حجم بالای مصرف مواد پلیمری مصنوعی و عمر تخریب‌پذیری طولانی مدت آن‌ها و به دنبال آن، نگرانی ناشی از بحث آلودگی محیط‌زیست موجب شده است تلاش‌هایی برای استفاده از مواد زیست‌تخریب‌پذیر صورت گیرد.
۲ تیم از محققان دانشجویی ایرانی در ۲ مسابقه مهم جهانی رکورد زدند
در روز‌های ۲۳ و ۲۴ آبان به ترتیب تیم دانشجویی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه پلی‌تکنیک در مسابقات جهانی chemikar آلمان و تیم محققان دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد اصفهان در مسابقات جهانی tesla افتخارآفرینی کردند.
ایران رتبه نخست غرب آسیا و رتبه نهم هوش مصنوعی جهان را از آن خود کرد
بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی سایمگوی اسپانیا، محققان ایرانی به مقام نخست تولیدات علمی در زمینه هوش مصنوعی در سطح کشور‌های آسیای غربی دست یافتند. ایران در رقابت جهانی هم در میان ۱۵۵ کشور جهان جایگاه نهم را در این علم به خود اختصاص داد.
بر اساس رتبه بندی ۲۰۲۰؛
نظام رتبه بندی بین المللی تایمز رتبه بندی موضوعی ۲۰۲۰ را تکمیل کرد و بر اساس این رتبه بندی دانشگاه های ایرانی بیشترین حضور را در موضوعات مهندسی و فناوری و علوم فیزیک داشته اند که اسامی آنها را در ادامه می‌بینید.
درک زمان در ذهن موجودات زنده جنبه‌ای مهم اما کمتر‌شناخته شده از جهان طبیعی است
فرض کنید در خیابان با یک کونگ‌فو کار حرفه‌ای دعوایمان شود. تا ما تصمیم بگیریم که مشت بزنیم یا لگد، طرف با چند ضربۀ برق‌آسا نابودمان کرده است. حالا فرض کنید می‌خواهید مگسی که ساعت‌هاست در گوشتان وزوز می‌کند را با دست بکشید. این تلاش هم دستِ کم از دعوا با آن کونگ‌فو کار ندارد. به محضِ آنکه دستتان را بلند می‌کنید، مگس غیب می‌شود. سوال اینجاست: چرا کوفگ‌فو کار و مگس اینقدر سریع‌اند؟ یک پژوهشگر می‌گوید احتمالاً چون آن‌ها در «بُعد زمانی» دیگری زندگی می‌کنند.
اگر من رئیس بودم نمی‌دانم خدمت می‌کردم یا به خدمت می‌گرفتم. ما همواره درگیر تغییر موقعیت‌ها و نقش‌هایمان در زندگی هستیم و خدا می‌داند مایی که ریشه همه مشکلاتمان را در بی‌مسئولیتی پشت میزنشین‌ها می‌دانیم اگر خود جای آنان بودیم چگونه رفتار می‌کردیم.
از اجرای تئاتر تا تهیه کیک یکسالگی جنبش دانشجویی جدید
دانشجویان با سر دادن شعار‌های مرگ بر منافق، مرگ بر امریکا، مکرون جنایت می‌کند ترامپ حمایت می‌کند، دولت کاپیتالیست سرچشمه فساد است، مکرون جنایتکار مزدور استعمار است و استکبار و مستکبر تشنه خون مردم اعتراض خود را به خشونت دولت فرانسه علیه جنبش ضدسرمایه‌داری در این کشور اعلام کردند.
ورود تکنولوژی IOT به صنعت دامپروری تحول شگرفی در نظارت بر دامداری‌ها محسوب می‌شود و استفاده از این تکنولوژی می‌تواند حیوانات را از بسیاری آسیب‌ها حفظ کند.
۶