خانواده‌های شهدای ترور خواستار شدند
خانواده شهدای ترور کشور، ضمن قدردانی از اقدام دستگاه‌های امنیتی و قوه قضاییه جهت پیگیری و تشکیل دادگاه محاکمه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین در کشور که بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال برای نخستین بار اتفاق می‌افتد، حمایت همه‌جانبه خود را از این اقدام شایسته اعلام می‌دارد.
تعدد و وخامت بحران‌های حقوق بشری در سراسر جهان سبب شده تا گرامیداشت روز جهانی حقوق بشر در سال جاری میلادی به طنزی تلخ تبدیل شود.
پروژه قبر‌های بی‌نشان در اروپا در حال جست‌وجوی قبر‌های بی‌نشان مهاجران و پناهجویان در امتداد مرز‌ها و درون خاک کشور‌های قاره سبز است.
«جوان» قوانین بر زمین مانده بازماندگی دختران از تحصیل را بررسی می‌کند
شکی نیست که پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تلاش‌های زیادی برای ارتقای سطح سواد جامعه ایران و کاهش نرخ بی‌سوادی صورت گرفته است، به طوری که وجود بیش از ۴ میلیون دانشجو و ۱۶ میلیون دانش‌آموز مصداقی از این تلاش‌هاست.
حقوق افراد دارای معلولیت در حالی در صدر ژست‌های حقوق بشری اروپایی‌ها قرار دارد که این افراد در کشور‌های اروپایی از نقض گسترده و سیستماتیک حقوق خود رنج می‌برند.
سفر مخفیانه دادستان کیفری بین‌المللی به اراضی اشغالی در میانه تجاوزات بی‌امان رژیم صهیونیستی علیه غزه، اعتبار این نهاد بین‌المللی را به چالش می‌کشد.
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ و هزمان با شیوع ویروس کرونا، آمار مرگ‎ومیر در زندان‌های آمریکا ۳ برابر دیگر گروه‌های جمعیتی افزایش یافته است.
پرونده «جوان» به مناسبت روز مجلس و سالروز تصویب قانون اساسی 
حداقل طی یک دهه اخیر، صوت و صلای رسایی بلند شده است که چرا موازی با نهاد تقنینی کشور، دیگر نهادها، وضع قانون می‌کنند؟ به باور برخی حقوقدان‌ها، «وضع قانون» انحصاراً در اختیار مجلس شورای اسلامی نیست، برخی دیگر از حقوقدان‌ها معتقدند، اگر بنا باشد موازی با قوه مقننه، اقدام به وضع قانون شود، انتظاری نباید از سامان‌یافتن نظام تقنینی داشت
رژیم صهیونیستی تاکنون بار‌ها از سوی نهاد‌های مختلف متهم به سرقت پیکر شهدای فلسطینی و قاچاق اعضای بدن انسان شده است.
قتل جورج فلوید و حمله با چاقو به قاتل او در زندان همچنان یادآور تنش‌های نژادی در آمریکاست.
۴