خاطره‌ای از یک جانباز دفاع مقدس
ته دلم هم از جنگ می‌ترسیدم و به نظرم می‌رسید جبهه برای من زیادی ترسناک است! هنوز به آخر سال 59 نرسیده بودیم که یکی از بچه‌های هم‌سن و سال محله سراغم آمد و گفت: «اگر هوس کربلا داری بسم‌الله!» منظورش این بود که به جبهه برویم. جا خوردم. خودم را اهل جنگ نمی‌دیدم
گزارش خبرنگار «جوان» از دیدار و گفت‌وگو با پدر شهید غلامحسن محمدی
مش غلامحسین ۸۰ سال دارد و بسیاری از خاطرات فرزند شهیدش را فراموش کرده است. جالب است که در این سن و سال هیچ توقعی از هیچ‌کسی ندارد. انگار دنیا را مثل تسبیح زردرنگی که بین انگشت‌هایش بازی می‌دهد، بازیچه‌ای بیش نمی‌داند.
هویت پیکر مطهر «شهید ابراهیم عشریه» از مازندران، «شهید علی ثامنی راد» از تهران و «شهید علی آقایی» از اردبیل از طریق آزمایش DNA شناسایی شده و به‌زودی به کشور بازمی‌گردند.
گفت‌وگوی «جوان» با همسر فرمانده شهید مدافع حرم لشکر زینبیون محمد جنتی که به تازگی پیکرش تفحص و شناسایی شد
‌می‌خواهم بچه‌ها با ذهنیت بچه شهید‌بودن بزرگ نشوند. نمی‌خواهم فرقی با بقیه داشته باشند، می‌خواهم در خلال این رشد و پرورش‌شان با آدم‌هایی که بابا را می‌شناختند، هدف بابا را می‌شناختند، اینکه بابا چرا رفت و شهید شد همراه شوند و در معیت این آدم‌ها باشند. می‌خواهم بابا برای آن‌ها زنده باشد.
همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار می‌شود
همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) پیکر پاک ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در چند استان کشور تشییع خواهد شد.
مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعزام تیم پزشکی ۱۸ نفره بنیاد، متشکل از پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف جهت ویزیت و معاینه جانبازان به سردشت خبر داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، با حضور در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ضمن برگزاری جلسه مقدماتی تاریخ شفاهی وی با موضوع نقش روحانیت در دفاع مقدس، از بخش اسناد مرکز بازدید کرد.
معرفی کتاب «سرو‌ها ایستاده می‌میرند»
نکته جالب در زندگی شهید قاسمی دانا این است که او نه دانشگاه می‌رود و نه مانند بسیاری از شهدای مدافع حرم، شغل نظامی انتخاب می‌کند بلکه به شغل پدری‌اش که نانوایی بود روی می‌آورد و در کنار آن آموزش نظامی بسیجی‌ها و همین طور مطالعه کتاب‌های دینی و معرفتی را ادامه می‌دهد
عیسی نری‌میسا در گفت‌وگو با «جوان» به تشریح نقش روحانیت در دوران اسارت می‌پردازد
حاج آقا ابوترابی وقتی اسیر شد نماینده امام در ستاد جنگ‌های نامنظم بود. اگر حاج‌آقا روحانی نبود کمتر مورد اطاعت دیگران قرار می‌گرفت. با وجود روحانی بودن ایشان باز برخی روحانیون با حاج‌آقا مخالفت می‌کردند. در آخر آن‌ها هم می‌گفتند حاج‌آقا سید است و نماینده امام در جنگ پس بر ما هم ولایت دارد
مروری بر شفای شهید رضا کارگر برزی در نوجوانی با نگاهی به کتاب «چشمان یعقوب»
حضور شهید کارگر برزی در سوریه در آن مقطع زمانی خیلی مهم بود. این شهر مهم و بزرگ سیبل تروریست‌ها شده بود و آن‌ها با تمام توان کمر به نابودی حلب بسته بودند.
۶