در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سینماهای کشور به مدت سه روز تعطیل و همچنین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نیز لغو شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش از عدم اکران فیلم‌های کمدی در سه روز عزای عمومی خبر داد.
امسال فیلم ابرقهرمانی "انتقامجویان: آخر بازی" به یک دهه صدرنشینی "آواتار" به کارگردانی جیمز کامرون در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پایان داد.
«محسن امیر یوسفی» کارگردان پر حاشیه و کم‌کار سینمای ایران در تازه‌ترین حاشیه‌سازی و خوشمزه‌بازی‌هایش که ید طولایی در آن دارد، خواستار حضور فیلم اکران شده «آشغال‌های دوست‌داشتی» با عنوان «آشغال‌های دوست‌داشتنی اصل»! در جشنواره فیلم فجر شده‌است.
تحلیل محتوای ۱۰ فیلم نهایی اسکار ۲۰۲۰ در بخش غیر انگلیسی زبان
امسال از فیلم هایی که به مرحله نیمه‌نهایی اسکار غیرانگلیسی‌زبان رسیده‌اند، ۶ فیلم به منطقه اروپای شرقی تعلق دارد و البته این در حالی است که باید روسیه را هم جزء اروپای شرقی بدانیم
ایران از رقابت اسکار حذف شد
ایران تا کنون سه بار با فیلم‌های «بچه‌های آسمان»، «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» نامزد دریافت اسکار شده و دو بار با فیلم‌های اصغر فرهادی برنده این جایزه شده است و امسال نیز با فیلمی نظیر «شبی که ماه کامل شد» میتوانست به این موفقیت دست پیدا کند.
مدیرکل نظارت بر تولید سازمان سینمایی از رونق ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی خبر داد.
آخرین لحظات فیلم انگل بونگ، بوی سرکوب می‌دهد. بوی سرکوب از درون که با پایان بشدت غافلگیرکننده و تقریبا عمل غیرارادی پدر خانواده کیم مواجه می‌شویم.
گپ‌وگفتی با اسماعیلی، کارگردان مستند «آدور»
داستان مصطفی در واقع پیرامون معظل بزرگی است که در حاشیه کرمان بسیاری از کودکان و نوجوانان با آن مواجهند و آن بحران هویت است. برخی از نوجوانان حتی شناسنامه هم ندارند و ما خواستیم از انعکاس این موقعیت بحرانی به یک وضعیت برسیم
فرهاد اصلانی:
بازیگر مطرح سینمای ایران گفت: دولتمردان ما کاری کرده‌اند که امروز عده‌ای بدون هر ضابطه، به خصوص برای فرار از مالیاتشان، نه‌تنها به راحتی وارد سینما و فیلمسازی شده‌اند بلکه همین عرصه فیلمسازی را هم خراب‌کرده‌اند.
۳