اگر بخواهم به‌صورت خلاصه، در چند واژه تعبیرم را در مورد مجموعه داستان «خط مرزی» نوشته سیدحسین موسوی‌نیا ارائه دهم، باید بگویم که نمونه‌ای کامل و قوی از ساختار جدید روایت پایداری در دفاع مقدس است!
ادبیات دفاع مقدس در روز‌های رخوت ادبیات روشنفکری حرف اول را در جذب مخاطب می‌زند
روز گذشته آمار فروش کتاب‌های تألیفی طرح تابستانه کتاب سال ۱۳۹۸ در ۳۱ استان کشور منتشر شد که با ریز شدن در آمار پرفروش‌ها می‌توان به نکات جالبی از سلیقه مردم، وضعیت روز ادبیات کشور و بازار نشر پی برد.
برنامه «حوالی نگاه» که برای بررسی و تحلیل سریال «بوی باران» روی آنتن شبکه یک سیما رفت، عملاً به فرصتی برای تعریف از این سریال پرانتقاد تبدیل و ضرب‌المثل «خود گویی و خود خندی...» را در ذهن بیننده یادآور شد.
با طرح روایتی از مدافعان حرم حضرت زینب (س)
کارگردان نمایش جدید «غریبه شام» گفت: تلاش کردیم کار آیینی مرتبط با وقایع کربلا و متصل به اتفاقات روز را به صحنه بیاوریم. به همین دلیل یک قصه از مدافعان حرم را در نظر گرفته و آن را به روایت کربلا نزدیک کردیم.
مهرانه مهین‌ترابی:
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در حالی به این نکته اشاره می‌کند که بخش عمده‌ای از مفاهیم سینمای امروز چیزی جز تکرار و بازتکرار تلخی و بدبختی‌های زندگی ندارد که مسئولان سینمایی وزارت ارشاد همواره از ترویج سینمای امید تنها سخن به میان می‌آورند.
گفت‌وشنود «جوان‌آنلاین» با هوشنگ رفعت دوست دیرینه داریوش اسدزاده
امروز هفتمین روزی‌است که زنده‌یاد داریوش اسدزاده یکی از پیشگامان معاصر هنر‌های نمایشی ایران سر بر خاک نهاده و دوستدارانش را داغدار کرده است. هم از این روی و در تکریم یاد وخاطره‌اش، با هوشنگ رفعت دوست دیرینه آن مرحوم گفت‌وشنودی انجام داده‌ایم که نتیجه آن را پیش‌روی دارید. امید آنکه مقبول افتد.
مجموعه مستند «کمی تربت برای قاره سبز» تولید خانه هنرمندان مشهد به زبان آذری از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.
کتاب «داستان رویانا» نوشته محمدعلی زمانیان و از آثار جدید انتشارات «راه‌یار» وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مورد بخشی از فعالیت‌های دکتر سعید کاظمی آشتیانی روانه بازار نشر شد.
روایت محمد معتمدی از «حُر» خوانی در اُپرای عاشورا
محمد معتمدی، خواننده موسیقی ایرانی بین همه اپرا‌هایی که با همکاری «بهروز غریب‌پور» خوانندگی کرده است، نقش حر در اپرای عاشورا را خیلی دوست دارد، چراکه یک شخصیت چندوجهی پرتناقض دارد.
محمود عزیزی بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر در واکنش به طرح چابک‌سازی ارشاد مطرح کرد
اگر قرار بر چابک‌سازی یا ساماندهی است، باید گفت یک وزارتخانه احتیاج به این همه معاونت ندارد و معاونت‌ها هم احتیاج به این تعداد مدیرکل ندارند. پس چرا چابک‌سازی را از همین جا شروع نمی‌کنند؟ چرا نظر هنرمندان و متخصصان را نمی‌پرسند؟
۹