«جوان» قوانین بر زمین مانده بازماندگی دختران از تحصیل را بررسی می‌کند
شکی نیست که پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تلاش‌های زیادی برای ارتقای سطح سواد جامعه ایران و کاهش نرخ بی‌سوادی صورت گرفته است، به طوری که وجود بیش از ۴ میلیون دانشجو و ۱۶ میلیون دانش‌آموز مصداقی از این تلاش‌هاست.
حقوق افراد دارای معلولیت در حالی در صدر ژست‌های حقوق بشری اروپایی‌ها قرار دارد که این افراد در کشور‌های اروپایی از نقض گسترده و سیستماتیک حقوق خود رنج می‌برند.
سفر مخفیانه دادستان کیفری بین‌المللی به اراضی اشغالی در میانه تجاوزات بی‌امان رژیم صهیونیستی علیه غزه، اعتبار این نهاد بین‌المللی را به چالش می‌کشد.
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ و هزمان با شیوع ویروس کرونا، آمار مرگ‎ومیر در زندان‌های آمریکا ۳ برابر دیگر گروه‌های جمعیتی افزایش یافته است.
پرونده «جوان» به مناسبت روز مجلس و سالروز تصویب قانون اساسی 
حداقل طی یک دهه اخیر، صوت و صلای رسایی بلند شده است که چرا موازی با نهاد تقنینی کشور، دیگر نهادها، وضع قانون می‌کنند؟ به باور برخی حقوقدان‌ها، «وضع قانون» انحصاراً در اختیار مجلس شورای اسلامی نیست، برخی دیگر از حقوقدان‌ها معتقدند، اگر بنا باشد موازی با قوه مقننه، اقدام به وضع قانون شود، انتظاری نباید از سامان‌یافتن نظام تقنینی داشت
رژیم صهیونیستی تاکنون بار‌ها از سوی نهاد‌های مختلف متهم به سرقت پیکر شهدای فلسطینی و قاچاق اعضای بدن انسان شده است.
قتل جورج فلوید و حمله با چاقو به قاتل او در زندان همچنان یادآور تنش‌های نژادی در آمریکاست.
واکنش رئیس سازمان نظام پزشکی به خلأ قانونی در حوزه جراحی‌های غیرضروری زیبایی
نظارت بر عملکرد پزشکان از سوی بیمه‌ها باید صورت گیرد. وی در توضیح بیشتر بیان می‌کند: پروتکل‌ها را وزارت بهداشت باید تدوین کند و بیمه‌ها نیز در حوزه دولتی نظارت داشته باشند
«جوان» ابعاد جراحی‌های غیرضروری و زیبایی را واکاوی می‌کند
قاضی پیشین دادسرای ویژه جرائم پزشکی در حالی معتقد است جراحی‌های غیرضروری نیاز به جرم‌انگاری دارد که رئیس سازمان نظام پزشکی خلأ قانونی را رد می‌کند و می‌گوید از اهرم بیمه‌ها استفاده شود
اکثر فوتی‌ها جوان‌هایی هستند که برای دور زدن و زودتر رسیدن به هدف خود که لاغری است رو به عمل جراحی می‌آورند، بی‌آنکه از آسیب‌های آن مطلع باشند. به اعتقاد وی، عمل زیبایی در کشور ما خارج از معمول و بیش از اندازه انجام می‌گیرد که دلیل آن فقدان اطلاعات کافی درباره عوارض ناشی از آن و نیز افزایش تبلیغات از سوی پزشکان است.
۱