با تجلیل از حدادعادل و معرفی برگزیدگان
هفدهمین جشنواره «قلم زرین» با تقدیر از حدادعادل به عنوان چهره پیشکسوت اهل قلم به ایستگاه آخر رسید.
امرالله احمدجو:
امرالله احمدجو، کارگردان سینما و تلویزیون، متعقد است ادبیات سخیف در کار‌های نمایشی رسوخ کرده است
گیشه به روایت بازیگران
اکران سینمای ایران در حالی این هفته پیگیری شد که فیلم «شبی که ماه کامل شد» با بازی الناز شاکردوست و هوتن شکیبا صدرنشین ماند، در حالی که درآمد سینمای ایران با افتی دو میلیاردی همراه شده است.
گفت‌وگوی «جوان» با داریوش مؤدبیان درباره رویکرد دوباره سیما به تله‌تئاتر
بسیاری از پیشکسوتان تئاتر معتقدند تلویزیون تله‌تئاتر را به عنوان یک ظرفیت نمایشی خوب فراموش کرده است. در این باره اخیراً مدیر شبکه ۴ سیما در پاسخ به این سؤال که چرا تله‌تئاتر تلویزیونی ساخته نمی‌شود یا بستر ساخت آن فراهم نمی‌شود، عنوان کرد: «ما هم این دغدغه را داریم و دنبال ساخت تله‌تئاتر هستیم و اصلاً پیش از این هم کنداکتور شبکه ۴ به تولید تله‌فیلم‌ها و تله‌تئاتر‌ها معروف بود.»
فراموشی پروژه ضدامریکایی سینما
هفت سال بعد از طرح موضوع ساخت فیلمی سینمایی درباره حمله امریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی و ابراز حمایت‌های اولیه، هیچ خبری از ساخت این فیلم استراتژیک در دست نیست.
هنرمند کاریکاتوریست جوان کشورمان:
یکی از کاریکاتوریست‌های جوان کشورمان تعدادی از آثار خود را در نمایشگاه کاریکاتوری تحت عنوان «سیلی‌های سخت» و با پیام افول امریکا به نمایش گذاشته است.
وزرای نفت و خارجه روز گذشته به دو برنامه تلویزیونی واکنش نشان دادند؛ واکنش‌هایی که دست‌کم نمی‌شود آن‌ها را مثبت تلقی کرد. محمدجواد ظریف درباره سریال تلویزیونی گاندو که این شب‌ها از تلویزیون پخش می‌شود و کاراکتر او نیز در آن حضور دارد جملاتی بر زبان آورد و بیژن زنگنه نیز به برنامه «سلام صبح به خیر» واکنش نشان داد که در آن سیدحسن حسینی مجری برنامه روی تصاویری ویدئویی درباره انتقال نفت ایران از طریق مسیر‌های کشتیرانی توضیحاتی ارائه داده بود.
نامزد‌های تلویزیونی جشن حافظ معرفی شدند
نوزدهمین جشن حافظ به دبیری امید معلم پنجشنبه ۲۰تیر برگزار خواهد شد. نامزد‌های جشن حافظ از میان مجموعه‌هایی انتخاب شده‌اند که از بعد از فروردین سال ۹۷ تا فروردین ۹۸ روی آنتن تلویزیون رفته یا در شبکه نمایش خانگی منتشر شده‌اند.
جواد محرمی
این روز‌ها مصادف با فصل تمدید اجاره‌نامه‌های مسکن، رسانه ملی در حال تبلیغ کمپینی به نام «صاحبخانه‌خوب» است که در فضای مجازی نیز این کمپین با همین هشتک دنبال می‌شود و می‌تواند تا حدودی به طور مقطعی روی رفتار صاحبخانه‌ها تأثیرگذار باشد و فی‌نفسه اقدام مثبتی از سوی رسانه ملی است.
دی‌ماه ۱۳۹۴، سه دهه بعد از آنکه یک هواپیمای ویژه مأموریت یافت تا بازداشت‌شدگان «لانه جاسوسی» را از ایران خارج کند، این‌بار یک هواپیمای سوئیسی از طرف امریکایی‌ها مأمور شده بود تا چند جاسوس را در آستانه توافق هسته‌ای با ایران از کشور خارج کند.
۱۱