گزارش ویژه نیویورک تایمز درباره یک اتفاق
در حاشیه جشنواره سینمایی ۲۰۱۷ کن و در میان میهمانان جشن بزرگ پرزرق و برق یک شرکت سوئیسی جواهرات و افراد مشهوری نظیر دی کاپریو، نایلونی گمپبل و آنتونیو باندراس، یک بانوی سیاهپوست ناشناخته به چشم می‌خورد. وی، خانم آیزایا دوست سانتوس، ثروتمندترین زن آفریقا و دختر رئیس‌جمهور پیشین آنگولا است. شوهر وی آقای دی گریسوگونو است که نمایندگی شرکت شل در لوکزامبورگ را بر عهده دارد.
یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی از سکونت ۲۷ درصد جمعیت کشور (معادل بیش از ۲۰ میلیون نفر) در ۹ درصد مساحت زلزله‌خیز خبر داد و گفت:‌تقریباً نیمی از ۲۳ میلیون واحد مسکونی موجود در کل کشور، فاقد اسکلت هستند که برخی از آن‌ها علاوه بر فرسودگی، ناپایدار هم هستند.
نگاهی به دلایل اقتصادی - سیاسی ایالات متحده برای ماندن در منطقه
امریکایی‌ها در شرایطی بر ماندن در منطقه خلیج‌فارس تأکید دارند که نمی‌توان منکر نقش مهم نفت در برنامه‌های منطقه‌ای این کشور شد.
۱۷ آذرماه رئیس‌جمهور لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ را به مجلس تقدیم کرد که توجه به منابع جایگزین درآمد‌های نفتی اعم از واگذاری دارایی‌های مالی و سرمایه‌ای و اخذ مالیات از جمله موضوعات قابل‌بحث در این لایحه بودجه است.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان ناشی از سیلاب تخصیص یافته است.
قیمت نفت به دنبال کاهش ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و ۶۲.۲۷ دلار در هر بشکه فروخته شد.
۷