گفت و گوي «جوان آنلاين» با سينماگران در باره الويت هاي مدير جديد سازمان سينمايي
چندي پيش وزیر فرهنگ و ارشاد، مهم ترین انتصاب مورد انتظار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را انجام داد و طی حکمی، حسین انتظامی را سرپرست سازمان سینمایی کرد. اما سوال اين است حال كه انتظامي سكان اجرايي مديريت سينما را در دست گرفته چه ساز و كارهايي براي رفع مشكلات سينماي امروز كشور انديشيده است؟ انتظامي چه كار بايد كند تا حال سينما خوب شود؟
گفت وگوی جوان آنلاین با داور جشنواره فیلم مقاومت
ناصر شفق داور بخش روایت نو (فیلم سازان اول) در گفت و گو با «جوان آنلاین» در توضیح سینمای مقاومت عنوان داشت: سینماى مقاومت یعنى سینماى دفاع از کرامت و شان انسانیت و انسان شاه بیت غزل آفرینش است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، گفت: در هر زمینه آموزشی استفاده از ابزار‌های هنری قطعا تاثیرگذار است چرا که در توسعه و سرعت و روند آموزش هنر می‌تواند نقش ویژه‌ای را ایفا کند.
گزارشی از ششمین همایش علمی -پژوهشی تئاتر مقاومت
ششمین همایش علمی – پژوهشی تئاتر دفاع مقدس صبح یکشنبه ۲۷ آبان ماه ۹۷ در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.
داوران فیلم‌های سینمایی مسابقه سینمای ملی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت معرفی شدند.
«قدوس فرهمند» هنرمند افغانستانی به قتل رسید.» این خبری بود که روی خط خبرگزاری‌های داخلی و خارجی نقش بست. این هنرمند افغانی تبار به همراه دو هنرمند دیگر قصد داشتند برای یک برنامه سینمایی وارد والسوالی خُلم در بلخ شوند که از سوی افراد ناشناس مسلح مورد هدف قرار گرفتند و از میان آن‌ها فرهمند کشته و دوستان دیگرش زخمی شدند.
طی نشستی با حضور رسانه ها، برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تشریح می‌شود.
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و اهالی فرهنگ و هنر
چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، مدیران فرهنگی و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر عصر روز جمعه ۲۵ آبان ماه در سینما فلسطین افتتاح شد.
برنامه «تاریخ و سینما» با اجرای خسرو معتضد، امشب به نقد تاریخی فیلم سینمایی «۳۰۰» از قاب آی‌فیلم فارسی می‌پردازد.
محمد خزاعی در نشست هم اندیشی با مستندسازان مطرح کرد:
دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در نشست هم اندیشی با مستندسازان حاضر در این رویداد سینمایی گفت: امسال داوری مردمی برای آثار مستند صورت می‌گیرد و بهترین فیلم از حوزه مستند انتخاب می‌شود و داوری مردمی تنها منحصر به آثار سینمایی نیست.
۱۹