براساس پیش‌نویس لایحه بودجه ۱۴۰۰، بخش اعظم افزایش ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی منابع بودجه در سال آینده از محل درآمد ۲۰۵ هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی شده از محل فروش اوراق پیش‌فروش نفت یا همان اوراق سلف نفتی تأمین خواهد شد
نرخ هر کیلوگرم مرغ روز گذشته از محدوده ۳۵ هزار تومان عبور کرد، بدین ترتیب مرغ حتی از قیمت یورو هم جلو زد! در این میان با توجه به اینکه در ایام قرنطینه برای مبارزه با شیوع کرونا قرار داریم، انتظار می‌رود توجه دولت به تنظیم بازار‌ها بیشتر شود، زیرا مردم برای تأمین مایحتاج خود گا ه مقابل فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌هایی که کالا را اندکی ارزان‌تر عرضه می‌کنند، صف می‌بندند که صف‌هایی از این دست می‌تواند اثر قرنطینه را برای قطع زنجیره کرونا کاهش دهد.
«جوان» از کم‌کاری دولت در حوزه بالادستی صنعت نفت گزارش می‌دهد
دولت آینده هیچ پروژه‌ای در صنعت نفت برای افتتاح ندارد به ویژه در حوزه بالادستی؛ اتفاقی که در تاریخ این صنعت طی چند دهه اخیر کم‌نظیر بوده است که دلیلش چیزی جز کم‌کاری دولت تدبیر و امید در سرمایه‌گذاری نیست.
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران با اشاره به بخش نامه اخیر اداره سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در خصوص کاهش مهلت ارائه اسناد حمل کالا از هشت ماه به دوماه از تاریخ حواله ارز گفت: در شرایطی که بعضا بیش از سه ماه است ارزهای تخصیص یافته توسط بانک مرکزی برای تامین کالاها اساسی یا دارو در بانک های عمانی برای بررسی و تائید اسناد فروش کالا متوقف شده، بانک مرکزی مدت زمان ارائه اسناد حمل کالا را از ۸ ماه به دو ماه کاهش داده است.
امروزه می‌توان ادعا نمود که یکی از ملزومات بسیار با اهمیت هر خانه یا محل کار، وجود یک آیفون تصویری است.
قیمت طلا و سکه در روز یکشنبه ۲ آذر ۹۹ را در گزارش زیر بخوانید.
پیش‌بینی شاخص بورس در یکشنبه ۲ آذر
امروز شاخص بورس با صعود دسته‌جمعی نماد‌های شاخص‌ساز، در اولین روز از آخرین ماه پاییز ۲۱ هزار واحد رشد کرد و به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۳۷ واحد رسید.
ارزش واقعی سهام عدالت که در ماه‌های گذشته تحت تاثیر روند نزولی بورس قرار گرفته و کاهش یافته بود، با صعودی شدن حرکت شاخص کل بورس، افزایش یافت.
بانک مرکزی اعلام کرد
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز یکشنبه دوم آذرماه ۹۹ اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارز‌ها بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت ماند.
۱۰