روزانه ۸۰۰ پایان‌نامه در کشور دفاع می‌شود که سنخیتی با مشکلات کشور ندارند
در پایان‌نامه‌های کاربردی یک دانشجو تا جایی که بتواند و پیش برود روی پایان‌نامه کار می‌کند و بعد اگر کار به نتیجه نرسد در مقاطع تحصیلی بالاتر می‌تواند آن را دنبال کند یا دانشجوی دیگری کار او را ادامه دهد و به همین ترتیب پیش می‌روند تا نتیجه مشخصی به دست آید
محققان توانسته‌اند گروهی از متغیرهای ژنتیکی را کشف کنند که با چپ یا راست دست بودن را مشخص می‌کند. البته این به این معنی نیست که ژن چپ دست بودن کشف شده است. حقیقات از ۴ موقعیت ژنومی حکایت دارد که ماهیت آنها با «چپ دست بودن» در ارتباط است. از این چهار موقعیت ژنومی، سه مورد در رشد مغز درگیر هستند و یک مورد در نواحی مغزی که به زبان مرتبط است.
خودروی واکسهال آسترا هاچ بک که در برنامه‌ی معروف تخت گاز یا همان تاپ گیر در شبکه‌ی بی‌بی‌سی مورد استفاده‌ی مهمانان این برنامه بود، در یک حراجی به فروش خواهد رسید.
اعتراف برخی پزشکان متخصص کشور به وجود تقلب و فساد در آزمون‌های پذیرش دستیاری سال‌های گذشته که بیشتر در پی اصرار وزارت بهداشت برای تکذیب فروش سؤالات و دیگر تخلفات آزمون دستیاری سال ۸۲ پیش آمده است، نشان می‌دهد شبکه‌ای - دست کم از سال ۷۷ تاکنون- برای هدایت عده‌ای خاص به دوره‌های تخصصی رشته‌های پزشکی فعال بوده است که عملکردشان بیشتر شبیه گروه‌های فکری و سیاسی است تا اقدامی برای تقلب و کلاه برداری.
برکناری فرد هتاک به ساحت سیدالشهدا (ع) در دانشگاه
معاون مدیرکل امور پژوهشی دانشگاه فرهنگیان متنی را در شبکه اجتماعی منتشر می‌کند که مایه تعجب و تأسف است. این فرد با اشاره به مراسم باشکوه شیرخوارگان حسینی (ع)، این مراسم را ظاهرسازی حکومت، برای به خواب بردن جامعه می‌داند
توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر
محققان مرکز تحقیقات مقاومت‌های میکروبی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شدند تست تشخیص مولکولی بیماری جذام و یک بیماری شبه‌سل را بومی‌سازی کنند.
۶