عده اي تصورشان این است که اگر از واژه‌های عجیب و غریب و بیگانه برای نام و نشان تجارشان استفاده کنند مشتری بیشتری جذب می‌کننند.
امروز سینمای ایران نیازمند پالایش مصداقی اندک سرمایه گذارانی است که قدم به عرصه هنر هفتم گذاشته اند و تعیین مصداقی این مهم که کدام سرمایه مشکوک و کدام ناپاک است از طریق نهاد‌های قضایی و امنیتی کار دشواری نیست.
امیر تاجیک، مستندساز و مدیر سابق شبکه مستند سیما دومین مستند موبایلی خود را با نام «سکو‌های آزادی، سمفونی هواداری» درباره حال و هوای استادیوم آزادی ساخت.
نقدی بر فیلم «درخونگاه» ساخته «سیاوش اسعدیان»
«درخونگاه» شاید اگر فیلمنامه حساب شده‌تر و دقیق تری داشت می‌توانست فیلم خوب و قابل قبولی از آب دربیايد.
روایت‌های شنیدنی «داریوش ارجمند» از دوران جوانی
داریوش ارجمند می‌گوید: یکبار در ساواک به آقای شریعتی گفته بودند اسم دوستانت را بگو و او نام مرا برده بود. آن‌ها به من می‌گفتند چاقوکش نواب صفوی! به علی شریعتی می‌گفتند نواب صفوی و به من هم می‌گفتند چاقوکش نواب صفوی!
تسخیر بازار داخلی به دست کمپانی دیزنی
براساس یک نظر‌سنجی، شخصیت‌های کارتونی محبوب بین کودکان ایرانی به ترتیب عبارتند از: ۱. فروزن ۲. مرد عنکبوتی ۳. باب اسفنجی ۴. شرک ۵. پرنسس‌های دیزنی ۶. دیو و دلبر ۷. تام و جری ۸. بن‌تن ۹. پاندای کونگ‌فوکار ۱۰. سیندرلا.
ناگفته‌های «علیرضا شجاع‌نوری» از سینمای ایران
با علیرضا شجاع‌نوری که گنجینه‌ای از خاطرات نگفته یا کمتر گفته شده درباره سینما دارد به گفت و گو نشستیم. بیایید با هم در خاطرات شنیدنی علیرضا شجاع نوری همسفر شویم.
رامسین کبریتی گفت: منتظرم که این دوران تمام شود تا شرایط مساعد شود و بتوانم به ایران برگردم و به کارم ادامه دهم، اگر هم اجازه کار به من ندهند مجبورم به شغل دیگری مشغول شوم.
وقتی گنجشگ را جای قناری به مخاطب می‌فروشیم
پوستر و تبلیغات فیلم روی یک بازیگر تاکید فروان می‌شود، حال وقتی که مخاطب به سینما می‌رود متوجه می‌شود جناب بازیگر فقط در یک سکانس نهایتا حضور داشته و اینگونه است که احساس فریب خوردگی یا کلاه بر سر رفتن به مخاطب دست می‌دهد.
برنامه «دیدار به وقت ابراهیم حاتمی‌کیا» عصر روز یکشنبه ۷ مهرماه با حضور ابراهیم فیاض، مسعود فراستی به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در حوزه هنری برگزار شد.
۶