محمد مهدی نیک ضمیر
مواد ۵۳ و ۵۶ طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده از جنجالی‌ترین و پر‌بحث‌ترین مواد این طرح است که پیش از مخالفت شورای نگهبان با طرح جوانی جمعیت و بازگشت دادن آن به مجلس مخالفان متعددی را در مقابل آن به صف کرده بود.
فاطمه سرایی
دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک بود. این روز از دل چندین کنوانسیون محیط زیستی متولد شد که حقوقی را برای دولت‌ها تعیین کرده بودند که هنوز بسیاری از دولت‌های جهان، این حقوق را زیر پا می‌گذارند.
فقط در بانک ملی چیزی حدود ۵ درصد از حساب‌های این بانک، بدون هویت است؛ یعنی یک میلیون امکان بالقوه پولشویی، اختلاس، کلاهبرداری و ...
دکتر ابوالفضل علی‌دایی احمدی
رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۷۸ به مناسبت یکصدمین سالگرد ولادت امام خمینی (ره) بر اساس نیازسنجی در اولویت‌های مادی و معنوی کشور، درپیام نوروزی خود اقدام به نامگذاری و بیان نقشه راه اصلی یک‌ساله کشور کرده‌اند. شعار سال ۱۴۰۰ نیز همچون یک دهه گذشته اشاره به موضوعات اقتصادی با دو قید ضرورت پشتیبانی و رفع موانع در عرصه تولید ملی دارد.
در راستای مانع‌زدایی و خروج برخی قوانین از بن‌بست حقوقی، رسیدگی به قانون تجارت اولویت نخست کمیسیون قضایی مجلس در سال ۱۴۰۰ شده است. حمایت از مالکیت صنعتی، طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و اجرای محکومیت‌های مالی هم از دیگر مانع‌زدایی‌های کمیسیون قضایی مجلس است. در این میان قانون تجارت با ۱۹ سال سرگردانی میان مجلس و دولت باید در اولویت قرار گیرد تا چرخ تولید کشور هم سرعت بگیرد.
در شرایطی که کشور ما با بحران جمعیت مواجه است، راه‌های غیرقانونی بحرانی‌تر کردن اوضاع جمعیت ایرانی هم از همیشه در دسترس‌تر است. آمار‌ها از ۴۰۰ هزار سقط غیرقانونی حکایت دارد
محمد نیک‌ضمیر
گاهی وقت‌ها یک جمله و حتی یک قاب تصویر یک دنیا حرف در دل خود جای داده است. این بار توییت یک پرستار در خط مقدم مبارزه با کرونا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود تا بخش‌های دیگری از حماسه مبارزه تمام‌قد مردم کشورمان در نبردی نابرابر با ویروس ناشناخته را برای همیشه ماندگار کند.
۲