سخنگوی شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به طرح پیشنهاد «حذف سرگروه‌های سینمایی» در این شورا، تأکید کرد فعلاً این طرح در حد گمانه‌زنی است و قطعاً تا پایان سال تغییری در اکران نخواهیم داشت.
واکنش وزیر ارشاد به پول‌های کثیف در صنعت سینما
صالحی در رابطه با دادگاه جرائم اقتصادی و پول‌های کثیف و حذف این پول‌ها به خصوص از سینما و نمایش خانگی اظهار کرد: اصل این مطلب که حوزه فرهنگ و هنر به صورت عام و سینما به صورت خاص نمی‌تواند خود را از سرمایه خصوصی دور کند امری اجتناب‌پذیر است و نمی‌توان این سرمایه‌ها را فراری داد.
بنیاد فرهنگی روایت فتح در دوران تازه‌ای که آغاز کرده فراخوان تهیه‌کنندگی مستند اردو‌های جهادی را منتشر کرده است.
رامسین کبریتی بازیگری که به جم پیوسته بود از ارزوی بازگشت به ایران می گوید.
اگر نسخه نمایش داخلی و خارجی قرار است با هم تفاوت داشته باشد؟ پس لابد حرمت و عزت مخاطب ایرانی در نزد مدیران و سازندگان این آثار با مخاطبان خارجی‌ها فرق دارد.
برگزیدگان آکادمی سینما سینما معرفی شدند
 جوایز بخش‌های مختلف جایزه سینماسینما به دستان برگزیدگان سپرده شد.
از بازی «قریبیان» در فیلم «حاتمی کیا» تا همکاری نصیریان و مهرجویی پس از ۴۰ سال
این روز‌ها بازار صدور پروانه ساخت و کلیدزدن فیلم‌های سینمایی داغ شده است و فیلمسازان در تلاشند که فیلم‌هایشان را به جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر برسانند.
تهیه‌کننده سینما و تلویزیون بر اثر حمله قلبی درگذشت.
پروانه ساخت فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا صادر شد.
نگاهی به بازیگران غافلگیرکننده پروژه‌های سینمایی
شاید استارت جدی این‌گونه غافلگیری‌ها را از ابتدای دهه ۷۰ و پس از مشخص‌شدن سبک و سیاق کاری بازیگران و کارگردان‌ها در انتخاب «اکبر عبدی» برای «هنرپیشه» مخملباف بدانیم؛ انتخابی که هنوز هم پس از ۲۷ سال یک اتفاق عجیب در کارنامه شلوغ عبدی محسوب می‌شود.
۹