کشاورزان در حال حاضر می‌توانند با استفاده از پهپاد‌ها بر فراز مزارع وسیع اوج بگیرند و دما، رطوبت و سلامت محصول را بررسی کنند، اما این دستگاه‌ها آن‌قدر به برق نیاز دارند که نمی‌توانند بدون نیاز به شارژ مسافت زیادی را بپیمایند.
پژوهشگران دائم در حال تلاش برای توسعه فناوری‌های نوین هستند و اغلب فناوری‌هایی که آن‌ها توسعه می‌دهند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد را ارتقا می‌دهد.
محققان به تازگی کپسولی بلعیدنی طراحی کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از تکنولوژی بی‌سیم بلوتوث کنترل شود.
دانشجویان خارجی از امریکا رویگردان شده‌اند
امسال دومین سال متوالی است که تعداد ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی جدید در ایالات متحده کاهش پیدا کرده است، این موضوع سال گذشته، باعث ضرر ۳۳ میلیارد دلاری به آموزش امریکا شد.
درآمد‌های نجومی به مانعی بزرگ برای حذف پردیس‌های پولی تبدیل شده است
دوره‌های پردیس‌های خودگردان دوره‌هایی هستند که با شهریه اداره می‌شوند. این دوره‌ها از قبل برقرار شده‌اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته باشند، دانشگاه‌ها آن دوره‌ها را حفظ می‌کنند.
وقتی امور نمایشی جایگزین رسیدگی به امور دانشجویان می‌شود
عکس یک تقدیرنامه در روز‌های اخیر منتشر شد و محتوای آن این بود: رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از خود به دلیل اهتمام به توسعه پژوهش و فناوری تقدیر کرده و لوح تقدیری نیز در این زمینه صادر شده است.
پوست انسان دارای سلول‌های عصبی حساسی است که فشار، دما و دیگر حس‌ها را شناسایی می‌کند. این به سلول‌ها امکان می‌دهد تا به تعاملات با محیط پاسخ دهند.
تحقیقات جدید محققان نشان می‌دهد که باکتری‌های موجود در داخل و اطراف بدن، می‌تواند کلید درمان مؤثر سرطان باشد؛ باکتری‌هایی که بدن انسان میزبان آنهاست و می‌توانند نقش مؤثرتری در مقابله با سرطان در آینده نزدیک ایفا کنند.
رضا دانش *
در چند سال اخیر بدعتی در عرصه علم ظهور کرده است که چندان با عقل سلیم، انصاف و عدالت سازگاری ندارد.
غیبت دانشگاه‌های ممتاز ژاپنی و چینی در تبادل علمی با دانشگاه‌های ایرانی
به رغم اینکه چندی پیش به بهانه‌های سیاسی، اتحادیه اروپا دانشگاه شریف را تحریم کرد، بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی همچنان با دانشگاه‌های کشورمان مراودات علمی و تخصصی دارند.
۴