«ثارالله» همچنان در گرو تأمين بودجه است
کد خبر: 815722
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003QCo
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
مجتبي فرآورده تهيه‌كننده پيشكسوت سينماي ايران كه سابقه توليد درام تاريخي-مذهبي «ملك سليمان» را دارد، بيشتر از يك‌سال است كه به دنبال فراهم آوردن مقدمات توليد فيلمنامه‌اي با عنوان «ثارالله» است؛ فيلمنامه‌اي كه مروري دارد بر بخش‌هايي از قيام عاشورا.
فرآورده پيشتر از اين و در ابتداي دهه 80 و با همراهي شهريار بحراني به عنوان كارگردان قصد توليد سريالي با همين نام را داشت كه آن سريال بعد از چند ماه فيلمبرداري و البته فيلمبرداري حدود 100 دقيقه به دليل مخالفت برخي از مديران وقت رسانه ملي با سريال معلق شد.
شايد يك دليل اينكه فرآورده شخصاً تصميم گرفت فيلم سينمايي «ثارالله» را بسازد، همين بود كه بتواند تجربه ناتمام سريال «ثارالله» را به نوعي سروسامان دهد. با اين حال بعد از گذشت بيشتر از يك سال و نيم از زماني كه فرآورده خبر از توليد اين درام سينمايي را داد، هنوز هيچ اتفاق عملي براي توليد آن رخ نداده است. فرآورده در چرايي اين وضعيت به «نسيم آنلاين» گفت: «ثارالله» همچنان در گروي تأمين بودجه است و اگر بودجه فراهم باشد مي‌توانيم در اولين فرصت كار را كليد بزنيم، ولي هنوز اين اتفاق نيفتاده است. فرآورده درباره اينكه آيا اين كشدار شدن تأمين بودجه منجر به آن نشده است كه قيد توليد را بزند، گفت: نه، همه تلاشم را خواهم كرد كه اين فيلم را بسازم.

اين تهيه‌كننده كه براي تأمين بودجه اين كار يك فراخوان حمايت مردمي هم راه‌اندازي كرده بود، درباره اينكه آيا حمايت‌هاي مردمي آن قدر نبوده كه بتوان با آن كار را كليد زد، گفت: اگر بخواهيم تأمين كامل بودجه را داشته باشيم، مطمئناً هنوز به مقدار كافي بودجه نرسيده‌ايم. حدوداً 10 تا 20 درصد بودجه از طريق دوستداران اهل بيت و سيدالشهدا تأمين شده است، ولي نياز داريم كه حداقل نيمي از بودجه فراهم باشد كه وارد پيش توليد شويم.

مجتبي فرآورده با اشاره به اينكه «ثارالله» به حمايت ارگان‌هاي سينمايي دولتي نياز دارد، گفت: نياز داريم در كنار حمايت‌هاي مردمي، حمايت ارگان‌هاي دولتي را هم داشته باشيم تا ان‌شاءالله بتوانيم محصول قابل قبول و ارزنده‌اي را خلق كنيم. وي ادامه داد: سال قبل يك بار تا پيش‌توليد هم پيش رفتيم، اما وقتي احساس كرديم شرايط اقتصادي مناسبي براي توليد وجود ندارد، كار را معلق كرديم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار