محققان استرالیایی در ماده چسبناک و لزج بدن حلزون‌های دریایی ترکیب ضد سرطان جدیدی کشف کرده‌اند که می‌تواند سلول‌های سرطانی را نابود کند.
پشت فرمان و در محل متعارف قرارگیری نشانگر‌های آمپر بخشی یکپارچه به شکل مستطیل را مشاهده می‌کنیم که داخل آن دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی مجاور هم، قرار گرفته است. مستطیل اول در واقع کار همان نشانگر آمپر را انجام می‌دهد و دومی نیز نمایشگر لمسی مرتبط با سیستم سرگرمی خودرو و تنظیمات آن است.
نمایندگان هیئت‌های مذهبی و عزاداری دانشجویی با اشاره به تجارب موفقی که از خوداتکایی داشتند، خطاب به هیئت‌های نوپا بر عدم وابستگی به حمایت نهاد‌های رسمی و اتکا به ظرفیت‌های درونی هیئات تأکید کردند.
دانشجویان فعالیت جهادی را با پژوهش پیش می‌برند
یکی از تیم‌های کلیدی گروه آموزش کانون جهادی دانشجویان، تیم پژوهش است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و طبقه‌بندی و در نهایت تحویل آن‌ها به صورت خام یا پردازش شده به گروه را دارد. از جمله فعالیت گروه آموزش به چیدمان منطقه محروم و شناسایی آن منطقه برمی‌گردد و مسئولیت آن با تیم پژوهش است.
نقش جنبش دانشجویی در پیگیری فرمان ۸ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب
فرمان هشت ماده‌ای رهبر انقلاب در اردیبهشت ۸۰ جریان عدالت‌خواهی در دانشگاه‌ها را وارد فاز جدیدی کرد. روندی که در سال‌های اخیر توانسته بود با جسارت در برابر زیاده‌خواهان و مفسدان بایستد.
گردهمایی بزرگ دانشجویان در کربلا
بیست‌ویکمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۲۷تیر ماه آغاز شده است و همچنان اعزام کاروان‌ها ادامه دارد. تاکنون هم ۶۳ کاروان از دانشگاهیان به عتبات اعزام شده‌اند که به‌صورت میانگین حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مجموعه ۱۳هزار نفری که قرار است در طول این دوره اعزام شوند را شامل می‌شود.
از امکانات هوشمند این خودرو می‌توان به دستیار رانندگی هوشمند، کنترل دمای خودکار، سیستم نمایش فشار باد لاستیک ها، دوربین دید عقب، هشدار رانندگی بین خطوط و نمایشگر نقاط کور دید راننده اشاره کرد.
نبود هماهنگی بین برخی دانشگاه‌های بزرگ و سازمان سنجش موجب شده که پذیرفته‌شدگان دوره دکتری نیمه‌متمرکز امسال صدای اعتراضشان بلند شده است. برخی از این دانشجویان از رسیدن به مرحله مصاحبه آزمون دکتری محروم شده‌اند.
طرح ساماندهی آموزش عالی از سال گذشته در دستور کار مسئولان وزارت علوم قرار گرفت و در نهایت نیز آیین‌نامه‌ای برای آن نوشته و ابلاغ شد، اما واقعیت آن است که این طرح جزو یکی از بند‌های سند آمایش آموزش عالی است که از تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از سه سال می‌گذرد و حال، وزارت علومی‌ها تصمیم گرفته‌اند این بند را به مرحله اجرا برسانند.
تحلیل آمار عرضه شده یک سال اخیر مؤسسات رتبه‌بندی تایمز و شانگ‌های نشان از عملکرد ضعیف دانشگاه‌های امریکایی و رشد شتابان دانشگاه‌های شرقی به خصوص چین دارد. در غرب آسیا هم دانشگاه‌های ایرانی در سال‌های اخیر دانشگاه‌های اسرائیل، ترکیه و عربستان را پشت سر گذاشته‌اند.
۶