لزوم ساخت فیلم‌هایی سینمایی درباره سلطنت‌طلب‌ها
ساخت آثار هنری و رسانه‌ای برای روشنگری جنایات رژیم پهلوی همواره یکی از دغدغه‌ها ورهنمود‌هایی بوده است که رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم و به خصوص هنرمندان داشته اند.
انتقاد بازیگر پیشکسوت به وجود روابط در سینما:
فاطمه گودرزی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه امروزه به نوعی درب باز شده و هرکس به راحتی بازیگر می‌شود، هیچ معیار و ملاکی برای سنجش بازیگران وجود ندارد و به همین دلیل ما سالانه با تعداد زیادی از بازی‌های بی کیفیت روبرو می‌شویم.
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اعلام کرد:
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از ادامه اکران فیلم «خانه پدری» خبر داد و گفت: الان نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف این فیلم را دریافت کردیم.
مسئولان سازمان سینمایی کشور و مدیران انجمن سینمای جوانان ایران باید شفاف سازی کنند و پاسخ دهند چرا این رویداد سینمایی که دوره‌های طلایی را پشت سر گذاشته تا بدین حد، کور و خاموش و بی صدا شده است؟
طراح بیانیه ۲۰۰ سینماگر کیست؟
بیانیه ۲۰۰ سینماگر هر چند با نسخه ابتدایی آن که بسیار تند و هنجار شکن بود تفاوت داشت، اما همچنان می‌شد دریافت که آبشخور این قلم بیش از آنکه درگیر یک بحث صنفی باشد آغشته شده به جوهر سیاسیت و سیاست زدگی است.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با برادران «صید خانی» کارگردانان فیلم «مستطیل قرمز»
فیلم «مستطیل قرمز» حادثه خونین و ماندگار بمباران زمین فوتبال چوار در سال ۶۵ را روایت می‌کند. این فیلم به تازگی مدال بلورین و لوح زرین بخش فیلم سینمایی جشنواره جهانی ایتالیا را برد.
در واکنش به بیانیه ۲۰۰ سینماگر
نگاهی به فهرست اسامی که پای این بیانیه مثلا شدیداللحن! امضا کرده اند نشان می‌دهد تقریبا اغلب کسانی که طی همه این سال‌ها از دولت‌های مختلف یا از سرمایه‌های مشکوک و نیمه مشکوک محظوظ شده اند احساس عدم امنیت شغلی کرده اند. واقعا داستان چیست؟ ماجرا از کجا آب می‌خورد؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تأسف از اکران فیلم سینمایی «خانه پدری» از وزیر ارشاد خواست هرچه سریع‌تر جلوی اکران این فیلم ضدخانواده گرفته شود.
چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به اکران «خانه پدری» تجدیدنظر کند
آستانه اکران خبر رسیده که سینما‌های حوزه هنری «خانه پدری» را نمایش نمی‌دهند و «احمد سالک «عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارشاد خواسته جلوی نمایش این فیلم گرفته شود.
چند نکته درباره آیین نامه پوشش هنرمندان و بیانیه هیات مدیره یک تشکل مدنی
بعد ازصحبت‌های خبر تهيه يك شیوه نامه توسط سازمان سینمایی، خانه سینما که خود به نوعی یک تشکل پایین دستی سازمان سینمایی است، خیلی عجولانه و بدون در نظر گرفتن همه جوانب این دستور العمل به مقابله با آن برخواست و بیانیه‌ای در رد آن منتشر کرد.
۵