دانشجویان دانشکده فیزیک دانشگاه شریف در هفته دانشجو خواستار مقابله با بی‌تدبیری شده‌اند
وقتی از معترضان به این وضعیت که خواستار فریادرسی شدند می‌پرسیم چرا وضعیت دانشکده فیزیک اینگونه است، در‌حالی‌که دانشکده‌های دیگر اینگونه نیستند؟ جواب این است که، چون بعضی از اساتید فیزیک، در دانشکده‌های دیگر نیستند. برخی به‌اصطلاح اساتید این دانشکده در کلاس‌هایشان نسبت به شئونات مذهبی کاملاً بی‌توجه هستند.
نگاهی به کارنامه فعالیت‌های دانشجویی حاکی از حساس بودن این قشر به تحولات جامعه است
فعالیت تشکل‌های دانشجویی در ورود به پیگیری مفاسد اقتصادی در جامعه می‌تواند الگویی برای موارد مشابه باشد. حتی دانشجویان دیگر نقاط کشور هم که به مشکلات اجتماعی و اقتصادی مناطق خودشان ورود کرده‌اند، می‌توانند از این الگو‌ها بهره ببرند
یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو فعالیت خود را برای توسعه کیفی محصول و توسعه مبدل «زنگ آهن آب‌پایه» نانوفناوری معروف به «لارما» پوشش متمرکز کرده و در سال ١٣٩٧ موفق به ثبت اختراع داخلی و ثبت PCT پتنت جهانی در سوئیس و در آزمایشگاه‌های چین و روسیه مورد تست، آزمون و تأیید قرار گرفته و موفق به اخذ گواهی‌های مربوط شد.
دانشجویان در گردهمایی بزرگ بسیج دانشجویی از آیت‌الله رئیسی خواستار برخورد قاطع با آشوبگران و مفسدان شدند
رئیس قوه قضائیه خطاب به دانشجویان بسیجی: «اعلام می‌کنم به تمام پرونده‌هایی که دغدغه شماست، ان‌شاءالله به لطف خدا رسیدگی خواهیم کرد. ما شما و مردم را محرم می‌دانیم و معتقدیم بسیاری از تصمیمات بزرگ اگر با مردم در میان گذاشته شود و برای مردم تبیین و اقناع عمومی و اجماع نخبگانی انجام شود، بزرگ‌ترین حامی، مردم خواهند بود»
حجم بالای مصرف مواد پلیمری مصنوعی و عمر تخریب‌پذیری طولانی مدت آن‌ها و به دنبال آن، نگرانی ناشی از بحث آلودگی محیط‌زیست موجب شده است تلاش‌هایی برای استفاده از مواد زیست‌تخریب‌پذیر صورت گیرد.
۲ تیم از محققان دانشجویی ایرانی در ۲ مسابقه مهم جهانی رکورد زدند
در روز‌های ۲۳ و ۲۴ آبان به ترتیب تیم دانشجویی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه پلی‌تکنیک در مسابقات جهانی chemikar آلمان و تیم محققان دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد اصفهان در مسابقات جهانی tesla افتخارآفرینی کردند.
ایران رتبه نخست غرب آسیا و رتبه نهم هوش مصنوعی جهان را از آن خود کرد
بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی سایمگوی اسپانیا، محققان ایرانی به مقام نخست تولیدات علمی در زمینه هوش مصنوعی در سطح کشور‌های آسیای غربی دست یافتند. ایران در رقابت جهانی هم در میان ۱۵۵ کشور جهان جایگاه نهم را در این علم به خود اختصاص داد.
بر اساس رتبه بندی ۲۰۲۰؛
نظام رتبه بندی بین المللی تایمز رتبه بندی موضوعی ۲۰۲۰ را تکمیل کرد و بر اساس این رتبه بندی دانشگاه های ایرانی بیشترین حضور را در موضوعات مهندسی و فناوری و علوم فیزیک داشته اند که اسامی آنها را در ادامه می‌بینید.
درک زمان در ذهن موجودات زنده جنبه‌ای مهم اما کمتر‌شناخته شده از جهان طبیعی است
فرض کنید در خیابان با یک کونگ‌فو کار حرفه‌ای دعوایمان شود. تا ما تصمیم بگیریم که مشت بزنیم یا لگد، طرف با چند ضربۀ برق‌آسا نابودمان کرده است. حالا فرض کنید می‌خواهید مگسی که ساعت‌هاست در گوشتان وزوز می‌کند را با دست بکشید. این تلاش هم دستِ کم از دعوا با آن کونگ‌فو کار ندارد. به محضِ آنکه دستتان را بلند می‌کنید، مگس غیب می‌شود. سوال اینجاست: چرا کوفگ‌فو کار و مگس اینقدر سریع‌اند؟ یک پژوهشگر می‌گوید احتمالاً چون آن‌ها در «بُعد زمانی» دیگری زندگی می‌کنند.
اگر من رئیس بودم نمی‌دانم خدمت می‌کردم یا به خدمت می‌گرفتم. ما همواره درگیر تغییر موقعیت‌ها و نقش‌هایمان در زندگی هستیم و خدا می‌داند مایی که ریشه همه مشکلاتمان را در بی‌مسئولیتی پشت میزنشین‌ها می‌دانیم اگر خود جای آنان بودیم چگونه رفتار می‌کردیم.
۴