اجرای پر نقص قانون مالیات بر ارزش افزوده طی ۱۱ سال گذشته از دغدغه‌های جدی فعالان اقتصادی بوده است و اگرچه وعده‌های بسیاری برای اصلاح آن داده شده، اما باز هم اصلاح نهایی به پایان سال موکول شد.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا تشکیل جلسه داد.
قیمت ارز و قیمت دلار امروز شنبه ۲۲ تیر ۹۸ نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است که آن را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.
هیات وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص هدفمندی یارانه‌ها را تصویب کرد.
قیمت هر گرم طلا شنبه ۲۲ تیر ۹۸، ۴۲۸ هزار و ۲۲۰ تومان اعلام شده است. همچنین سکه امامی ۴ میلیون و ۴۶۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.
آنچه باید درباره کارت سوخت بدانید
استفاده از کارت سوخت از بیستم مردادماه اجباری می‌شود و از این تاریخ تمام خودرو‌ها تنها با کارت می‌توانند سوخت دریافت کنند؛ اما آن‌طور که شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی به ایسنا اعلام کرده، وضعیت جایگاه‌های سوخت کشور در شرایط مطلوبی است و جای نگرانی در این حوزه وجود ندارد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس می‌گوید قاچاق مصنوعات چرمی مانند کت، کیف و کفش باعث تعطیلی ۵ هزار واحد تولیدی در تبریز شده‌است، اگر فرض بگیریم در هر واحد تولیدی پنج نفر مشغول به کار هستند، حدود ۲۵ هزار نفر بیکار شده‌اند.
اگر چه تعداد خانه‌های خالی ارقامی در حدود ۲ تا ۳ میلیون واحد مطرح می‌شد، اما از زمانی که یک نماینده مجلس در رسانه ملی عنوان داشت که طی سال‌های ۸۵ الی ۹۵ در حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده‌است که از سرنوشت ۸ میلیون واحد اطلاعی در دست نیست، حجم خانه‌های خالی در ایران برای افکار عمومی به یک مسئله تبدیل شده‌است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه اپلیکیشن‌های فروش بلیت هواپیما مجوز ندارند و فعالیت آن‌ها غیرقانونی است، گفت: فعالیت غیرقانونی این نرم‌افزار‌ها قطعاً زمینه‌ساز بروز جرائم مختلف و کلاهبرداری از مسافران می‌شود.
صندوق بازنشستگی کشوری بنگاهی دارد که در سال ۱۵۰۰ میلیارد تومان زیان می‌دهد.
۹