«جوان» در گفتگو با استادان علم حقوق راهکار محکومیت توهین به اسلام و پیامبر (ص) را در مجامع حقوقی و بین‌المللی بررسی کرد
توهین به دین یا توهین به فرهنگ دیگر؟! آزادی بیان یا توهین علیه مسلمانان؟! باز هم اقدام علیه اسلام در قالب سوزاندن اوراق قرآن کریم مسلمانان جهان را آشفته کرد. بار اول نیست. قضیه سلمان رشدی، اقدام موهن رسانه فرانسوی توهین‌کننده به مسلمانان و موارد دیگر از قبیل قرآن‌سوزی توسط کشیش افراطی در امریکا، سوئد یا هلند تنها نمونه‌هایی از تجاوز به حقوق مسلمانان در مغرب‌زمین طی دهه‌های اخیر بوده است.
مسئول کمیته بین‌الملل دبیرخانه افشای حقوق بشر امریکایی، جهان را در حال سقوط به ورطه مکتب اومانیسم می‌داند
حق مصونیت چگونه می‌تواند از اهانت به اسلام جلوگیری کند؟
رئیس مرکز پژوهشی مبنا، استاد دانشگاه و پژوهشگر حقوق عمومی از آنجا که معتقد است «نظام حقوق بشر حمایت مؤثری از دینداری انجام نمی‌دهد» راهکار محکومیت توهین به اسلام و پیامبر (ص) را در مجامع حقوقی و بین‌المللی تعریف حق مصونیت می‌داند و در این باره می‌گوید: همانگونه که بسیاری از حق‌ها، امنیت محسوب می‌شود و مصونیت دارد، در نتیجه دینداری هم باید دارای حق مصونیت باشد که کسی به آن تعدی نکند. متن گفت‌وگوی «جوان» با محمدتقی دشتی را در ادامه می‌خوانید.
عملیات جنایتکارانه حمله به حرم مطهر شاهچراغ نقض خودسرانه حق حیات تلقی شده، در منافات با مفاد مندرج در میثاق بین المللی حقوق مدنی سیاسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر قرار می‌گیرد.
سخنگوی قوه قضائیه:
سخنگوی قوه قضائیه ضمن محکومیت حادثه تروریستی مجدد کوردلان در حرم مطهر شاهچراغ، گفت: این اقدام در رسانه‌های مخوف جریان تروریست‌پرور بین‌المللی عادی‌سازی و توجیه شد و در عین حال هیچ صدایی از مدعیان حقوق بشر شنیده نشد.
استفاده آمریکا از یک سم قوی در جنگ علیه ویتنام پیامد‌های درازمدتی داشته که همچنان ادامه دارد.
نماینده مردم نی‌ریز در مجلس با تشریح دستاورد‌های سفر رئیس قوه قضاییه به استان فارس گفت: دستور رئیس قوه قضاییه برای صدور بیش از ۵ هزار سند مالکیت شهروندان آباده موجب رضایتمندی گسترده مردم از دستگاه قضایی در این شهرستان شده است.
وضعیت کودکان زندانی در برخی زندان‌های آمریکا بسیار فاجعه‌بار توصیف شده است.
غریب آبادی:
دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه پرونده عظیمی برای منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده، می‌گوید که ایران خواهان خلاصی جهان از شر تروریسم و گروهک‌های تروریستی است.
۴۱ نفر در پی غرق شدن قایق حامل پناهجویان در آب‌های مرزی ایتالیا جان باختند.
۳