پرونده «جوان» پیرامون اقدامات مجرمانه در پوشش خیریه
مطمئناً تاکنون تماس، پیامک، تبلیغ یا حتی مواجهه حضوری با نمایندگان مؤسسات خیریه داشته‌اید که برای دریافت کمک از شما تقاضای همکاری داشته‌اند. یکی از سؤال‌های مهمی که مخصوصاً در ارتباطات تلفنی و پیامکی ممکن است برای شما ایجاد شده باشد، چگونگی دسترسی این مؤسسات به شماره تماس شماست؟!
یکی از مأموران پلیس پایتخت در جریان درگیری با سارقان مسلح به شهادت رسید. استوار یکم میلاد خسروی تنها فرزند خانواده بود که به گفته رئیس پلیس تهران چند روز قبل از حادثه وقوع شهادت خود را پیش‌بینی کرده بود.
همینطور که روی صندلی مترو نشسته‌ام و صفحات خبری را در اینستاگرام بالا و پایین می‌کنم تا جدیدترین خبر‌های کرونایی را بخوانم، زمزمه‌هایی به گوشم می‌رسد. سرم را می‌چرخانم، خانمی به همراه فرزندش در حال گفتگو با یکی از مسافران است. صدا نزدیک‌تر می‌شود و حالا آن مادر و فرزند دقیقاً جلوی من ایستاده‌اند و در حال گفتگو با یک مسافر دیگر هستند! مسافر که ماسک روی صورت دارد، کمی خودش را جا‌به‌جا می‌کند و به تعبیر من پشتش را صاف می‌کند تا بتواند فاصله بیشتری از دو نفر مقابلش بگیرد.
کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۷۸ هزار نفر امریکایی، ۲۶ هزار اسپانیایی، ۳۰ هزار ایتالیایی، ۳۱ هزار انگلیسی، ۲۶ هزار فرانسوی، ۷ هزار آلمانی و ۶ هزار و ۵۰۰ شهروند ایرانی را گرفته است. یکی از مهم‌ترین سؤال‌هایی که با مرور این آمار‌ها مطرح می‌شود، چرایی بالا بودن آمار مرگ و میر در کشور‌های مطرح اروپایی و امریکایی است.
مرد و زنی که در جریان دو پرونده جداگانه به پرداخت دیه محکوم شده‌اند به قضات دادگاه گفتند که توان پرادخت پول را ندارند و در صورت آزادی از زندان می‌توانند کار کنند و هزینه را به صورت اقساط به شاکیان بدهند.
محسن پورعرب
ضبط و انتشار کلیپ‌های دوربین مخفی نقض قانون، حقوق شهروندی و حریم خصوصی است.
پسر جوانی که در درگیری با دوستش مرتکب قتل شده‌بود، با ادعای دفاع مشروع از دادگاه مهلت یک هفته‌ای گرفت تا رضایت اولیای‌دم را جلب کند.
امریکا پس از تحریم‌های ظالمانه حالا با گروگان گرفتن حق بنیادین سلامت، زندگی میلیون‌ها ایرانی را به مخاطره انداخته است
مانده‌ام از دو ماه پیش شروع کنم یا به حدود ۱۳ سال پیش برگردم و از آنجا تا به الان را مرور کنم؟ البته که تفاوت‌های بسیاری دارد. یک سر ماجرا حکایت عشق و تلاش و از خودگذشتگی است و سر دیگرش حکایت بی‌توجهی و نادیده گرفتن و اجرا نشدن یک قانون است؛ آن‌هم در رابطه با یک قشر خدوم!
مرور حواشی جلسات شورای عالی کار درباره تعیین دستمزد سال جاری و حتی سال‌های قبل‌تر، بیانگر نقص قانون است. در این باره به نظر می‌رسد نیاز است تا نقش دولت در شورای‌عالی کار بازتعریف شود تا جایی که این ابهام که دولت‌ها همواره حامی کارفرما‌ها و سرمایه‌داران هستند برطرف شود
۱