اسماعیل امینی مطرح کرد
اسماعیل امینی با اشاره به اینکه متأسفانه فکر می‌کنیم هر چیزی که مال دیگری است، می‌توانیم به آن بخندیم، این موضوع را غیراخلاقی و غیرهنری دانست و گفت: این چیزی است که به عنوان استندآپ کمدی به خورد ما می‌دهند و رادیو و تلویزیون هم به آن دامن می‌زند.
تهیه‌کننده فیلم «منطقه پرواز ممنوع» مطرح کرد
فیلم ما توانسته است پادشاه لخت سینمای ایران را رسوا کند! چرا؟ برای اینکه تا پیش از این زمانی که کسی می‌خواست سراغ سوژه‌هایی مانند مدافعان حرم برود، همه در سینما می‌گفتند «شعاری» می‌شود و اگر هم بسازی «مخاطب» نخواهد داشت.
نمایشگاه ملی صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاه تهران در حال برگزاری است و از جمله نکات برجسته این نمایشگاه بی‌برنامه بودن و شلوغی آن است.
مجری طرح سریال «ملک سلیمان نبی (ع)» گفت: برای تحقیق و نگارش این سریال به زمان طولانی نیاز داریم.
پیمان قادری
منتج از دفاع هشت ساله گونه سینمای دفاع مقدس در کشورمان پا گرفت و چه زیبا که برجسته‌ترین فیلمسازان این گونه سینمایی همان‌ها بودند که در جغرافیای جبهه‌ها نفس کشیدند.
نگاهی به جشنواره فیلم «ونیز» که این روز‌ها در حال برگزاری است
ایتالیا بیش از ۶۰سال پیش بر سر ادامه جریان و مکتب سینمایی نئورئالیسم با این استدلال که چهره‌ای ناهنجار از جامعه این کشور به دنیا عرضه می‌کند مانع ایجاد کرد، اما این مکتب سینمایی را که مولود دوره فاشیسم بود به کشور‌های دیگر جهان صادر نمود.
تهیه‌کننده درام‌های ماندگار «هور در آتش» و «اشک سرما» در گفتگو با «جوان»:
یک بار از مدیران فرهنگی نمی‌پرسیم چرا کاری کرده‌اند که حرفه‌ای‌ها بیکار شوند و آقازادگان بی‌سواد و صاحبان پول‌های مشکوک وارد سینما شده و روزبه‌روز هم پروارتر شوند.
انتقاد‌ها از «برادرجان» نتیجه عکس داد
در دوره‌ای که بسیاری از نویسندگان و کارگردانان شناخته‌شده سینما و تلویزیون، به دلایلی، چون نداشتن بودجه صداوسیما بیکار مانده‌اند، چهره‌هایی هم هستند که حضورشان در تلویزیون به یک عادت مضر تبدیل شده است.
مخاطب محوری، ویژگی متمایز برنامه‌های ماه محرم
معاون صدای رسانه ملی از تدارک گسترده شبکه‌های رادیویی برای محرم خبر داد و با اشاره به مجموعه نمایشی"مهاجرین خاک سرخ" و برنامه‌های شاخصی همچون " کتاب شب"با صدای استاد بهروز رضوی، "سفرنامه خوانی"، "بوی بهشت"، دیگر ویژه برنامه‌های منتخب ماه محرم را تشریح کرد.
همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع)، اجرای نذر ۵۰۰ پارک بازی کـودکـان در روسـتاهـای آسیب‌دیده از سیل و محروم کشور توسط خیرین، جانبازان و هنرمندان مشهور آغاز شد.
۱۱