‌بـرنـامه تلـویزیونی «آی‌فیــلم‌پــلاس» فرهنگ ایرانی- اسلامی را معـرفی مـی‌کند.
ثبت جهانی شهر یزد باعث افزایش ورود گردشگر خارجی شده است
ثبت جهانی شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی باعث شد تا در دو سال اخیر ضمن افزایش حضور گردشگران خارجی و داخلی، توجه به حفظ بنا‌های تاریخی و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این شهر رونق گیرد.
رضا صادقی از علت کمرنگ شدن فعالیتش در چند سال اخیر گفت.
به نظر می‌رسد اهم تلاش‌ها به خصوص پیرامون مبحث میراث و فرهنگ و صنایع ظریفه مختص این سرزمین در دولت تدبیر و امید گام‌هایی بوده که به عقب برداشته شده است زیرا برنامه‌های تدوینی و وسیع برای اصلاحات در عیوب عموماً بزرگنمایی می‌شوند...
نگاهی به جایگاه موعودگرایی در تولیدات سینمایی ایران و هالیوود
سینمای هالیوود بر اساس تندترین و بنیادگرایانه‌ترین مباحث ایدئولوژیکی شالوده‌افکنی و تأسیس شده است. برخلاف انکار‌های ظاهری و عوامفریبانه پایه‌گذاران و حتی مدیران کنونی این جریان فرهنگی- هنریِ کاملاً ایدئولوژیک و مذهبی، شکل‌گیری سینمای هالیوود بر پایه تفکرات صهیونیسم یهودی بوده است
در تازه‌ترین قسمت از سریال «گاندو» شاهد سکانسی هستیم که در آن یک جلسه در وزارت خارجه ایران شش ماه بعد از دستگیری مایکل هاشمیان برگزار می‌شود.
کار جدید گروه «نجم‌الثاقب» با موضوع مسیح علینژاد منتشر شد
گروه سرود «نجم‌الثاقب» کار جدیدی را با عنوان «دم خروس» منتشر کرد که در آن به مسیح علینژاد و فعالیت‌های ضدفرهنگی وی اشاره شده است. علینژاد در فضای مجازی واکنش تندی به این سرود داشته است.
بررسی سرمایه‌های ایران برای حضور فرهنگی در سوریه
دومین نشست «مدافعان فرهنگی حرم» با هدف مدون‌سازی و بررسی چگونگی فعالیت‌های فرهنگی در سوریه با حضور استاد حسن عباسی برگزار می‌شود.
مستند داستانی «پرش‌بلند» که داستانی مهم از جنگ جهـانی دوم را روایت مـی‌کنـد، آمـاده نمــایـش شــد.
رئیس شورای جشنواره‌های سازمان سینمایی:
رئیس «شورای جشنواره‌ها» در سازمان سینمایی تأکید دارد، هر چند در این شورا به دنبال قلع و قمع جشنواره‌های سینمایی نیستند، اما این رویداد‌ها برای ادامه فعالیت باید استاندارد‌های لازم را داشته باشند.
۷