نیم‌نگاهی به سهم نهاد‌ها در مالکیت سالن سینما
با تکمیل پروژه‌های در حال احداث، تعداد سالن‌های سینمای کشور بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت، اما شکاف تهران و شهرستان‌ها باز هم بیشتر می‌شود
در حال حاضر با تغییرات جدید که در انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده، می‌توانیم شاهد تولیدات به یادماندنیِ‌ این انجمن باشیم، چراکه احمدرضا درویش هم قرار است فیلم جدیدش را با حمایت این انجمن کارگردانی کند.
فرامرز قریبیان اولین بازیگر فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا شد.
فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» با رساندن مجموع فروش گیشه خود به ۲.۷۸۹ میلیارد دلار در نهایت با عبور از «آواتار»، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرد.
بازیگر برنده سیمرغ بلورین فجر درباره رهبر مسلمانان نیجریه و وظیفه هنر متعهد نسبت به آزادی خواهان مسلمان جهان صحبت کرد.
طراح صحنه فیلم سینمایی «ملک سلیمان» از پیگیری‌های رهبر انقلاب برای ساخت قسمت‌های جدید این فیلم خبر داد.
پیش تولید فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی که به تازگی پروانه ساخت دریافت کرده در حالی آغاز شده که مجیدی برای بازیگر نقش اصلی خود، فراخوان منتشر کرده است.
نرگس آبیار و هوتن شکیبا از جزئیات خلق «شبی که ماه کامل شد» می‌گویند
«شبی که ماه کامل شد» در ساختار نفس‌گیر است، رودست‌های داستان‌پردازانه‌اش تماشاگر را زمین‌گیر می‌کند و به لحاظ بصری از چشم‌گیرترین فیلم‌های این سال‌هاست؛ اما آنچه فیلم نرگس آبیار را به یک «فیلم کامل» بدل می‌کند این‌ها نیست.
شورای اکران در جلسه اخیرش مقرر کرد به منظور حمایت از مخاطبان سینما و اجرای طرح تابستانی توسط شورای اکران، قیمت بلیت سینما‌ها هر روز در سراسر کشور تا ساعت ۱۵ نیم بها شود.
به مناسبت هفته‌ی حجاب و عفاف برگزار می‌شود
تئاتر‌های مرد نقره‌ای در هفته‌ی حجاب و عفاف در ایستگاه متروی امام خمینی و تئاترشهر همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار میشود.
۱۰