فرزاد خوشدست کارگردان مستند 《خط باریک قرمز》 گفت که موضوع این اثر با بازیگری (تئاتر درمانی) گره خورده و تعداد زیادی از مربیان فیلم که چهره‌های مهم بازیگری ایران هستند، خودشان نمی‌دانستند که زندگی می‌کنند و اجرای نقشی در کار نیست.
خبر سخت بود و باورنکردنی؛ شوکه‌کننده بود و دردناک؛ آن‌قدر غم در خودش داشت که روز همه کسانی که علی بیانی، را می‌شناختند با شنیدنش سیاه شد. آن‌قدر غصه در خبر بود که راه نفس را بر همه کسانی که در روزگار علی بیانی نفس تازه کرده بودند، بست.
مجوز نمایش فیلم سینمایی «انفرادی» به تهیه کنندگی سید ابراهیم عامریان، کارگردانی سید مسعود اطیابی و فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به تهیه کنندگی محمد رضا شفاه و کارگردانی رضا زهتابیان صادر شد.
در شب سیاه سینماگران چه گذشت؟
حامد بهداد از آن دسته هنرمندانی است که از ۳۶۵ روز سال، ۲۱۰ روز (هفت ماه) آنرا در لاکچری ترین نقاط آمریکا و اروپا مشغول تفریح‌ کردن هستند. با این اوصاف قلب حامد بهداد برای مردم ایران چقدر می‌تپد؟
مروری بر ۵ فیلم دارای اقبال بیشتر برای دروکردن جوایز جشنواره فيلم فجر
سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر از دوازدهم بهمن ماه در سینما‌های میزبان جشنواره در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
«پاتریشیا آرکت» ـ هنرپیشه آمریکایی سریال «تظاهر» ـ در جریان هفتاد و هفتمین مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب توئیت‌های اخیر رئیس‌جمهوری ایالات متحده و سیاست‌های کاخ سفید را مورد انتقاد قرار داد.
مسعود ده‌نمکی کارگردان سینما از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان فرهنگی‌ترین فرماندهان جنگ یاد و تأکید کرد دشمنان ایران و اسلام، حتی از تصویر «حاج قاسم» نیز می‌ترسند.
در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سینماهای کشور به مدت سه روز تعطیل و همچنین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نیز لغو شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش از عدم اکران فیلم‌های کمدی در سه روز عزای عمومی خبر داد.
امسال فیلم ابرقهرمانی "انتقامجویان: آخر بازی" به یک دهه صدرنشینی "آواتار" به کارگردانی جیمز کامرون در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پایان داد.
۲