سخنگوی قوه قضائیه:
سخنگوی قوه قضائیه ضمن محکومیت حادثه تروریستی مجدد کوردلان در حرم مطهر شاهچراغ، گفت: این اقدام در رسانه‌های مخوف جریان تروریست‌پرور بین‌المللی عادی‌سازی و توجیه شد و در عین حال هیچ صدایی از مدعیان حقوق بشر شنیده نشد.
استفاده آمریکا از یک سم قوی در جنگ علیه ویتنام پیامد‌های درازمدتی داشته که همچنان ادامه دارد.
نماینده مردم نی‌ریز در مجلس با تشریح دستاورد‌های سفر رئیس قوه قضاییه به استان فارس گفت: دستور رئیس قوه قضاییه برای صدور بیش از ۵ هزار سند مالکیت شهروندان آباده موجب رضایتمندی گسترده مردم از دستگاه قضایی در این شهرستان شده است.
وضعیت کودکان زندانی در برخی زندان‌های آمریکا بسیار فاجعه‌بار توصیف شده است.
غریب آبادی:
دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه پرونده عظیمی برای منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده، می‌گوید که ایران خواهان خلاصی جهان از شر تروریسم و گروهک‌های تروریستی است.
۴۱ نفر در پی غرق شدن قایق حامل پناهجویان در آب‌های مرزی ایتالیا جان باختند.
بررسی ابعاد مختلف مؤثر در مبارزه با فساد اقتصادی در گفت‌وگوی «جوان» با کارشناسان حقوقی
تورم یا به‌روزنبودن قوانین، صدور آیین‌نامه یا قوانین خلق‌الساعه، فقدان شفافیت در زمینه‌های مختلف از جمله عملکردی، مصلحت‌سنجی در اعلام برخی مفسدان دانه‌درشت، تعدد مراجع نظارتی و بی‌توجهی به توان نظارتی مردم از جمله موارد مهمی است که به اعتقاد کارشناسان حقوقی در حوزه‌های مختلف امر مبارزه با فساد به ویژه دانه‌درشت‌ها را دشوار کرده است.
سعید نصرالله‌زاده
پیشگیری از بروز فساد و مقابله با مفسدان به خصوص مفسدان اقتصادی برنامه دائمی دولت است. فساد علاوه بر ضرر‌های اقتصادی کلان، موجب نارضایتی‌های گسترده اجتماعی و کاهش اعتماد مردم به حاکمیت می‌شود. مقابله با فساد و مفسدان در مسئله حکمرانی خوب یک عامل تعیین‌کننده است.
بحران پناهجویی اروپا در حالی که توافقی با تونس در زمینه مهاجرت امضا کرده، در حال تشدید شدن است.
کمیسر ایرانی کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی گفت که واکنش و موضع گیری کشور‌های اسلامی در قبال هتک حرمت قرآن کریم باید دوام و پایداری داشته باشد.
۴