«جوان» از اختلاف فولادسازان و نوردکاران در تدوین شیوه‌نامه بازار فولاد گزارش می‌دهد
در پی تدوین شیوه‌نامه نرخ‌گذاری فولاد در دولت و مجلس، فولاد‌سازان ناراضی و نوردکاران راضی هستند؛ اتفاقی که در این میان رخ داده این است که فولاد‌سازان به محدودیت‌های صادراتی و نظارت بر عملکردشان در توزیع فولاد در بورس کالا و بازار آزاد انتقاد دارند، اما نورد‌کاران که معتقدند در سال جاری شمش آهن ۱۷ تا ۲۲ درصد گران‌تر از قیمت‌های جهانی در بورس کالا فروخته شده، از شیوه‌نامه جدید و اعمال محدودیت‌ها رضایت دارند و از آن حمایت می‌کنند.
«جوان» علت برخورد چکشی بانک‌ها با واحد‌های اقتصادی بدهکار را بررسی می‌کند
کفایت سرمایه پایین بانکداران موجب شده آن‌ها از طریق پرداخت سود بانکی بیش از ۷۰ درصد حجم نقدینگی اقتصاد را جمع‌آوری کنند و در حوزه تسهیلات به‌کار گیرند، در این بین وقتی اصل و سود تسهیلات ارائه شده به خطر می‌افتد بانک‌ها از ترس سوخت شدن اصل و سود وام ارائه شده با فشار حداکثری تلاش می‌کنند وثایق را ضبط کنند
بانک ها ۱۴۶۰ کارخانه و مراکز تولیدی را به دلیل بدهی و عقب افتادگی اقساط تسهیلات دریافتی به تملک خود درآورده و همین امر موجب تعطیلی کارخانه تولیدی و بیکاری عده ی زیادی از کارگران شده است.
وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به معاون اقتصادی رئیس جمهوری خواستار حمایت از واحد‌های تولیدی پرورش گل و گیاه از طریق متعادل سازی بازار محصولات گل و گیاهان زینتی با افزایش تولید و تقاضای گل در جامعه شد.
طبق پیش نویس بودجه ۱۴۰۰، تا پایان شهریور سال آتی سازمان‌های بیمه‌گر باید صرفاً نسخه الکترونیکی را پذیرش نمایند.
وزیر صمت با بیان اینکه به عنوان تامین کننده نهاده های دامی، تاکنون ۱.۴ میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده ایم، گفت: کار نظارت بر توزیع این محصولات بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
پس از اینکه اعلام شد، سومین واکسن کرونا بدون هیچ گونه اثرات جانبی می‌تواند ۹۰ درصد موثر است، قیمت ۵ دلار کاهش یافت.
درپی درگذشت ایت الله جعفری  امام جمعه سابق کرمان پیام تسلیتی از سوی مجید ضیائی مدیرعامل مس باهنر صادر گردید.
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۹/۰۳؛
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۲۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان است.
امروز سهامداران شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه خراسان، لبنیات پاک و قند لرستان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های تولید برق ماهتاب کهنوج، کشت و دام قیام اصفهان و کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
۸