سیاسی
آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان و هیئت همراه صبح امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، صبح چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن دنا و ناو بندرمکران پیش از ظهر امروز شنبه با استقبال فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده‌های کارکنان این ناوگروه وارد منطقه یکم دریایی نیروی دریایی ارتش در بندر عباس شد./ منبع: سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران - عکاس: موسی تقوی نمین
امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) با حضور در ناوشکن دنا و ناوبندر مکران از دریانوردان ارتش در بازگشت از ماموریت چرخش ۳۶۰ درجه دور کره زمین استقبال کرد. ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش که از ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ به ماموریت دریانوردی دور کره زمین اعزام شده بود، امروز وارد منطقه یکم دریایی نیروی دریایی ارتش در بندر عباس شد. / منبع: سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران - عکاس: مسعود نظری
رویداد سالانه نمایشگاه بین المللی کتاب برای سی و چهارمین بار از روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه تا روز شنبه ۳۰ اردیبهشت به مدت ۱۱ روز در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار و با استقبال پرشور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی روبرو شد.
وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه، سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صبح امروز شنبه با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.این دیدار در آستانه برگزاری گردهمایی سراسری رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور انجام شد.
در سی‌وچهارمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، داستانهای خارجی رونق زیاد و سهم چشمگیری دارند و همین موضوع سبب شد تا رهبر انقلاب در حاشیه بازدید از نمایشگاه روی این مسئله تاکید کنند که: «باید تا آنجا که امکان‌پذیر است در زمینه تولید کتاب‌های کودکان و نوجوانان متناسب با فرهنگ خودمان، تلاش شود تا از کتاب‌های بیگانه بی‌نیاز شویم. هنوز داستان‌های خارجی مربوط به کودک بر مجموعه کار‌ها غلبه دارد و این خیلی عیب بزرگی است.»
سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب، از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ با شعار «آینده خواندنی است» بصورت حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و نیز به صورت مجازی(ketab.ir) در حال برگزاری است.
در آستانه‌‌ی اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام به سرزمین وحی، دست‌اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.