در تازه‌ترین مورد از عملیات روانی شبکه‌های معاند لندن‌نشین، شبکه بی‌بی‌سی فارسی در مصاحبه‌ای مفصل با علی اشرف ریاحی (متهم فراری پرونده پتروشیمی) به وی فرصت داد تا تندترین فحاشی‌ها را نسبت به دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی انجام دهد. این متهم فراری با استفاده از تریبون تلویزیون فاسد ملکه؛ خودش را یک چهره علمی معرفی کرد! تلویزیون سعودی ایران اینترنشنال هم اخیراً برای گردهمایی حقیرانه گروهک منافقین سنگ تمام گذاشت.
گزارش اختصاصی «جوان» از نشست حقوق بشر مرکز وکلای قوه‌قضائیه و کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی
برای نخستین‌بار به همت مرکز وکلای قوه‌قضائیه و با همکاری کمیته حقوق بشر مجلس، گامی عملی در راستای احیا و اجرای حقوق بشر اسلامی برداشته شد. همزمان با روز حقوق بشر اسلامی در نشستی که به همین مناسبت از سوی کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه برگزار شد؛ موافقتنامه‌ای برای برداشتن گام‌های عملی در حوزه حقوق بشر اسلامی توسط مرکز وکلاى قوه‌قضائیه با کمیته حقوق بشر مجلس یازدهم صورت گرفت.
پرونده ویژه جوان
تعرض ایالات متحده به هواپیمای مسافربری کشورمان نقض آشکار و صریح انبوهی از قوانین حمل و نقل هوایی است. مقررات کنوانسیون ۱۹۴۴ شیکاگو و ضمائم مختلف آن پیرامون امنیت پرواز، نقض مقررات استاندارد‌های توصیه‌ای هوایی معروف به سارپ (SARP) سازمان ایکائو (Standards and Recommended Practices) و همچنین مقررات برنامه جهانی امنیت هواپیمایی معروف به گاسپ GASP) Global Aviation Safety Plan) از جمله مهم‌ترین قوانینی هستند که از سوی امریکا نادیده گرفته شدند.
اگر مردی برای فرار از پرداخت مهریه اموال خود را به نام دیگری بزند، مرتکب جرم شده است.
با صدور دستور تجویز اعاده دادرسی توسط رئیس قوه قضائیه، پرونده با ذکر دلیل مغایرت رأی با شرع، به شعب ویژه‌ای ارجاع می‌شود و شعبه مزبور بر اساس نظر رئیس قوه (مبنی بر خلاف شرع بین) رأی مورد درخواست اعاده دادرسی را نقض و رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی به عمل می‌آورند و رأساً مبادرت به صدور رأی مقتضی می‌کنند
ماجرای حکم اعدام سه نفر از اغتشاشگران آبان ماه اخیراً به یکی از داغ‌ترین اخبار فضای مجازی تبدیل شده است. تعلل تیم وکلای این افراد برای استناد به مواردی از قانون برای رد حکم آن‌ها از دلایل پر رنگ شدن این ماجرا بود. یک وکیل هم در شبکه‌های اجتماعی خود را وکیل این جوانان معرفی و هجمه‌های زیادی به قوه قضائیه وارد کرد. رسانه‌های ضد انقلاب هم تا توانستند از این خدمات وکلا بهره بردند.
قوه قضائیه از این پس به شکایات مطرح شده از سمت بانک‌ها که به دریافت سود و جریمه تسهیلات، بیشتر از نرخ اعلام شده اقدام می‌کند و دراین رابطه با مشکلات قضایی با مشتریان خود مواجه می‌شوند رسیدگی نخواهد کرد.
جاسوس متصل به دو شبکه سیا و موساد، سحرگاه امروز به دار مجازات آویخته شد.
پرونده ویژه جوان
پس از موضع‌گیری نماینده سازمان ملل مبنی بر تروریستی‌بودن عملیات شهادت سردار سلیمانی، حالا نوبت پیگیری مسئولان داخلی برای محاکمه بین‌المللی عاملان ترور است.
قضات دیوان عالی کشور حکم برائت زنی را که به همدستی در قتل شوهرش محکوم شده‌بود نقض کرد و پرونده را برای بررسی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع دادند. همدست این زن که مردی ۴۹‌ساله به نام کیارش بود به قصاص محکوم شده است.
۲