«رحمان ۱۴۰۰» یک شوک عجیب به سینمای ایران بود. این فیلم با رکیک‌ترین شوخی‌های جنسی که طی ۴۰ سال گذشته در سینمای ایران بی‌سابقه بودند، سعی در خنداندن تماشاگرانش داشت.
علی‌رغم تلاش فراوان و دوماهه برای دریافت پروانه نمایش قصر شیرین به جهت برنامه‌ریزی اکران آن در فصل تابستان، سازمان سینمایی از صدور پروانه امتناع کرده است که پس از بررسی علت موضوع مشخص شد یکی از نهاد‌های انتظامی فقط به دلیل چند پلان از فیلم که خوشایند آن‌ها نیست، به سازمان سینمایی تاکید کرده است حق صدور پروانه اکران برای قصر شیرین را ندارد!
پنج دلیل برای نفروختن فیلم تختی
این روز‌ها رسانه ها، روزنامه نگاران، منتقدان سینما، تاریخ پژوهان و حتی خیلی از مردم عادی درباره علل فروش کم و شاید به نوعی می‌شود گفت «شکست فیلم «تختی» در اکران نوروزی» مطالبی منتشر و اظهار نظر‌های متعددی کرده‌اند.
نقدی بر فیلم «متری شیش و نیم» دومین ساخته سعید روستایی
«متری شیش و نیم» فیلم دوم گیشه که بتازگی تعداد مخاطبان آن از یک میلیون نفر فراتر رفته است. این میزان از استقبال و فروش برای فیلمی تلخ و اجتماعی، قابل توجه است؛ آن هم در شرایطی که معمولا تماشاگران سال‌های اخیر سینمای ایران چنین اقبالی را به فیلم‌های کمدی نشان می‌دهند.
تأسف‌آور است که اگر عکس و ویدئویی از مناطق سیل‌زده آن‌هم از مردمی که تا زانو در گل‌ولای رفته و در حال کمک کردن هستند، منتشر شود، آن‌وقت حضرات سلبریتی برای جلب‌توجه و آدرس غلط دادن به‌سرعت واکنش نشان داده و آنان را ریاکار معرفی می‌کنند! درحالی‌که ریاکار اصلی دقیقاً آن‌های هستند که جلوی دوربین‌ها خود را غمگین نشان داده و از این فاجعه برای خود آبروی دست‌وپا کرده‌اند.
فرجی: نسخه اکران فیلم رحمان ۱۴۰۰ مجوز نمایش ندارد
مگر می‌شود فیلمی به مدت یک ماه آنهم در اکران مهم نوروزی روی پرده سینما باشد و حالا بعد از گذشت ۳۰ روز، متولیان سینمایی متوجه شوند نسخه‌ای که خانواده‌ ایرانی در سینما پای آن نشسته‌اند و ۲۲ میلیارد تومان فروش داشته مجوز اکران ندارد؟!
بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه همه مشکلات و آسیب‌های جامعه به دلیل عمل نکردن به قرآن است، گفت: هر بار که قرآن می‌خوانم دچار آرامش خاصی می‌شوم که قابل توصیف نیست.
نظر اعضای شورای پروانه نمایش درباره فیلم «رحمان ۱۴۰۰»
نکته جالب‌ اینجاست که اعضای شورای پروانه نمایش می‌گویند خودشان حاضر نیستند به‌همراه خانواده‌شان چنین فیلمی را تماشا کنند.
بیان خاطراتی از جمشید مشایخی در گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با داریوش اسدزاده
در وصف صفات اخلاقی زنده‌یاد «جمشید مشایخی» متن‌ها نوشتند؛ برای شناخت بهتر ابعاد مختلف شخصیتی و حرفه‌ای زنده‌یاد مشایخی به سراغ داریوش اسدزاده یکی از آخرین بازماندگان دیرین عرصه هنر رفتیم.
راهی جدید برای خالی‌شدن جیب مخاطب تلویزیون با مسابقات آنلاین
تبدیل صداوسیما به قمارخانه به بهانه درآمدزایی یا حضور بخش خصوصی هیچ توجیهی ندارد. این برنامه‌ها اثرات روانی مخرب بر اقشار ضعیف جامعه می‌گذارد و آن‌ها را از شغل‌هایشان و حتی جایگاه‌شان سرخورده و ناامید می‌کند.
۱۷