نگاهی به برندگان اسکار نود و یکم
بسیاری از رسانه‌‌ها از آن به‌عنوان غافلگیری بزرگ اسکار نود و یکم یاد می‌‌کنند اما مهم‌ترین جایزه اسکار امسال بیش از آنکه غافلگیری معنا شود، در اثر یک نگاه سیاسی اعطا شد.
"حضور مخفی یک بیگانه" در اولین دوره جشنواره زنان یالا در نپال موفق به دریافت تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه شد.
"حضور مخفی یک بیگانه" در اولین دوره جشنواره زنان یالا در نپال موفق به دریافت تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه شد.
فیلم‌های اسکار نشان می‌دهند که دنیای بدون مردان دنیای بهتری است!
تصویر خانواده در سینمای آمریکا عبارت است از خانواده‌های تک‌والدی که تنها عضو دلسوز باقی‌مانده در آن مادر است. در اکثر‌ اوقات پدر حتی نمایش داده نمی‌شود و در اغلب آثار این تلاش بر عادت دادن مخاطب بر این‌گونه زیستن وجود دارد.
به جرأت می‌توان گفت که انقلاب اسلامی پرچم‌دار مبارزه با هژمونی آمریکا در جهان بوده و میان‌داری است که بسیاری از ملت‌های خسته از زورگویی‌های واشنگتن گرد آن حلقه‌زده‌اند.
گزارش «جوان آنلاین» از فشار برخی متقاضیان اکران نوروز
در حالیکه هنوز هیچ خبری از آغاز جلسات بررسی گزینه‌های اکران نوروزی نیست، برخی صاحبان و متولیان آثار سینمایی از قطعی بودن اکران نوروزی فیلم‌شان خبر داده‌اند، به طوریکه تا کنون ۴ فیلم، خود را از گزینه‌های اصلی اکران نوروز دانسته‌اند!
کاظم راست‌گفتار کارگردان سینما ضمن اشاره به دشواری‌های تولید فیلم در شرایط اقتصادی کشور تأکید کرد باید بدون کوچک‌ترین اشتباه وارد میدان تولید شد.
شورای صنفی نمایش در جلسه این هفته خبر از افزایش بلیت سینما‌ها را داد! به نظر می‌رسد اعضای این شورا درکی از وضعیت جامعه ندارند
نگاهی به نقش مادران شهید در سینما
ایفای نقش مادران شهید از سوی بازیگران همواره مورد استقبال شدید جامعه قرار گرفته است. ایفای این نقش‌ها توسط بازیگران نه تنها مور قبول اقبال عموم واقع شده بلکه به طور معمول جوایز معتبر سینمایی را نیز برای این بازیگران به همراه داشته است.
در «جشنواره برلین ۲۰۱۹» چه گذشت
وقتی فیلم «شب‌های روشن»، ساخته فرزاد موتمن، به جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس فرستاده شد، دبیر جشنواره در نامه‌ای به کارگردان کار نوشت: «فیلم شما فیلمنامه‌ای ساختارمند و عمیق دارد، کارگردانی کار عالی است، بازی‌ها هم باورپذیر و زیبا هستند؛ اما مشکل اینجاست که در این فیلم تهران را با نماهای ساختمان‌های بزرگ و بزرگراه‌های پیشرفته نشان داده‌اید، در حالی که این برخلاف تصور ما از کشورهای جهان سوم است.»
۱۲