف برای ورودی‌های جدید جنجال‌ساز شد
اردوی ورودی‌های دانشگاه شریف را شاید بشود بزرگ‌ترین اردوی دانشجویی کشور دانست که به مدت سه روز در هفته اول سال تحصیلی انجام می‌شود.
پایش سلامت روانی دانشجویان اجرا می‌شود
از سه سال پیش تاکنون موضوع پایش سلامت روانی دانشجویان در بسیاری از دانشگاه‌ها جدی گرفته شده و اکنون در برخی دانشگاه‌های دولتی اجباری است.
مقطع دکتری؛ مقطع پول سازی
دکتری به دو بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم می‌شود. اصولاً دانشگاه‌ها مایلند هر کدام از این بخش‌ها چهارترم طول بکشد.
مطالعه نشان می‌دهد هوش مصنوعی می‌تواند سطح تخصصی از تشخیص در مراقبت‌های اولیه به‌وجود آورد. در آینده نزدیک هوش مصنوعی در حوزه چشم‌پزشکی به مرحله‌ای از پیشرفت دست می‌یابد که حتی بدون نیاز به چشم‌پزشک بیماری‌های چشمی را تشخیص خواهد داد.
۴