«طرحی از منش مبارزاتی شهید سید علی اندرزگو» در گفت وشنود با علی اکبر حیدری
منزل ما سال‌ها عملاً به صورت پایگاه ایشان درآمده بود. ما یک طبقه در اختیارشان قرار داده و حتی کلید منزل را هم به ایشان داده بودیم. سعی می‌کردیم از نظر امکانات هم هر چه را لازم دارد، در اختیارش بگذاریم، حالا چه امکانات مالی و چه تدارکاتی.
نظری و گذری بر اثر تاریخی- پژوهشی «من تقی‌زاده هستم»
«ناگفته‌ها و خاطره‌هایی از ادوار گوناگون حیات دیده بان انقلاب» در گفت وشنود با طیبه لاجوردی
ایشان بسیار آدم شناس و دقیق بودند. یک روان‌شناس به تمام معنا. در مورد همه آدم‌ها کافی بود مدت کوتاهی با او صحبت کنند تا پی به ماهیتش ببرند. درباره جریانات سیاسی هم همین‌طور. نظر ایشان بسیار دقیق بود
نیم نگاهی به یادمان نو انتشار زنده‌یاد آیت‌الله سیدمصطفی کاشفی خوانساری
به بهانه شرایط جسمی این روز‌های استاد «داریوش اسدزاده»
اگر نهاد‌های مسئول از جمله وزارت ارشاد و تشکل‌های صنفی مربوطه، در این روز‌های تلخ از او وامثال او سراغی نگیرند، حضور نمایشی و تشریفاتی ایشان در مراسمات بعدی، چه گرهی را خواهد گشود؟
«انقلاب اسلامی ایران و تأثیرات آن بر جنبش‌های منطقه‌ای و جهانی» در آیینه تحلیل زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ‌محمد آصف‌محسنی
در روز‌هایی که بر ما گذشت عالم مجاهد و پرآوازه افغانستانی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ‌محمد آصف‌محسنی روی از جهان برگرفت و رهسپار ابدیت گشت. او از حامیان صدیق انقلاب و نظام اسلامی بود و این را آشکارا در مواضع خویش نمایان می‌ساخت.
به بهانه انتشار اثر تاریخی-پژوهشی «پدر ساواک»
نظری و گذری بر موضوع و مضمون اثر تاریخی- پژوهشی «ملی- مذهبی‌ها»
«محمدرضا کائینی» منتشر کرد
در اسفندماه هزار و سیصد و شصت و سه و در پی عملیات بدر، تصاویر ثابت و متحرکی که از چهره مصمم این مرد در رسانه‌های داخل و خارج نشر یافت، به تکیه گاهی برای غرور یک ملت بدل گشت!
اشاره‌ها و نکته‌هایی در باب حالات و مقامات مؤسس حوزه علمیه قم
آیت‌الله حائری پس از مذاکراتی چند خواهش مردم را پذیرفته قصد رحیل به اقامت تبدیل و حوزه علمیه اراک به قم منتقل گردید. این داستان در اطراف منتشر و به گوش هر گوشه‌نشینی رسید. دانشمندان و دانش‌خواهان از هر مرز و بوم بدان ناحیه شتافتند و به تدریس و تدرس پرداختند و ...
۵