اسامی نوآورترین کشور‌های جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی در حوزه فناوری نانو اعلام شد و در این بین ایران رتبه ۲۴ در بین ۶۲ کشور نوآور جهان را به خود اختصاص داده است.
پژوهش‌های برخی دانشمندان برتر اروپایی در نمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله نشان از جایگاه ممتاز این دانشگاه در بین محققان تراز اول جهان دارد
رئیس دانشگاه بقیه‌الله: بدون آنکه هیچ حمایت جدی از وزارت بهداشت و هیچ بودجه‌ای از سپاه پاسداران دریافت کنیم، برنامه داریم که بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان دیگر هم تأسیس کنیم و در پارک علم و فناوری که با حمایت سردار سلامی تأسیس کردیم از محققان غیرپاسدار هم برای اجرایی کردن ایده‌هایشان حمایت می‌کنیم
برخی نشریات دانشجویی از جریان‌سازی به بازی خوردن از بعضی جریان‌های سیاسی رسیده‌اند
نشریات دانشجویی به خصوص در اوایل دهه ۸۰ با پویایی و تکاپوی خود وضعیتی جریان‌ساز در فضای دانشگاه‌ها ایجاد کردند که گاهی حتی به فضای جامعه هم سرایت می‌کرد. با گذشت زمان و با تغییر سیاست‌های مسئولان و تغییر سلیقه در بین دانشجویان این فضا به فضای سطحی و حتی سلیقه‌ای تنزل پیدا کرد.
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از شکر و باکتری توانستند نانوسلولز‌های زیست‌سازگار با کاربرد در حوزه پزشکی تولید کنند.
بررسی کارنامه پژوهشی دانشگاه‌ها به مناسبت هفته پژوهش
در حال حاضر با وجود تحریم‌های گسترده که به طور خاص دانشگاه‌های شهید بهشتی و شریف را هم دربرگرفته، حدود ۸ هزار واحد فناور در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد مستقر شدند
محققان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو به فرمولاسیون محلولی برای اعمال خواص آنتی‌باکتریال و ضد بو و حساسیت دست یافتند و اخیراً نیز با امضای قراردادی با یکی از شرکت‌های تولیدکننده فرش، این دستاورد به فاز صنعتی رسید.
دانشجویان دانشکده فیزیک دانشگاه شریف در هفته دانشجو خواستار مقابله با بی‌تدبیری شده‌اند
وقتی از معترضان به این وضعیت که خواستار فریادرسی شدند می‌پرسیم چرا وضعیت دانشکده فیزیک اینگونه است، در‌حالی‌که دانشکده‌های دیگر اینگونه نیستند؟ جواب این است که، چون بعضی از اساتید فیزیک، در دانشکده‌های دیگر نیستند. برخی به‌اصطلاح اساتید این دانشکده در کلاس‌هایشان نسبت به شئونات مذهبی کاملاً بی‌توجه هستند.
نگاهی به کارنامه فعالیت‌های دانشجویی حاکی از حساس بودن این قشر به تحولات جامعه است
فعالیت تشکل‌های دانشجویی در ورود به پیگیری مفاسد اقتصادی در جامعه می‌تواند الگویی برای موارد مشابه باشد. حتی دانشجویان دیگر نقاط کشور هم که به مشکلات اجتماعی و اقتصادی مناطق خودشان ورود کرده‌اند، می‌توانند از این الگو‌ها بهره ببرند
یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو فعالیت خود را برای توسعه کیفی محصول و توسعه مبدل «زنگ آهن آب‌پایه» نانوفناوری معروف به «لارما» پوشش متمرکز کرده و در سال ١٣٩٧ موفق به ثبت اختراع داخلی و ثبت PCT پتنت جهانی در سوئیس و در آزمایشگاه‌های چین و روسیه مورد تست، آزمون و تأیید قرار گرفته و موفق به اخذ گواهی‌های مربوط شد.
دانشجویان در گردهمایی بزرگ بسیج دانشجویی از آیت‌الله رئیسی خواستار برخورد قاطع با آشوبگران و مفسدان شدند
رئیس قوه قضائیه خطاب به دانشجویان بسیجی: «اعلام می‌کنم به تمام پرونده‌هایی که دغدغه شماست، ان‌شاءالله به لطف خدا رسیدگی خواهیم کرد. ما شما و مردم را محرم می‌دانیم و معتقدیم بسیاری از تصمیمات بزرگ اگر با مردم در میان گذاشته شود و برای مردم تبیین و اقناع عمومی و اجماع نخبگانی انجام شود، بزرگ‌ترین حامی، مردم خواهند بود»
۵