برگزیت ترزا می‌دوباره به سد پارلمان خورد
کد خبر: 949327
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yxj
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۰
اعضای پارلمان انگلیس روز سه شنبه برای دومین بار به طرح پیشنهادی نخست‌وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا رأی منفی دادند تا پرونده این مسئله قطورتر و پیچیده‌تر شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش مهر، اعضای پارلمان انگلیس روز سه شنبه برای دومین بار به طرح پیشنهادی «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) رأی منفی دادند.
طرح پیشنهادی ترزا می‌با ۳۹۱ رأی مخالف در برابر ۲۴۲ رأی موافق از تصویب باز ماند.
حال نوبت مجلس عوام انگلیس است که پس از بحث و مناظره در مورد چشم‌انداز خروج انگلیس از اتحادیه بدون «طرحی مورد توافق» رأی‌گیری کند.
می‌از شکست دوباره طرحش که با اختلاف ۱۴۹ رأی روی داد گفت: اکنون پارلمان باید برای خروج بدون طرح و برنامه از اتحادیه اروپا رأی‌گیری کند و چنانچه با آن مخالفت کند این بار باید برای درخواست تمدید مهلت خروج از این اتحادیه رأی‌گیری کند.
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیش از این از آمادگی اتحادیه اروپا برای پذیرش تمدید مهلت خروج بریتانیا سخن گفته بودند، اما اتحادیه اروپا نیز شروطی برای تمدید دارد.
این در حالی است که ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌تر تأکید کرده بود که به تأخیر انداختن برگزیت خیلی نمی‌تواند طولانی شود چرا که پارلمان اروپا در ماه ژوئن امسال شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود و معنا نخواهد داشت که بریتانیای در حال خروج از اتحادیه در چنین انتخاباتی حضور یابد.
جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر هم بعد از رأی‌گیری سه شنبه همین را گفت: «شاید وقت آن است که انتخابات سراسری برگزار کنیم تا مردم تصمیم بگیرند دولت‌شان دست چه کسی باشد.»
همچنین بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق انگلیس روز چهارشنبه در پی رأی منفی پارلمان این کشور برای دومین بار به توافق برگزیت پیشنهادی از سوی ترزا می، پیش‌بینی کرد انگلیس بعد از رسیدن به یک «توافق دقیقه نودی» در ۲۹مارس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار