تسخیر بازار داخلی به دست کمپانی دیزنی
براساس یک نظر‌سنجی، شخصیت‌های کارتونی محبوب بین کودکان ایرانی به ترتیب عبارتند از: ۱. فروزن ۲. مرد عنکبوتی ۳. باب اسفنجی ۴. شرک ۵. پرنسس‌های دیزنی ۶. دیو و دلبر ۷. تام و جری ۸. بن‌تن ۹. پاندای کونگ‌فوکار ۱۰. سیندرلا.
ناگفته‌های «علیرضا شجاع‌نوری» از سینمای ایران
با علیرضا شجاع‌نوری که گنجینه‌ای از خاطرات نگفته یا کمتر گفته شده درباره سینما دارد به گفت و گو نشستیم. بیایید با هم در خاطرات شنیدنی علیرضا شجاع نوری همسفر شویم.
رامسین کبریتی گفت: منتظرم که این دوران تمام شود تا شرایط مساعد شود و بتوانم به ایران برگردم و به کارم ادامه دهم، اگر هم اجازه کار به من ندهند مجبورم به شغل دیگری مشغول شوم.
وقتی گنجشگ را جای قناری به مخاطب می‌فروشیم
پوستر و تبلیغات فیلم روی یک بازیگر تاکید فروان می‌شود، حال وقتی که مخاطب به سینما می‌رود متوجه می‌شود جناب بازیگر فقط در یک سکانس نهایتا حضور داشته و اینگونه است که احساس فریب خوردگی یا کلاه بر سر رفتن به مخاطب دست می‌دهد.
برنامه «دیدار به وقت ابراهیم حاتمی‌کیا» عصر روز یکشنبه ۷ مهرماه با حضور ابراهیم فیاض، مسعود فراستی به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در حوزه هنری برگزار شد.
دلایل افت مخاطب و فروش سینما‌ها چیست؟
براساس شواهد و آمار‌های موجود سازمان سینمایی تابستان ۹۸ کم مخاطب‌ترین تابستان سینمای ایران طی ۵ سال اخیر بوده است و این حد از میزان فروش و استقبال کم از فیلم‌ها در این ۵ سال اخیرسابقه نداشته است.
روایت مسعود ده‌نمکی از جنگ و فیلم‌هایی که هنوز نساخته است
مسعود ده‌نمکی کارگردان «اخراجی‌ها»، «رسوایی» و «معراجی‌ها» در کافه‌خبر از سال‌های جنگ گفت و به بعد از آن، دوران روزنامه‌نگاری و پس از آن سینما رسید.
مدیر سابق شبکه مستند «سکو‌های امن افغانستان» را طی سفری به کابل درباره لیگ برتر افغانستان تولید کرده و این مستند در کافه افغانستانی‌های مقیم تهران رونمایی خواهد شد.
مراسم رونمایی از مستند «نان گزیده ها» به کارگردانی محمدرضا حاج محمد حسینی برگزار شد.
نگاهی به پروژه سینمایی مشترک ایران و ترکیه
ترکیه سال‌هاست سعی می‌کند مولانا را مصادره کند، حالا پروژه سینمایی حسن فتحی با سرمایه ترکیه‌ای درباره این شاعر شهیر ایرانی نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده است
۵