قیمت دلار امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان رسیده است، در ادامه قیمت سایر ارز‌ها را می‌خوانید.
امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ قیمت هر گرم طلا، ۴۱۱ هزار و ۳۷۰ تومان اعلام شده است. همچنین هر سکه امامی ۴ میلیون و ۹۳ هزار تومان معامله می‌شود.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت از ممنوعیت ثبت سفارش و واردات برنج تا پایان فصل برداشت محصول داخلی در کشور خبر داد و گفت: این وزارتخانه نیز اجازه توزیع برنج وارداتی را تا پایان برداشت برنج داخلی نخواهد داد.
واردات قطعات خودرو در اختیار افراد محدودی است که این امر فساد و انحصار ایجاد می‌کند.
محسن بیدی
بنا به گفته کارشناسان اقتصادی در صورتی که برنامه‌های توسعه‌ای براساس آنچه طرح‌ریزی شده بود به اجرا درمی‌آمد و سیاست‌های کلان در کشور در راستای تحقق آن بنا می‌شد، امروز ایران جایگاهی به مراتب بالاتر داشت.
زمانی که گندمکاران به دلیل نارضایتی از قیمت خرید تضمینی گندم به رهبری نامه نوشتند و خواستار افزایش قیمت شدند، دولت پیش‌بینی نمی‌کرد که به‌رغم بارندگی‌های فراوان در سال‌جاری با کمبود ۳میلیون تن گندم مواجه و مجبور به واردات شود. اکنون در روز‌های پایانی خرید تضمینی، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی اعلام کرده که برای تأمین ذخایر استراتژیک با کمبود مواجهیم و در حال تصمیم‌گیری برای واردات هستیم.
وزیر نفت عراق با بیان اینکه کشورش به واردات گاز از ایران ادامه خواهد داد، گفت: اوپک طرح کاهش بیشتر تولید نفت را برای حمایت از افزایش قیمت در ابوظبی بررسی کرد.
مناجاتی با بیان اینکه خودروسازان به وظیفه قانونی خود مبنی بر اینکه ۳۰ درصد از تولیدشان را جایگزین خودرو‌های فرسوده کنند عمل نمی‌کنند، اظهار کرد: هر خودروی فرسوده در سال به اندازه ۵ میلیون تومان سوخت بیشتری مصرف می‌کند که این مسئله موجب آلودگی بیشتر هوا می‌شود.
۹