انتخاب شكل و رنگ لباس‌هاي فرم مدارس بدون نظرخواهي از والدين و دانش‌آموزان
يكدست شدن لباس مدرسه دانش‌آموزان از جمله كارهاي بسيار خوبي است كه طي چند سال اخير به اجرا درآمده و با اين كار علاوه بر كمك به والدين براي انتخاب لباس فرزندان‌شان، از نظر روحي و رواني هم دانش‌آموزان را در وضعيت بهتري قرار مي‌دهد
توصيه هاي دكتر طبابايي خطاب به والديني كه فرزند مدرسه رو دارند:
حكايت تحصيل كودكان در مدارس غير انتفاعي و مدارسي كه حق و ناحق به يك خوشنامي نسبي دست يافته اند ، حكايت كم پيشينه و پرماجرايي است كه به هر چهار ديواري سايه افكنده ! با اين حال والدين كودكان از اين نكته بسيار مهم غافلند كه يك مدرسه و فضاي آموزشي خاص ، نمي تواند در موفقيت كودك نقش مهمي را ايفا كند.
884 كلاس درس رسماً به آموزش و پرورش تحويل داده شد
140 مدرسه بركت با ظرفيت 884 كلاس درس در 31 استان كشور آماده پذيرايي از دانش‌آموزان مناطق كمتر‌توسعه‌يافته است. روز گذشته رئيس دفتر مقام معظم رهبري به همراه رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) طي مراسمي و با حضور محمد شريعتمداري، معاون اجرايي رياست جمهوري و ديگر مسئولان به طور رسمي آغاز بهره‌برداري از اين مدارس را اعلام كرد.
در آستانه سال تحصيلي وزير آموزش و پرورش به مدرسه رفت
وزير آموزش و پرورش به همراه معاونان و تيم اجرايي‌اش روز گذشته در يك نشست خبري سرفصل‌هايي از مسائل روز اين وزارتخانه را مطرح كرد.
امسال 47 هزار دانش‌آموز اول ابتدايي درجا زدند!
در حالي كه بيش از دو هفته از اعلام آمار 47 هزار مردودي پايه اول ابتدايي از سوي معاون ابتدايي وزير آموزش و پرورش آن هم در آستانه بازگشايي مدارس مي‌گذرد و با وجود اينكه وزير آموزش و پرورش و معاونان و مديران سطوح مختلف اين وزارتخانه سعي در توجيه اين آمار داشته‌اند، هنوز دلايل قانع‌كننده‌اي براي اين تعداد مردودي آن هم در پايه اول ابتدايي و با وجود ارزشيابي توصيفي ارائه نشده است.
۵