مقابله با تنش‌های بی‌شمار عصر ارتباطات
استرس جزئی از زندگی روزمره است که افراد هرگز نمی‌توانند از آن رها شوند به‌خصوص اینکه در حال حاضر با توجه به پیشرفت فناوری ارتباطات و اطلاعات روزانه در معرض حجم وسیعی از اخبار ناگوار هستیم
وقتی حسرت کار‌هایی که انجام نداده‌ایم یک عمر گریبان ما را می‌گیرد
آن‌هایی که دست به کار‌هایی هولناک می‌زنند، معمولاً تا آخر عمر آن کار‌ها گریبانگیرشان می‌شود، اما در مورد بقیه ما به‌نظرم می‌رسد احتمالا کار‌هایی که انجام نداده‌ایم گریبانمان را می‌گیرند وقت‌هایی که باید گشاده‌دست بودیم و نبودیم، وقت‌هایی که به بهانه پرمشغله بودن، خودمان را به آن راه زده‌ایم یا مواقع دیگری که بی‌دریغ، خودخواه بوده‌ایم. حتی اگر خیلی خوب زندگی کرده باشیم، باز هم محکومیم به حدس و گمانه‌زنی در این‌باره که آیا خوب زیسته‌ایم؟
هزار راه ساده برای شاد بودن
حس شادی و خرسندی به معنای نوعی رضایت درونی فرد از خویش است. شاد بودن باعث تقویت سیستم دفاعی بدن و اعصاب می‌شود. در نتیجه قدرت مقابله با بیماری‌ها و استرس‌ها نیز بالا می‌رود. همچنین داشتن حس خوشحالی رابطه مستقیمی با روابط اجتماعی فرد دارد.
اندر احوالات گذران اوقات فراغت بعضی‌ها
این بار اندر احوالات کسانی شما را به مطالعه دعوت می‌کنیم که به شکل‌های جالبی از لحظه‌های بیکاری، تعطیلی و بی‌عاری خود استفاده می‌کنند. انگار نه انگار این روز را که تعطیل کرده‌ای باید به کار‌های شخصی و فردی خود بپردازی.
اندر احوالات همسایه‌هایی که سایه هم نیستند
این روز‌ها رشد جمعیت نه تنها روی بافت شهری تأثیر گذاشته، بلکه در سبک زندگی مردم هم ورود پیدا کرده است.
همسایگی خوب و دلچسب است ولی بشرط‌ها و شروط‌ها
در زمان‌های بسیار دور که نه گوشی موبایلی در دست اعضای خانواده بود، نه تلویزیونی در کار بود، نه سیستم خفن صوتی و نه پرده نمایش اختصاصی در اتاق هر نوجوانی پیدا می‌شد و حتی علاقه‌مندی به نواختن ادوات موسیقی فراگیر نبود، زمان‌های بیکاری بسیار سخت می‌گذشت!
بیشتر کارهایی که در زندگی می‌کنیم مطابق میل اطرافیانمان است
امیال ما چطور ساخته می‌شود؟ چطور به این نتیجه می‌رسیم که گوشی فقط سامسونگ، تیم فقط بارسلونا، و نویسنده فقط چخوف؟ بله، احتمالاً برای هر کدام از این انتخاب‌ها دلایلی داریم، ولی نکتۀ دردناک این است که تقریباً تمام دلایلی که برای چنین ترجیحاتی ردیف می‌کنیم چیزی جز توجیهات من‌درآوردی نیست. اگر با شکاکیت بیشتری نگاه کنیم، اندک‌اندک واقعیتی تلخ خودش را نشان می‌دهد: خیلی از چیزهایی که می‌پسندیم را صرفاً به این خاطر پسندیده‌ایم که اطرافیانمان آن‌ها را دوست داشته‌اند.
مدیریت فضای مجازی با نگاه به آموزه‌های قرآنی
خداوند در روایات، زندگی را به چهار بخش تقسیم کرده‌است که یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن تفریح سالم است.
اندر احوالات غرق شدگان در فضای مجازی
بعضی‌ها علاوه بر اینکه در فضای مجازی هستند، هویتی مجازی نیز برای خود دارند. حالا به چه دلیل؟ الله اعلم... به نظر می‌رسد این‌ها همان‌هایی هستند که می‌خواهند چراغ خاموش سر از کار دیگران در بیاورند.
رسانه‌ها، مردم یا ستاره‌ها
چرا خیلی از آدم‌ها این همه به سلبریتی‌ها اهمیت می‌دهند؟ از متولدان قرن بیست‌ویکم بپرسید که چه چیزی تعیین‌کننده فرهنگ سلبریتی است تا بر رسانه‌های دیجیتال انگشت بگذارند. رسانه‌هایی که به دارندگان گوشی هوشمند امکان داده است ظرف چند ثانیه «لایک» بزنند و ریتوییت کنند.
۶