محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به اخذ مجوز‌های دستگاه شتاب‌دهنده خطی الکترونی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان شدند که در آستانه تولید انبوه است.
هر ساله حدود نیم میلیون کودک در سراسر جهان با نوعی بیماری نادر ارثی متولد می‌شوند. تشخیص قطعی می‌تواند دشوار و وقت‌گیر باشد. امروزه دانشمندان پس از تحقیقات زیاد روی ۱۰۵ بیماری نادر مختلف، نشان داده‌اند که هوش مصنوعی می‌تواند در تشخیص مؤثرتر و قابل اطمینان‌تر بیماری‌های نادر مورد استفاده قرار گیرد.
دانشمندان زمانی بر این باور بودند که نورون‌ها و احتمالاً سلول‌های قلب، پیرترین سلول‌های بدن هستند. امروزه محققان دریافته‌اند که مغز، کبد و لوزالمعده موش دارای سلول‌ها و پروتئین‌هایی است که طول عمر بسیار بالایی دارند.
چراغ‌های نمای روبه‌رو همچنان فرمت C. شکل خود را حفظ کرده‌اند. از دیگر سو خودرو با توجه سطح تریم انتخابی با چرخ‌های آلیاژی ۱۸ و ۱۹ اینچی ارائه می‌شود. طی یکسال گذشته تصاویر لو رفته از کولئوس به صورت مخفیانه منتشر می‌شد، اما اینک رنو به شکلی رسمی از بزرگترین SUV برند خود رونمایی کرد.
تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی در دانشگاه را به حاشیه برده‌اند
دانشجویانی که تازه به دانشگاه وارد می‌شوند شاید به‌ندرت نامی از کانون‌ها شنیده باشند؛ این در حالی است که کانون‌ها خدمات زیادی در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و هنری داشته‌اند.
۱۴۴ دانشگاه ایران در بین برترین مؤسسات تحقیقاتی دنیا قرار گرفتند
پایگاه رتبه‌بندی سایمگو اقدام به رتبه‌بندی بیش از ۶ هزار دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی دنیا کرده است که در میان آن‌ها نام ۱۴۴ دانشگاه ایرانی به چشم می‌خورد. در حالی که این تعداد سال گذشته کمتر از ۱۱۶ دانشگاه بود.
حامی زندانیان امنیتی در دانشگاه جولان می‌دهد
پس از اتفاقاتی که در دانشگاه تهران بر سر موضوع حجاب رخ داد، این بار برنامه‌ای پرحاشیه و شبیه به آن در دانشگاه الزهرا قرار است صورت گیرد.
۸