مردی که با پرسه مقابل عابربانک‌ها به بهانه کمک به افراد سالخورده برای انجام عملیات بانکی کارت آن‌ها را سرقت و حسابشان را خالی می‌کرد، بازداشت شد.
رسیدن به ثروت باد آورده این روز‌ها تبدیل به موضوع بسیاری از پرونده‌های جنایی شده است. در جریان این پرونده‌ها افرادی که قصد دارند یک شبه ره صد‌ساله را طی کنند برای رسیدن به خواسته‌های خود دست به جرائم خشن می‌زنند، اما در نهایت گرفتار پلیس می‌شوند. در جریان پرونده‌ای که به تاز گی در پلیس‌آگاهی تهران تشکیل شده است پسر خوانده مقتول برای رسیدن به ثروت وی اقدام به استخدام آدمکش می‌کند.
وارد شدن به روابط غیراخلاقی یک سرنوشت روشن دارد و آن مواجه شدن با حوادث خونین یا متلاشی شدن کانون‌های خانواده‌است. در پرونده‌ای که قضات دیوان عالی کشور روز گذشته رأی آن را تأیید کردند، نگهبان یک کارخانه که زن معتاد را در جریان رابطه نامشروع به قتل رسانده بود، بعد از جلب رضایت اولیای‌دم به حبس، پرداخت‌دیه و تحمل شلاق محکوم کردند.
سرخوردگی در دوران کودکی آسیب‌های زیادی را برای افراد بدنبال می‌آورد به طوریکه اگر این آسیب در دوران خود درمان نشود چه بسا فرد را هنجار شکن یا مجرم بار بیاورد، بررسی بعضی از پرونده‌های مجرمان نشان می‌دهد که این افراد در دوران کودکی و نوجوانی سرخورده شده و به آرزو‌های خود نرسیده‌اند. در یکی از پرونده‌هایی که در پلیس‌آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده است دو سارق حرفه‌ای پس از سرقت خودرو در نقش کارآگاه پلیس با شاکیان همراه می‌شدند و دست به تحقیق می‌زدند تا اینکه یکی از آن‌ها بازداشت شد و تلاش برای بازداشت همدست او در جریان است. متهم ادعا می‌کند از کودکی عاشق شغل کارآگاهی بوده و برای همین در نقش کارآگاه وارد می‌شد.
نازنین و ابوالفضل دو کودک خردسال هستند که مأموران کلانتری شهرک ولیعصر آن‌ها را در حالی که در خیابانی در جنوب تهران سرگردان بودند پیدا کرده‌اند. به دستور بازپرس جنایی پایتخت تصاویر آن‌ها برای شناسایی خانواده شان منتشر می‌شود.
پسر جوانی که از طریق اینستاگرام با دختر دانش‌آموزی آشنا شده‌بود وقتی فهمید او قصد دارد با پسر دیگری ازدواج کند به مدرسه‌اش رفت و اقدام به ربودن او کرد، اما موفق نشد.
فراهم بودن زمینه کلاهبرداری سبب شده است تا بسیاری از فروشندگان به جای کسب روزی حلال در فکر خالی کردن جیب شهروندان باشند از همین روست که همواره شاهد شکل‌گیری پرونده‌های کلاهبرداری به یک شیوه هستیم. در تازه‌ترین پرونده‌ای که در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده است مرد فریبکار با وعده فروش مبل موفق به کلاهبرداری میلیاردی از مشتریانش شده بود که سرانجام به دام پلیس افتاد.
بی‌توجهی خانواده‌ها نسبت به مراقبت از کودکان همواره به حوادثی تلخ منجر می‌شود. کودکان به دلیل ناتوانی در مراقبت از خود همواره سوژه‌ای مناسب برای تبهکاران هستند. در تازه‌ترین حادثه در حالی که تلاش‌های پلیس تهران برای یافتن باران، دختربچه خردسال همچنان در جریان است خبر رسیده که فاطمه‌زهرا یک و نیم ساله هم در شب عقدکنان دایی‌اش ناپدید شده است.
حکم قصاص داماد خشمگین که به اتهام قتل برادرزنش در بازداشت به سر می‌برد در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد.
جرائم علیه اطفال عمدتاً به علت بی‌احتیاطی خانواده‌ها رقم می‌خورد. پرونده‌هایی نظیر مرگ بنیتا، قتل ستایش، ربودن نیما و پرونده‌های مشابه ریشه در بی‌توجهی خانواده‌ها نسبت به مراقبت از فرزندان خود دارند. در تازه‌ترین پرونده‌ای که در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده است بی‌احتیاطی یک مادر سبب شد تا زن فریبکار، باران دختربچه سه‌ساله او را ربوده و ناپدید شود.
۳