رئیس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) با اشاره به رصد جایگاه فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران از صعود ۵۱ پله‌ای ایران در یک دهه اخیر خبر داد.
در حالی که با آغاز زمستان، هند و چین هر دو با آلودگی هوایی که شهر‌های بزرگ آن‌ها را پوشانده، دست و پنجه نرم می‌کنند، فقط یک کشور در حل این مشکل موفق بوده است.
با توجه به افزایش یافتن توسعه فناوری‌های اکتشاف ماه و پایگاه‌های قمری، این نگرانی پدید آمده است که شاید جرقه‌هایی برای برقراری قدرت نظامی روی ماه زده شود.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای یافتن اهداف بیشتر بمباران از یک مدل هوش مصنوعی به نام «هابسورا» استفاده کرده است.
دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی و الیاف نوری پلیمری نوعی پارچه نرم ساخته‌اند که رنگ آن تغییر می‌کند.
از آنجایی که فناوری‌های پاک می‌توانند زندگی بشر را متحول کنند؛ محققان تیم‌های استارت‌آپی توانسته‌اند در بسیاری از حوزه‌ها این فناوری‌ها را توسعه بدهند.
کره شمالی اعلام کرده است که هرگونه دخالتی در ماهواره‌هایش را به عنوان اعلام جنگ می‌خواند.
یک حقیقت رایج در میان آماردانان این است که «داده‌ها دروغ نمی‌گویند.» با این حال، یافته‌های اخیر محققان ایتالیایی ممکن است کسانی را که داده‌ها را مطالعه می‌کنند، وادار کند تا درباره این موضوع دوباره فکر کنند.
میزان حساسیت هوش مصنوعی در تشخیص سرطان سینه چند درصد دقیق‌تر از تصویربرداری توسط انسان است.
قائم‌مقام یک شرکت دانش‌بنیان از ساخت یک شبیه‌ساز آموزشی احیای قلبی ریوی خبر داد و گفت: با کمک هوش مصنوعی در این شبیه‌ساز فراگیران در محیطی واقعی آموزش می‌بینند و ارزیابی می‌شوند.
۴