اگر چه تعداد خانه‌های خالی ارقامی در حدود ۲ تا ۳ میلیون واحد مطرح می‌شد، اما از زمانی که یک نماینده مجلس در رسانه ملی عنوان داشت که طی سال‌های ۸۵ الی ۹۵ در حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده‌است که از سرنوشت ۸ میلیون واحد اطلاعی در دست نیست، حجم خانه‌های خالی در ایران برای افکار عمومی به یک مسئله تبدیل شده‌است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه اپلیکیشن‌های فروش بلیت هواپیما مجوز ندارند و فعالیت آن‌ها غیرقانونی است، گفت: فعالیت غیرقانونی این نرم‌افزار‌ها قطعاً زمینه‌ساز بروز جرائم مختلف و کلاهبرداری از مسافران می‌شود.
صندوق بازنشستگی کشوری بنگاهی دارد که در سال ۱۵۰۰ میلیارد تومان زیان می‌دهد.
کانال سوئز یکی از مهم‌ترین آبراه‌ها و گذرگاه‌های دریایی است که مالکیت آن در اختیار مصر است و دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل می‌کند.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه این وزارتخانه در حال تدوین لایحه مالیات بردرآمد فعالیت‌های اختلال‌زا است، گفت: درآمد‌های نجومی بادآورده براساس این لایحه مشمول پرداخت مالیات می‌شود.
نوسان‌های دو سال گذشته بازار‌ها نشان داد که ثروت و امکانات قابل‌ملاحظه‌ای در بین برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی در اقتصاد ایران دپو شده‌است، حال با فعال شدن سازمان امور مالیاتی برای شناسایی دارایی اشخاص و اخذ مالیات از دارایی و مجموع درآمد به نظر می‌رسد تعادل به بازارهایی، چون مسکن، ارز، سکه و طلا در حال بازگشتن است.
یکی از ثمرات تنش‌آفرینی امریکایی‌ها در خلیج فارس مشخص شد
پس از حملات اخیر به نفتکش‌ها در آب‌های اطراف تنگه هرمز به‌عنوان کلیدی‌ترین گذرگاه نفتی دنیا، شاهد تقویت موضع واشنگتن در جنگ تجاری با چینی‌ها بوده‌ایم.
آیا با راه‌اندازی سامانه اشتغال ایرانیان آمار‌های متناقض در حوزه اشتغال اصلاح خواهد شد؟
در‌حالی‌که اقتصاد کشور در رکود تورمی به سر می‌برد و بنگاه‌ها در برخی استان‌ها حتی با ۷۰ درصد ظرفیت تولید غیر‌فعال هستند، تنها کاری که دولت در حال انجام آن است اعطای کد شغلی به تمام افرادی است که در سن اشتغال هستند. هر چند که این موضوع هم قرار بود بعد از انتخابات دولت یعنی دو سال پیش با راه‌اندازی سامانه اشتغال محقق شود.
وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای پولشویی در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ رمز ارز‌ها در حال حاضر ممنوع هستند، گفت: دولت مصوبه دیگری را در این خصوص در حال بررسی دارد که ابلاغ خواهیم کرد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: گزارش‌های رسیده به ما حاکی از آن است که قیمت مسکن در پنج منطقه‌ی تهران از ۸ تا ۱۸ درصد کاهش یافته است.
۸