کاهش تعداد مخاطبان ۶ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به‌سال گذشته
به نظر می‌رسد روش‌های زودبازدهی که برای جلب‌نظر مخاطبان سینما طی سال‌های قبل از این به کار بسته شده بود، تنها می‌توانست برای دوره‌ای جواب بدهد و خودبه‌خود اصطلاحا نمکش را از دست می‌داد..
فیلم‌برداری فیلم سینمایی «مست عشق» به زودی آغاز و شهاب حسینی به عنوان نخستین بازیگر ایرانی فیلم، در نقش شمس تبریزی ظاهر خواهد شد.
امروز جمعه ۲۲ شهریور بلیت تمامی سینما‌ها نیم‌بها خواهد بود.
جدیدترین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی کیا امروز کلید خورد.
دروغی به نام لیبرالیسم فرهنگی
بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر سریال‌های پرطرفدار آمریکایی در ۴ کمپانی مشهور تولید می‌شوند که رابطه تنگاتنگی با حاکمیت ایالات متحده دارند...
فیلمبرداری فیلم سینمایی «پروا» به کارگردانی مهران مهدویان در مراحل پایان قرار گرفت.
در سایه سکوت مسئولان سینمایی
فیلم کوتاه داستانی «بچه‌خور» به کارگردانی محمد کارت برنده جایزه بزرگ نوزدهمین دوره فستیوال فیلم اودنسه دانمارک شد و توانست جایزه بزرگ آن را دریافت کند تا از طرف این فستیوال به آکادمی اسکار معرفی شود.
رونمایی از مستند «خلیلِ آفریقا» در روزهای سخت شیخ زکزاکی
مستند «خلیلِ آفریقا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله رفیعی در مراسمی با حضور علما و طلاب ایران و نیجریه و همچنین با شرکت سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح و دکتر شجاعی فر نماینده رسمی شیخ زکزاکی در ایران رونمایی شد.
پس از هشدار مقام معظم رهبری به دولت اعلام شد
انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» و هنرمندان و سینماگران این عرصه ضمن اعلام آمادگی همه‌جانبه برای مشارکت در این دفاع مقدس با مسئولین محترم سه قوه به‌ویژه دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی و هنری متولی کشور؛ به‌طور جد توجه به فرمایشات امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را امری واجب و دور از اتفاقات ظاهری و کلامی دانسته، خواستار عملی شدن آن و ارائه گزارش نتایج آن به مردم و امت انقلابی ایران اسلامی ازجمله هنرمندان عزیز و انقلابی می‌دانند...
فیلم سینمایی «خورشید» مجید مجیدی با تهیه‌کنندگی مشترک امیر بنان و مجید مجیدی و بازی جواد عزتی جلوی دوربین رفت...
۶