محققان در یک شرکت دانش‌بنیان توانستند چراغ‌های پیشرفته LED را طراحی و تولید کنند که در مقایسه با نمونه خارجی خود تا ۲۰ برابر ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.
سامانه MBUX بنز GLE ۵۸۰ از نوع ارتقاء یافته بوده با "دستیار داخلی" ارائه می‌گردد.تا زمان ورود GLE ۶۳ مرسدس، GLE ۵۸۰ پادشاه این کلاس باقی می‌ماند.
قانونی برای برخورد با دانشجویان متخلف در فضای مجازی نیست
واکنش‌ها به موضوع اصلاح آیین‌نامه انضباطی دانشجویان همچنان ادامه دارد. آیین‌نامه‌ای که گفته می‌شد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی هم به آن اضافه شده، اما وزارت علوم رصد دانشجویان در فضای مجازی را تکذیب می‌کند.
دامنه پوشش بنیاد ملی نخبگان فراگیرتر شده است
وام‌هایی از جمله وام مسکن و وام‌های دیگر که در دستور کار بنیاد ملی به نخبگان بود همچنان به روال قبل پرداخت می‌شود.
اخلال‌گران دانشگاه تا اواسط مردادماه معرفی می‌شوند
ظهر دو‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، دانشگاه تهران روز شلوغی داشت. تعدادی از شبه‌چپ‌گرا‌ها تجمعی با حمایت کانال آمدنیوز در دانشگاه تهران شکل دادند. در این تجمع عده‌ای علیه برخی احکام دینی و قوانین کشور شعار‌هایی تند سر دادند.
مبینا صدیقی
سرا‌های دانشجویی در واقع همان خوابگاه‌های دانشجویی هستند که مسئولان ذیربط سعی کردند فضای کسل‌کننده‌شان را با تغییر نام، عوض کنند.
دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی با قابلیت حذف کامل آرسنیک و طیفی از آلودگی‌های مضر و حفظ مواد مفید آب به همت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی ساخته شد.
مدیرعامل یک شرکت زیست‌فناور گفت: کیت تشخیص بیماری‌های هانتینگتون، دیستروفی عضلانی نیوتونیک، آتروفی عضلانی نخاعی و نیز کیت تعیین اصالت اسب تولید شد، آتروفی عضلانی نخاعی یکی از شایع‌ترین موارد میان خانواده‌ها در سراسر جهان است.
دانشمندان در مطالعه اخیرشان با استفاده از برق راهی برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی پیدا کرده‌اند.
۷