چرا تنها ۱۰ درصد از مردم پا به سالن‌های تئاتر گذاشته‌اند و اساساً مگر نه اینکه بیش از یک‌صد نمایش هر شب در نقاط مختلف شهر تهران به روی صحنه می‌روند پس چرا ۹۰ درصد از مردم هرگز تئاتر ندیده‌اند؟ با این آمار ارقام پرسشی که مطرح می‌شود آنکه پس مخاطبان این بیش از یک‌صد نمایش چه افرادی هستند؟
کارگردان سینما و تلویزیون گفت: فکر می‌کنم اخلاق، حلقه گمشده جامعه ماست. به‌نوعی اخلاق ذیل تمام مناقشات جناحی، سیاسی و... قرار گرفته است. اگر اخلاق در جامعه بین نخبگان و عموم مردم حاکم باشد بسیاری از این منازعات کم می‌شود.
گزارشی از گردش مالی چند ده میلیاردی سینما در سال ۹۷
فیلم‌های اکران نوروز قرار است بنا به گفته‌ای، از چهارشنبه این هفته روی پرده بروند که همین اتفاق، قطعا تعداد مخاطبان سینما در سال ۹۷ را با رشدی بسیار بالاتر نسبت به آمار سال ۹۶ قرار خواهد داد و حالا رقم فروش کل سینما در سال ۹۷ را به رقم افسانه‌ای ۲۵۰ میلیارد تومان نزدیک خواهد کرد.
گزارش «جوان آنلاین» از اعلام هزینه‌های انجمن سینمای جوانان ایران
شفاف سازی باید با مطالبه جدی پیرامون ریز هرینه‌ها و جلوگیری از ریخت و پاش‌ها بیانجامد و اگر قرار باشد صرفا به اعلام یک لیست اکتفا شود، ساز و کار شفاف سازی ابتر خواهد ماند.
سازندگان فیلم «هزارپا» در بدعتی جدید نسخه‌ای سریالی از فیلم خود را برای عرضه در شبکه نمایش خانگی منتشر کرده‌اند که مخاطبان مجبورشده‌اند برا‌ی دیدن ان هزینه بیشتری پرداخت کنند
انجمن سینمای جوانان ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دچار تغییر ساختاری خواهند شد و قرار است بهای بیشتری به جوانان فیلمساز داده شود.
مگر می‌شود فیلم‌هایی مانند «تیغ و ترمه» و «مردی بدون سایه» را دیده باشی، اما بدترین فیلم جشنواره را «دیدن این فیلم جرم است» بدانی؟!
سخنگوی شورای عالی اکران از رسیدن ۱۶ فیلم برای اکران در نوروز ۹۸ و لزوم آغاز نمایش فیلم‌ها از ۲۲ اسفندماه خبر داد.
دکور‌های فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» در حال ویرانی هستند
این اولین بار نیست كه اخبار بی‌توجهی به دكورهای میلیاردی این پروژه عظیم دست به دست می‌شود...
جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده، این بار نه بر اساس اعلام پخش‌کنندگان بلکه بر اساس اطلاعات سامانه فروش سینمای ایران مشخص شد.
۱۹