مهران ابراهیمیان
متأسفانه ویروس ناکارآمدی مسری یا عامدانه در حال انتشار است و برخی از فعالان اقتصادی با سوء استفاده از این شرایط همچنان به دنبال حداکثر کردن سود خود هستند و در مقابل بسیاری از بخش‌های اقتصادی در رکود عمیق فرو رفته‌اند و احتمالاً این رکود عمیق در ادامه با توجه به قیمت تمام‌شده کالا‌ها و هزینه‌های انبار‌داری به تدریج به افزایش قیمت‌ها دامن خواهد زد، به‌خصوص آنکه هزینه تولیدات عمده کشور به دلیل دولتی بودن یا متأثر بودن از اقتصاد دولتی غیر قابل اجتناب و سنگین‌تر می‌شود.
گزارشی از بازار میوه و تره‌بار
بررسی قیمت انواع میوه و تره‌بار در سطح میادین اصلی و عمده توزیع حکایت از آن دارد که قیمت گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز کاهش قابل‌توجهی داشته‌است.
ثبات نسبی موجود در بازار ارز و رد‌گیری حقوقی و قضایی قاچاق کالا و ارز‌های ۴۲۰۰ تومانی، برخورد با سفته بازان و دلالان ارزی، پایش و پالایش عرضه و تقاضای ارز و همچنین پیگیری مطالبات معوق کلان بانکی گویا زمینه‌ای ایجاد کرد تا با تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصاد، اختیارات رئیس بانک مرکزی در مورد ثبات بازار ارز یک سال دیگر تمدید شود، این در حالی است که ماندن دلار در محدوده ۱۲ هزار تومان طی بازه زمانی قابل ملاحظه، انتظار‌ها را برای کاهش تورم تا حدی تقویت کرده‌است که سایر بازار‌ها از مسکن و خودرو گرفته تا سکه و طلا این روز‌ها تعدیل منفی قیمت را تجربه می‌کنند.
نگاهی به تغییرات نفتی در حاکمیت عربستان
نفت برای آل‌سعود خارج از حیطه سیاست داخلی است؛ آن‌ها حیات و ممات خود را در گروی صنعتی می‌دانند که هیچ‌گاه آن را با سیاست و قوانین رایج کشورشان اداره نمی‌کنند. شاهزاده‌ها را از آن دور نگه می‌دارند و هر صدایی را که خللی در کار نفت به وجود بیاورد در نطفه خفه می‌کنند.
عضو کانون عالی شورا‌های اسلامی کار از وزیرکار خواست آیین‌نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار را که به موضوع سقف قرارداد‌های کار می‌پردازد پیگیری کند.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق عنوان کرد
آل‌اسحاق با اشاره به توان اقتصادی ایران گفت: تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است، نشان می‌دهد با توجه به ۱۵ کشوری که در همسایه ایران قرار دارند و با در نظر گرفتن میزان صادرات و واردات سالانه آن‌ها و نیاز‌های آن‌ها و حتی استاندارد‌های کالایی این کشورها، ایران در شرایط امروز تولید، می‌تواند بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار، تجارت با کشور‌های همسایه داشته باشد.
هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است.
افزایش مصرف برق در تیرماه امسال به اوج خود رسید، اما پیک تابستان امسال بدون خاموشی سپری شد.
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات بر اجاره بها را تشریح کرد.
میزان معافیت‌های مالیاتی در اقتصاد کشور حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود یعنی در صورت اصلاح نظام معافیت‌های مالیاتی میتوان درآمدی معادل فروش نفت خام را به دست آورد.
۸