تأملات الزامی رأی دادگاه به مطالعه کتاب به عنوان مجازات جایگزین
در جدیدترین حکمی که روز گذشته در فضای مجازی پخش شد، قاضی حکم کرده است که مجرم بایستی سه کتاب حکایت زمستان اثر سعید عاکف، داستانِ سیستان اثر رضا امیرخانی و دشمن شناسی مقام معظم رهبری را نه تنها بخواند بلکه از روی آن‌ها رونویسی هم کند!
مدیر انتشارات سوره مهر گفت: کتاب‌های قدیمی که بیست سال از آخرین چاپشان گذشته را برای عرضه در نمایشگاه کتاب تهران، منتشر می‌کنیم.
برای اولین بار
خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) از زندانها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی با عنوان «خون دلی که لعل شد» برای اولین بار از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
نويسنده كتاب«نفس»
بهزاد دانشگر به تازگی جدیدترین اثر خود را با عنوان کتاب «نفس» روانه بازار کرده است.
معرفی کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند»
تاریخ در مورد آینده دموکراسی چه می‌گوید و چه عبرت‌هایی را برای حفظ دموکراسی به ما می‌آموزد؟ این دو سوالاتی هستند که استیون لویتسکی و دانیل زیبلات در کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند» به آن پاسخ می‌گویند؛ و حال ترجمه‌ی روان سیامک دل‌آرا و اعظم ورشوجی‌فرد آن را در دسترس ایرانی‌ها قرار داده است.
سیدمهدی شجاعی از علاقه‌مندان به حوزه کتاب درخواست کرد تا زیباترین و تاثیرگذارترین کتابی را که مطالعه کردند، با هشتگ «معرفی کتاب محبوب من» در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
نمایشگاه‌های کتابی که سطح عقلانیت جامعه را پایین نگاه می‌دارد
برخی نمایشگاه‌های کتاب به‌ویژه در شهرستان‌ها حاوی کتاب‌هایی هستند که بیشتر از آنکه به توسعه فرهنگی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مردم منطقه بینجامد، مانعی بر رشد فکر و عقلانیت مردم منطقه هستند.
«فرمانده لاله‌ها» روایت مستند زندگی سردار شهید پرویز محبی فرمانده سپاه ماسال و چوکا به چاپ دوم رسید.
دبیرکل نهاد در آغاز مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد از اهداء یک جلد کلام الله مجید و ارسال یادداشتی به دست اندرکاران تکمیل این پروژه خبر داد.
رهبر انقلاب هدیه ویژه‌ای به کتابخانه مرکزی مشهد اهدا کردند.
۶