انتقاد کارگردان سینما از بذل و بخشش دولت:
منیژه حکمت تهیه‌کننده و کارگردان سینما ضمن انتقاد صریح از طرح موضوع «بخشودگی مالیاتی هنرمندان» از سوی معاون رئیس جمهور، این بحث را مصداق بدسلیقگی و بی‌تدبیری دانست.
چرا باید جشن جامعه صنفی تهیه کنندگان را جدی گرفت؟
نخستین آئین سپاس تهیه کنندگان سینمای ایران ٤ آذرماه با حضور پرتعداد هنرمندان، تهیه کنندگان و پیشکسوتان عرصه هنر در تالار تشریفات اقدسیه برگزار شد.
چرا با وجود موافقت اکثر اهالی رسانه، جشنوار فیلم فجر باید در پردیس «ملت» برگزار شود؟
بعد از گذشت دو دوره از برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینمای «ملت» هنوز هم که هنوز است اين پرديس، مكان مناسبی برای اهالی رسانه نشده است. مشکلات عدیده‌ای که اين سينما دارد همچنان بر جای خودش باقی و استوار است. تقاطع پر ترافیک و شلوغ اتوبان کردستان و خیابان ولیعصر، نداشتن فضای کار مناسب و راحت برای اهالی رسانه. نداشتن پارکینک مناسب و به اندازه، کمبود فضای باز و همچنین فضا‌هایی برای گپ و گفت اهالی رسانه با سینماگران، بخشی از مشکلات پردیس ملت است که امسال با وجود اینکه طبقه دومش هم «فود کورت» شده، بي شك بدتر و نابهنجارتر خواهد شد.
پوستر رسمی فیلم سینمایی «لیلاج» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه‌کنندگی علیرضا ابوالقاسمی‌نژاد در آستانه اکران این اثر رونمایی شد.
گزارشی از مستند‌های نماینده ایران در «ایدفا ‌۲۰۱۹»
جشنواره جهانی مستند آمستردام، امسال در حالی آغاز به‌کار کرد که یک مستند از ایران به‌عنوان فیلم افتتاحیه در حضور ۱۳۰۰‌نفر از اهالی سینما و رسانه از سراسر جهان پخش شد.
هنوز طعم خرابکاری‌ها و آشوب طلبی‌ها عده‌ی فرصت طلب و ماجراجو که دلشان به حال این مردم و مرز و بوم نسوخته و نمی‌سوزد نگذشته است که فیلمی در سایت فیلیمو و نماوا عرضه می‌شود که دقیقا صحه گذاری و تایید این جنس آشوب ها، خشونت‌ها و خرابکاری هاست؟
براساس آمار رسمی منتشر شده ۱۵۱ اثر شامل ۱۱۵ فیلم سینمایی و ۳۶ مستند، متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شدند.
لزوم ساخت فیلم‌هایی سینمایی درباره سلطنت‌طلب‌ها
ساخت آثار هنری و رسانه‌ای برای روشنگری جنایات رژیم پهلوی همواره یکی از دغدغه‌ها ورهنمود‌هایی بوده است که رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم و به خصوص هنرمندان داشته اند.
انتقاد بازیگر پیشکسوت به وجود روابط در سینما:
فاطمه گودرزی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه امروزه به نوعی درب باز شده و هرکس به راحتی بازیگر می‌شود، هیچ معیار و ملاکی برای سنجش بازیگران وجود ندارد و به همین دلیل ما سالانه با تعداد زیادی از بازی‌های بی کیفیت روبرو می‌شویم.
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اعلام کرد:
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از ادامه اکران فیلم «خانه پدری» خبر داد و گفت: الان نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف این فیلم را دریافت کردیم.
۴