بررسی سرمایه‌های ایران برای حضور فرهنگی در سوریه
دومین نشست «مدافعان فرهنگی حرم» با هدف مدون‌سازی و بررسی چگونگی فعالیت‌های فرهنگی در سوریه با حضور استاد حسن عباسی برگزار می‌شود.
مستند داستانی «پرش‌بلند» که داستانی مهم از جنگ جهـانی دوم را روایت مـی‌کنـد، آمـاده نمــایـش شــد.
رئیس شورای جشنواره‌های سازمان سینمایی:
رئیس «شورای جشنواره‌ها» در سازمان سینمایی تأکید دارد، هر چند در این شورا به دنبال قلع و قمع جشنواره‌های سینمایی نیستند، اما این رویداد‌ها برای ادامه فعالیت باید استاندارد‌های لازم را داشته باشند.
از گوشه و کنار شنیدیم که انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیگر کتابی چاپ نمی‌کند و فروشگاهش دو‌سال‌ونیم است که تعطیل شده، مطمئنا این خبر، برای کسانی که با کتاب‌های کانون و فضای آنجا آشنا هستند، خبری تلخ است.
دومین دوره مسابقـه بین‌المللی کارتون و کاریکـاتور تـرامپیـسـم به همـت سـازمـان هنـری و امـور سینمـایی دفـاع مقـدس آغـاز به کار کـرد.
جواد محرمی
مسعود فراستی دارای چند ویژگی است که همواره سبب شده جبهه فرهنگی انقلاب در برهه‌های مختلف او را به عنوان یک منتقد سینمایی بر صدر بنشاند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها معاشرت چندساله او با شهید سیدمرتضی آوینی و همکاری در مجله سوره آن هم در زمانی است که بسیاری از به اصطلاح خودی‌ها آوینی را طرد کرده بودند، اما غیر از همنشینی و همنفسی با سیدمرتضی آنچه سبب می‌شود فراستی همواره منتقد محبوب جبهه انقلاب باشد شخصیت جذاب، صریح‌اللهجه و بی‌پروای اوست.
تودیع و معارفه مدیران جدید سازمان سینمایی
حسین انتظامی بالاخره اولین تغییرات در سطح مدیران مجموعه تابعه‌اش را انجام داد. در میان تغییرات در سازمان سینمایی، رفتن ابراهیم داروغه‌زاده و آمدن مهدی طباطبایی‌نژاد به معاونت نظارت و ارزشیابی بیشتر به چشم می‌خورد؛ جایی که می‌تواند پاشنه آشیل سازمان سینمایی باشد.
در جریان نشست بررسی مستند «روزی روزگاری در مراکش» مطرح شد
«عباس کیارستمی می‌گفت از نظر سنی به جایی رسیده‌ام که هر روز باید به مرگ فکر کنم و به همین دلیل هر روز که از خواب بیدار می‌شوم خودم را با کار‌های مختلفی سرگرم می‌کنم تا به مرگ فکر نکنم.»
با عبور ۷۵درصد از مرحله پیش‌تولید
«ایل دا» روایتگـر دفاع از مام میهـن جزو پربازیگرترین سریال‌هـای دفاع مقدس بوده که ۷۵درصد از مـرحله پیـش‌تولید آن پیش رفتـه است.
مدیرعامل به‌نشر (وابسته به انتشارات آستان قدس رضوی) از آغاز ششمین پویش مطالعاتی این مجموعه در قالب مسابقه کتابخوانی ملی «اوسنه گوهرشاد» همزمان با دهه کرامت خبر داد.
۹