مبینا صدقی
تاکنون بار‌ها مدیران دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرده‌اند فلسفه وجودی این دانشگاه، تربیت نیروی انسانی ماهر برای بخش‌های مختلف جامعه است.
رئیس انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در مسکو در گفت‌وگو با «جوان»:
مقام معظم رهبری در پیامی که به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا داشتند خطاب به این اتحادیه و دانشجویان خارج از کشور تأکید کردند پیوستن دانشجویان ایرانی در هر نقطه از جهان به حرکت پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان، جهاد فی سبیل الله است.
محققان به تازگی یک سیستم جدید توسعه‌یافته برای کمک به روبات‌ها در مسیر حرکت اشیا با سرعت استفاده می‌کنند. در واقع استفاده از این سیستم دقت کار روبات‌ها را افزایش و به آن‌ها امکان می‌دهد که فعالیت‌های مکانیکی متنوعی را انجام دهند که تا به حال قادر به انجام آن‌ها نبوده‌اند.
فناوری جدید دانشمندان، عضو قطع شده را امکانپذیر می‌کند تا حس لامسه ظریف را به دست آورد. در واقع محققان موفق به تولید مجدد احساسات شدند که حتی در تاریکی و با چشمان بسته حاصل می‌شود.
زمانی وجود دارد که یک همکاری موفق بین انسان و روبات‌ها اهمیت قطعی دارد. این مطالعه اصول راهنما را نشان می‌دهد که انتخاب نوع در طی تبادل اشیا را تنظیم می‌کنند و همکاری بین یک سیستم روباتیک و یک فرد را تشویق می‌کنند.
به‌تازگی محققان نورولوژی توانسته‌اند سیستمی را در مغز طراحی کنند که افکار را قابل تشخیص و قابل فهم کنند. با این طرح در مغز، این فناوری می‌تواند کلماتی را که فرد با وضوح بی‌سابقه می‌شنود بازسازی کند.
سهمی که بعد از ارسال لایحه بودجه به مجلس مشخص شد نه‌تن‌ها افزایش چندانی پیدا نکرده، بلکه در مواردی با کاهش نیز همراه بوده است.
قانون حذف نمره مردودی از معدل ارشد لغو شد
دیگر نمره مردودی از معدل کارشناسی ارشد حذف نخواهد شد؛ تصمیمی که ممکن است برای برخی دانشجویان مشکلاتی به دنبال داشته باشد، اما مسئولان بر مصوب و لازم‌الاجرا بودنش اصرار دارند.
برای نخستین بار عملکرد مراکز مشاوره دانشجویی ارزیابی شد
ارزیابی عملکرد مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور چند وقتی است که در تمام مراکز مشاوره در حال اجراست. هدف از این ارزیابی فراهم‌سازی زمینه اجرای عادلانه ارزیابی دانشجویی و تحقق دقیق اهداف مورد نظر مراکز مشاوره است. دانشجویان مهندسی هم بیشترین مراجعه‌کننده به این مراکز هستند.
وام سال آینده دانشجویان افزایش یافت
سقف وام شهریه و ضروری برای سال تحصیلی آینده دانشگاه‌ها با تصمیم هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان، افزایش یافت. البته این در حالی است که هر سال فقط بخشی از دانشجویان امکان وام گرفتن را دارند.
۲