یک مقام مسئول با اشاره به تبدیل چین به عنوان شریک اول تجاری ایران گفت: عدم پذیرش صادرات ریالی به عراق، افزایش هزینه نقل و انتقال پول، کاهش سختگیری چین در تجارت با ایران عامل این جایگزینی بود.
بانک‌ها هر ماه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان به حساب‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار سود پرداخت می‌کنند.
اخیراً پیامک‌هایی به تلفن همراه برخی از مردم با موضوع «ثبت‌نام سهمیه‌بندی بنزین» آمده که این پیامک‌ها حاوی لینکی جهت دریافت اطلاعات کارت بانکی و پرداخت وجهی جهت ثبت‌نام است.
۹ سال است که دولت‌ها بر خلاف قانون، ماهانه هزاران میلیارد تومان را صرف پرداخت یارانه نقدی به میلیون‌ها ایرانی ثروتمند یا نیازمند کرده و به هر دلیلی برای اصلاح روند نادرست خود پیش نرفتند، اما اکنون دولت می‌خواهد طی یک ماه ملاک‌ها و معیار‌های حذف یارانه‌بگیران را تعیین کند و طی شش ماه به این ماجرا پایان دهد.
در پی تغییرات مدیریتی که در خودروسازان به‌وجود آمده، قطعه‌سازان خود را برای واردات خودرو با تعرفه صفر آماده کرده و با ارائه پیشنهادی به وزیر صمت، شروط‌شان را اعلام کردند.
اگر واردکننده‌ای کار‌های مربوط به ترخیص و خروج کالایش را انجام داده باشد، اما همچنان بارش در انبار‌های بنادر باقی بماند، مکانیسم‌های تنبیهی برای او در نظر گرفته می‌شود که بالارفتن تصاعدی هزینه‌های انبارداری یکی از آنهاست.
ریزش شدید قیمت گاز طبیعی در بازار‌های اروپا و آسیا
قیمت گاز طبیعی مایع در حالی سقوط کرده است که یکبار دیگر نشان داد اگر ایران مبنای صادرات گاز خود را بر ال‌ان‌جی قرار می‌داد، ضرر‌های سنگینی بر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تحمیل می‌شد.
واکنش همتی به خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا
رئیس کل بانک مرکزی گفت: پرداخت ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری در ازای خرید یا وثیقه نفت، بخشی از تلاش اروپا برای توقف کاهش تعهدات برجامی ایران است.
رشد‌های قیمتی نماد‌های بزرگ هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، مپناو مخابرات و پالایشگاهی باعث شد که شاخص بورس با رکورد رشد بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ واحد مواجه شود و به راحتی وارد کانال ۲۹۰ هزار واحد شود.
اگر شاخص بورس ایران ۳۰۰ درصد رشد کرد شاخص بورس ونزوئلا رشد ۲۰۰ هزار درصدی هم داشته است ...
۱۱