پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا حمایت خود را از نامه آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل به شورای امنیت اعلام کرد و گفت: فاجعه بشری در غزه قابل تحمل نیست.
بزرگترین تولید کننده پهپاد ترکیه برای پرتاب اولین ماهواره به فضا در سال ۲۰۲۵ آماده می‌شود.
رهبر جریان حکمت ملی عراق حمایت خود را از مفاد بیانیه هشدارآمیز دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت درباره جنایات وحشیانه در حق ملت مظلوم فلسطین در نوار محاصره‌شده غزه اعلام کرد.
سازمان گزارشگران بدون مرز امروز (پنجشنبه) از مقام‌های مصری و رژیم صهیونیستی خواست تا به خبرنگاران اجازه دهند آزادانه در گذرگاه مرزی جنوبی نوار غزه رفت و آمد کنند.
اندونزی به دلیل طرح اخراج پناهجویان روهینگیایی از این کشور با انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و ناظران مواجه شده است.
نظامیان صهیونیست در باتلاق غزه؛
هر روز که از جنگ غزه می‌گذرد، شکست نظامیان این رژیم در برابر نیرو‌های مقاومت آشکارتر می‌شود.
دادستان کل دیوان بین المللی کیفری به درخواست دبیر کل سازمان ملل برای برقراری آتش بس واکنش نشان داد.
یکی از مسئولان حزب‌الله با اشاره به اینکه محور مقاومت هرگز غزه و مردم فلسطین را تنها نمی‌گذارد تاکید کرد رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان دچار یک وضعیت فرسایشی شده و حتی بعد از ۱۰۰ روز هم نمی‌تواند به هیچ یک از اهداف خود در جنگ غزه برسد.
رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد اگر روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود، احتمالا به ناتو حمله خواهد کرد و موجب یک درگیری جهانی بزرگ خواهد شد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل از فعالسازی ماده ۹۹ منشور جهانی سازمان ملل در مورد جنگ غزه توسط دبیرکل این نهاد آنتونیو گوترش حمایت کرد و خواستار حمایت اعضای اتحادیه اروپا در شورای امنیت از این اقدام شد.
۱