محسن سلیمانی فارسانی
پرداخت به حماسه‌پردازان ایرانی در قالب هنر و به‌خصوص هنر‌های نمایشی (فیلم، سریال و تئاتر) به ماندگاری و فراگیری روح حماسه، شکل و قامتی قابل ستایش می‌دهد، اما برای پرداخت به الگو‌ها و شخصیت‌های حماسی ایرانی باید بستری فراهم کرد تا باورپذیری و قابل دفاع بودنش بیش از آنچه در ادبیات شفاهی وجود دارد، فراتر رود.
گزارش «جوان» درباره آفت‌های عزاداری و مداحی در ماه محرم
طرح آسیب‌های روضه‌خوانی، مداحی و نوحه‌خوانی حضرت اباعبدالله (ع) در هیئت‌های عزاداری ماه محرم طی سال‌های اخیر مسئله‌ای بود که همواره از سوی دلسوزان و دلباختگان مکتب حسینی (ع) انجام شده است. موضوعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بار‌ها به آن ورود کرده و نسبت به راه یافتن برخی انحرافات در آیین‌های عزاداری هشدار داده‌اند.
در مراسم اولین سالگرد درگذشت خالق «کیف انگلیسی» مطرح شد
مجری و بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم گرامیداشت سیدضیاءالدین دری با بیان اینکه بسیار متأسفم از این جامعه نخبه‌کش و قدرناشناس گفت: در حیات در‌ی بسیاری از مدیرانی که الان نام او را بر زبان می‌آورند قدرش را ندانستند و به او خون‌دل دادند.
روایت خواننده بختیاری از تیتراژ بانوی سردار
خواننده تیتراژ سریال تلویزیونی «بانوی سردار» ضمن اشاره به نحوه حضورش در این مجموعه داستانی، بی‌بی مریم بختیاری را نماد عرق ملی، تعصب و شجاعت توصیف کرد.
علیرضا قزوه در مراسم نکوداشت شاعران و اندیشمندان فارسی‌زبان مطرح کرد
اقبال چراغ‌داری بزرگی در زبان فارسی کرد و آخرین شاعر شبه‌قاره است که زبان فارسی را پاسداری و اندیشه مشرق‌زمین را حمایت و معرفی می‌کند.
فیلم سینمایی «خورشید» مجیدی با موضوع کودکان کار و بازی جواد عزتی جلوی دوربین رفت
مجید مجیدی با ساخت آخرین فیلمش که همکاری مشترک سینمای هند با ایران را موجب شد و شکست سختی در گیشه خورد، این بار با انتخاب یک بازیگر آثار بعضاً تجاری احتمالاً قصد دارد در فیلم بعدی‌اش نگاه جدی‌تری به گیشه داشته باشد.
نگاهی به فیلم «روسی» ساخته امیرحسین ثقفی
امیرحسین ثقفی در پنجمین فیلم سینمایی‌اش هم تجربه‌گرایی سینمایی می‌کند. فیلم‌هایی که از ثقفی به نمایش درآمده، چه در مضمون و چه در ساختار مشکلات بسیاری دارند و این نشان می‌دهد ثقفی پس از پنج فیلم هنوز جوزده فرم است، اما این فرم از کجا می‌آید؟ کارکرد این فرم چیست؟
شهردار تهران در جشن خانه سینما جایزه گرفت
بیست و یکمین جشن خانه سینما با اعطای جوایز اصلی به فیلم سرخپوست به پایان رسید. در این جشن شهردار تهران به خاطر تهیه‌کنندگی یک مستند جایزه گرفت.
«کتاب‌باز» با مرور قسمت‌های پیشین با حضور هنرمندان درگذشته که مهمان این برنامه بودند، روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
رئیس سازمان سینمایی:
شفافیت امری دو طرفه است و این نکته اشتباه است که فقط از دستگاه‌های حکومتی انتظار داشته باشیم همه ضوابط و مکاتبات خود را منتشر کنند.
۱۰