گپ‌وگفتی با اسماعیلی، کارگردان مستند «آدور»
داستان مصطفی در واقع پیرامون معظل بزرگی است که در حاشیه کرمان بسیاری از کودکان و نوجوانان با آن مواجهند و آن بحران هویت است. برخی از نوجوانان حتی شناسنامه هم ندارند و ما خواستیم از انعکاس این موقعیت بحرانی به یک وضعیت برسیم
فرهاد اصلانی:
بازیگر مطرح سینمای ایران گفت: دولتمردان ما کاری کرده‌اند که امروز عده‌ای بدون هر ضابطه، به خصوص برای فرار از مالیاتشان، نه‌تنها به راحتی وارد سینما و فیلمسازی شده‌اند بلکه همین عرصه فیلمسازی را هم خراب‌کرده‌اند.
نامه شورای عالی تهیه کنندگان به وزیر ارشاد درباره وضعیت نابسامان صندوق اعتباری هنرمندان
متاسفانه مدیران صندوق به جای سامان بخشی به وضعیت بیمه گزار، بیمه شدگان که معمولا درگیر پروسه ی درمان هستند را به زحمت انداخته و تنها به فکر کسب و کار‌های دیگر خود هستند و کارمندان صندوق هم به تبع مدیران برخورد مناسبی با هنرمندان ندارند.
پایان ترافیک رایگان در نماوا و فیلیمو
سایت‌های پخش آنلاین فیلم تاکنون بر اساس یک سیاست تشویقی، طبق قرارداد با شرکت‌های اینترنتی حجم ترافیک مصرفی کاربرانی که در نماوا و فیلیمو اقدام به تهیه اشتراک میکردند را متقبل شده بودند و براین اساس مشترکان هیچ هزینه‌ای برای ترافیک مصرف شده پرداخت نمی‌کردند.
نگاهی به فیلم «مرد ایرلندی» تازه‌ترین اثر مارتین اسکورسیزی
مارتین اسکورسیزی درمورد ساخت فیلم جدیدش گفته است: «هیچ استودیویی در هالیوود حاضر به تولید «مرد ایرلندی» نبود و هیچ‌کدام بودجه مورد نیاز را برای ساخت آن تامین نمی‌کردند
انتقاد کارگردان سینما از بذل و بخشش دولت:
منیژه حکمت تهیه‌کننده و کارگردان سینما ضمن انتقاد صریح از طرح موضوع «بخشودگی مالیاتی هنرمندان» از سوی معاون رئیس جمهور، این بحث را مصداق بدسلیقگی و بی‌تدبیری دانست.
چرا باید جشن جامعه صنفی تهیه کنندگان را جدی گرفت؟
نخستین آئین سپاس تهیه کنندگان سینمای ایران ٤ آذرماه با حضور پرتعداد هنرمندان، تهیه کنندگان و پیشکسوتان عرصه هنر در تالار تشریفات اقدسیه برگزار شد.
چرا با وجود موافقت اکثر اهالی رسانه، جشنوار فیلم فجر باید در پردیس «ملت» برگزار شود؟
بعد از گذشت دو دوره از برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینمای «ملت» هنوز هم که هنوز است اين پرديس، مكان مناسبی برای اهالی رسانه نشده است. مشکلات عدیده‌ای که اين سينما دارد همچنان بر جای خودش باقی و استوار است. تقاطع پر ترافیک و شلوغ اتوبان کردستان و خیابان ولیعصر، نداشتن فضای کار مناسب و راحت برای اهالی رسانه. نداشتن پارکینک مناسب و به اندازه، کمبود فضای باز و همچنین فضا‌هایی برای گپ و گفت اهالی رسانه با سینماگران، بخشی از مشکلات پردیس ملت است که امسال با وجود اینکه طبقه دومش هم «فود کورت» شده، بي شك بدتر و نابهنجارتر خواهد شد.
پوستر رسمی فیلم سینمایی «لیلاج» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه‌کنندگی علیرضا ابوالقاسمی‌نژاد در آستانه اکران این اثر رونمایی شد.
گزارشی از مستند‌های نماینده ایران در «ایدفا ‌۲۰۱۹»
جشنواره جهانی مستند آمستردام، امسال در حالی آغاز به‌کار کرد که یک مستند از ایران به‌عنوان فیلم افتتاحیه در حضور ۱۳۰۰‌نفر از اهالی سینما و رسانه از سراسر جهان پخش شد.
۲