مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در برنامه «سلام صبح بخیر» مطرح کرد
مسعود نجفی درباره پوشش بازیگران و تهیه دستورالعملی برای حضور آن‌ها با پوشش مناسب در مراسم‌های هنری و سینمایی و تلویزیونی توضیحاتی داد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش روز‌های تعطیلی سینما‌ها همزمان با اربعین را اعلام کرد.
مروری بر حوادث مرگبار در سینمای ایران
صبح دیروز ۲۱ مهرماه، مهدی جعفری، طراح صحنه پروژه تلویزیونی «خواب زده» به دلیل سوختگی ناشی از حادثه در پشت صحنه این سریال درگذشت.
عده اي تصورشان این است که اگر از واژه‌های عجیب و غریب و بیگانه برای نام و نشان تجارشان استفاده کنند مشتری بیشتری جذب می‌کننند.
امروز سینمای ایران نیازمند پالایش مصداقی اندک سرمایه گذارانی است که قدم به عرصه هنر هفتم گذاشته اند و تعیین مصداقی این مهم که کدام سرمایه مشکوک و کدام ناپاک است از طریق نهاد‌های قضایی و امنیتی کار دشواری نیست.
امیر تاجیک، مستندساز و مدیر سابق شبکه مستند سیما دومین مستند موبایلی خود را با نام «سکو‌های آزادی، سمفونی هواداری» درباره حال و هوای استادیوم آزادی ساخت.
نقدی بر فیلم «درخونگاه» ساخته «سیاوش اسعدیان»
«درخونگاه» شاید اگر فیلمنامه حساب شده‌تر و دقیق تری داشت می‌توانست فیلم خوب و قابل قبولی از آب دربیايد.
روایت‌های شنیدنی «داریوش ارجمند» از دوران جوانی
داریوش ارجمند می‌گوید: یکبار در ساواک به آقای شریعتی گفته بودند اسم دوستانت را بگو و او نام مرا برده بود. آن‌ها به من می‌گفتند چاقوکش نواب صفوی! به علی شریعتی می‌گفتند نواب صفوی و به من هم می‌گفتند چاقوکش نواب صفوی!
تسخیر بازار داخلی به دست کمپانی دیزنی
براساس یک نظر‌سنجی، شخصیت‌های کارتونی محبوب بین کودکان ایرانی به ترتیب عبارتند از: ۱. فروزن ۲. مرد عنکبوتی ۳. باب اسفنجی ۴. شرک ۵. پرنسس‌های دیزنی ۶. دیو و دلبر ۷. تام و جری ۸. بن‌تن ۹. پاندای کونگ‌فوکار ۱۰. سیندرلا.
ناگفته‌های «علیرضا شجاع‌نوری» از سینمای ایران
با علیرضا شجاع‌نوری که گنجینه‌ای از خاطرات نگفته یا کمتر گفته شده درباره سینما دارد به گفت و گو نشستیم. بیایید با هم در خاطرات شنیدنی علیرضا شجاع نوری همسفر شویم.
۶