پس از پایان اکران فیلم‌های نوروزی در سرگروه‌های سینمایی فیلم‌هایی بر پرده می‌روند که بیشتر تجربه اول فیلمسازانشان محسوب می‌شوند.
علی نصیریان مطرح کرد:
علی نصیریان بازیگر پیشکسوت مجموعه‌های تلویزیونی ضمن انتقاد از تکراری و غیرجذاب بودن قصه سریال‌های سیما در سال‌های اخیر، بر لزوم تجدیدنظر مسئولان تلویزیون در این حوزه تأکید کرد.
«سال‌های دور از خانه» مجموعه موفق این روزهای نمایش‌خانگی
در روزگاری که بسیاری از مجموعه‌های نمایشی یا با محدودیت سنی برای نمایش مواجه‌اند یا به دلیل موضوع و محتوا، خانواده‌ها خودشان تمایلی به دیدن اثر پیدا نمی‌کنند، «سال‌های دور از خانه» توانسته یک کمدی جذابی باشد که خانواده ایرانی بدور از استرس و هیچ نگرانی پای آن بنشیند و از دیدن آن لذت ببرد.
معاون اجتماعی ناجا گفت: «موضوع فعالیت سینما‌ها تا سحر در شب‌های ماه مبارک رمضان به جز لیالی قدر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تأیید شد.»
مطالبه گری این روز‌های خیلی از هنرمندان و دوستداران هنر در مجموعۀ تئاتر شهر و خیابان‌های اطراف آن، این است که محله، بیشتر از این که پاتوق اهالی هنر باشد مکانی شده برای فروش مواد مخدر و حضور اراذل و اوباش که عرصه را برای حضور آن‌ها تنگ کرده‌اند.
آخرین مصوبات شورای صنفی نمایش
سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه اعضای هیات مدیره جدید شورای صنفی نمایش مشخص شده‌اند، اسامی فیلم‌هایی را که برای اکران عید فطر قرارداد بسته‌اند، اعلام کرد.
تحسین منتقد برجسته هالیوود ریپورتر از یک فیلم ایرانی
«دبورا یانگ» منتقد برجسته و شناخته شده هفته نامه «هالیوود ریپورتر» در تازه‌ترین مطلبش به تمجید و تحسین آخرین ساخته «نرگس آبیار» یعنی «فیلم شبی که ماه کامل» شد پرداخته است
آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده تا امروز جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ نشان می‌دهد که«متری شش و نیم» مورد توجه مردم قرار گرفته و با فروش خوب خود در صدر فروش گیشه قرار گرفته است.
دستمزد برخی از بازیگران هالیوودی منتشر شده که در جدول زیر آن را می‌بینید.
سازمان امور سینمایی و سمعی بصری دستورالعمل جدید درجه‌بندی سنی فیلم‌های سینمایی را که به امضای حسین انتظامی سرپرست سازمان رسیده، ابلاغ کرده است
۷