رضا صفایی پور، بازیگر پیشکسوت سینما در گفت و گو با جوان آنلاين:
کم شدن تولیدات سینمایی مختص جبهه پایداری و فیلم‌ هایی با مضمون دفاع مقدس را می ‌توان نشات گرفته از عوامل و دلایل متعددی برشمرد، اما سوال اساسی این است که چرا ما دیگر در حوزه دفاع مقدس فیلم و سریال و اثر سینمایی درخور و قابل توجهی کمتر داریم ؟ آیا بودجه ‌های کلانی که صرف فیلم ‌های باری به هر جهت می ‌شود قابل تامل نیست؟ دلیل اهمیت ندادن به ساخت و تولید آثار ارزشمندی همچون آثار مربوط به دفاع ۸ ساله جنگ تحمیلی چیست؟
فیلم سینمایی «گروگان» این روزها در مرحله پیش تولید قرار دارد و بزودی مقابل دوربین می رود.
همه کسانی که شب گذشته در آئین اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و گردهمایی سینماگران مستقل و ازاده دنیا در برج میلاد حضور داشتند و یا از طریق شبکه های تلویزیونی این مراسم را نظاره کردند بی گمان، خاطره ایی ماندگار در ذهن شان نقش بست.
شب پرشکوه جشنواره مقاومت با معرفی برگزیدگان به ایستگاه پایانی رسید.
اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی با حضور هنرمندان، مقامات کشوری و لشکری در برج میلاد برگزار شد.
در نشست نقد و بررسی فیلم «دایان» مطرح شد:
نقد و بررسی فیلم «دایان» با حضور بهروز نورانی پور کارگردان، ناصر باباییان بازیگر نقش پدر و دیگر عوامل فیلم با اجرای محمود گبرلو و همراهی ایزد مهرآفرین نویسنده و فعال رسانه‌ای در سینما فلسطین برگزار شد.
دبیر نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش در احکامی جداگانه مدیران چهار بخش دیگر این جشنواره را معرفی کرد.
چرا رسانه‌های اصلاح طلب جشنواره مقاومت را بایکوت کردند
شامگاه دوشنبه ۵ آذر ماه جشنواره فیلم مقاومت همزمان با شروع هفته بسیج مستضعفین اکران‌های خود را در سالن‌های سینما آغاز کرد این شروع در حالی هست که متأسفانه اخبار این رویداد مهم و استراتژیک هنر مقاومت در اغلب رسانه‌های اصلاح‌طلب بایکوت شده و هیچ خبری در رسانه‌های این طیف کار نمی‌شود،
فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» با تاکید بر موضوع فرهنگ عامه (سنت‌های رفتاری، گفتاری، زیستی) منتشر شد.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با، بازیگر سینما و تلویزیون در باره پدیده انتخاب بازیگر از اینستاگرام
امروزه با وجود اینکه خیل عظیمی از بازیگران مستعد، متعهد و باتجربه جامعه هنری کشور بیکار هستند و از آن‌ها دیگر در هیچ نقشی استفاده نمی‌شود، خبر‌هایی شنیده می‌شود از انتخاب و دعوت از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام برای ایفای نقش به عنوان بازیگر! اما سوال اساسی این است که آیا این امر که به تازگی در سینما مد شده است، حال سینمای مبتذل امروز را از اینکه هست بدتر نمی‌کند؟
گفت و گوی «جوان آنلاین» با سینماگران درباره الویت‌های مدیر جدید سازمان سینمایی
بالاخره پس از ماه‌ها رایزنی رسانه‌ای و تلاش برای برگزیدن گزینه مناسب از میان گزینه‌های متعدد پیشنهادی، سکان هدایت سینمای ایران به حسین انتظامی، دستیار ارشد و قائم مقام وزیر ارشاد سپرده شد. این در حالی است که سینمای ایران این روز‌ها با مشکلات عدیده‌ای رو به روست و عده‌ای زیادی از سینماگران و اهالی فرهنگ و هنر کشور مطالبه رفع معظلات سینما را ایشان دارند.
۱۸