پرونده ویژه جوان
در صورت تشخیص مستحدثات ناایمن، باید مدیریت اجرایی ایمنی ابتدا نسبت به صدور اخطار کتبی همراه با دلایل موارد ناایمن به مالک و بهره‌بردار اقدام و در صورت عدم توجه، موضوع را از طریق جراید و رسانه‌های محلی اطلاع‌رسانی و درصورت عدم رفع موارد ناایمن با درخواست مدیریت اجرایی، نیروی انتظامی نسبت به پلمب تصرف ناایمن اقدام کند
یکی از راهکار‌های در نظر گرفته شده در قانون برای کاهش مصرف فرآورده‌های دخانی افزایش مالیات است؛ موضوعی که البته خوشایند تولیدکنندگان این حوزه نیست. به عقیده کارشناسان مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف دخانیات مالیات است. در دنیا ثابت شده است هر ۱۰ درصد افزایش مالیات، ۵ درصد کاهش مصرف را به همراه دارد و به همین دلیل عوامل صنایع دخانی نگران این موضوع هستند که اگر این قانون درست اجرا شود، دیگر بازاری برای مصرف تولیدات خود ندارند
یکی از سؤالاتی که در دادگاه از وکیل‌ها و کارمندان دادگستری پرسیده می‌شود، در مورد راهکار اعاده حیثیت (ادعای شرف) است. چون در برخی پرونده‌ها که اختلاف‌های جزئی و انتقام‌جویی پای دو طرف دعوا را به دادسرا باز می‌کند در واقع، یکی از طرفین اختلاف برای اینکه طرف مقابل را زیر فشار قرار دهد و انتقام بگیرد، اقدام به شکایت کیفری از طرف دیگر می‌کند و با این وجود در ذهن خویشان و آشنایان نوعی نگاه منفی به طرف مقابل به وجود خواهد آورد.
پرونده ویژه جوان
از بند اول قانون تسهیل ازدواج جوانان درباره تهیه مسکن تا بند‌هایی درباره حقوق ماهانه به زوجین تا بندی که نهاد‌های عمومی و دستگاه‌های دولتی را موظف به در اختیار دادن باشگاه‌ها و تالار‌های خود برای مراسم‌های عروسی می‌کند و... همه شامل مشخص نبودن نهاد اجرایی می‌شوند. وقتی می‌گوید دولت، مشخص نیست از کدام دولت صحبت می‌کند. وقتی می‌گوید نهاد‌های عمومی معلوم نیست از کدام نهاد عمومی صحبت می‌کند. در واقع همه چیز مبهم و کلی است
خرداد ماه هر سال آغاز فصل جابه‌جایی مستأجران است؛ فصلی که برای بسیاری از اقشار جامعه سخت می‌گذرد. فرقی نمی‌کند شما کارگر باشید یا کارمند یا حتی کارفرما، آنچه اهمیت دارد این است که شما باید برای به‌دست آوردن یک خانه خوب با قیمت مناسب تابع تصمیم‌های صاحب‌خانه و دلال‌های بازار مسکن باشید
دادستان شهرستان گرمسار در نامه‌ای به دادستان کل کشور، درباره فعالیت یک کانال تلگرامی نوشت: طرح مسائل غیرواقعی توسط این کانال، شیرازه و اساس بسیاری از خانواده‌ها را مورد آسیب جدی قرار داده است.
پرونده «جوان» پیرامون اقدامات مجرمانه در پوشش خیریه
مطمئناً تاکنون تماس، پیامک، تبلیغ یا حتی مواجهه حضوری با نمایندگان مؤسسات خیریه داشته‌اید که برای دریافت کمک از شما تقاضای همکاری داشته‌اند. یکی از سؤال‌های مهمی که مخصوصاً در ارتباطات تلفنی و پیامکی ممکن است برای شما ایجاد شده باشد، چگونگی دسترسی این مؤسسات به شماره تماس شماست؟!
یکی از مأموران پلیس پایتخت در جریان درگیری با سارقان مسلح به شهادت رسید. استوار یکم میلاد خسروی تنها فرزند خانواده بود که به گفته رئیس پلیس تهران چند روز قبل از حادثه وقوع شهادت خود را پیش‌بینی کرده بود.
همینطور که روی صندلی مترو نشسته‌ام و صفحات خبری را در اینستاگرام بالا و پایین می‌کنم تا جدیدترین خبر‌های کرونایی را بخوانم، زمزمه‌هایی به گوشم می‌رسد. سرم را می‌چرخانم، خانمی به همراه فرزندش در حال گفتگو با یکی از مسافران است. صدا نزدیک‌تر می‌شود و حالا آن مادر و فرزند دقیقاً جلوی من ایستاده‌اند و در حال گفتگو با یک مسافر دیگر هستند! مسافر که ماسک روی صورت دارد، کمی خودش را جا‌به‌جا می‌کند و به تعبیر من پشتش را صاف می‌کند تا بتواند فاصله بیشتری از دو نفر مقابلش بگیرد.
کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۷۸ هزار نفر امریکایی، ۲۶ هزار اسپانیایی، ۳۰ هزار ایتالیایی، ۳۱ هزار انگلیسی، ۲۶ هزار فرانسوی، ۷ هزار آلمانی و ۶ هزار و ۵۰۰ شهروند ایرانی را گرفته است. یکی از مهم‌ترین سؤال‌هایی که با مرور این آمار‌ها مطرح می‌شود، چرایی بالا بودن آمار مرگ و میر در کشور‌های مطرح اروپایی و امریکایی است.
۳