یک مدرسه کانکسی در مراغه واژگون شد و معلم و ۵ دانش‌آموز را به بیمارستان فرستاد
معلم مدرسه واژگون‌شده در گفتگو با «جوان»: نه‌تن‌ها کانکس به زمین متصل نبود، بلکه روی ارتفاع هم قرار داشت وقتی تندباد آمد کانکس واژگون شد؛ اگر به منبع آب برخورد نکرده‌بود، تا جاده پایین‌دست سرازیر می‌شد و اتفاق بدتری رقم می‌خورد
پرونده ویژه والدگری آگاهانه/ گفت‌وگو با دکتر مجتبی همتی‌فر رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک
نحوه تعامل والدین با فرزند می‌تواند تا پایان عمر بر زندگی او اثر بگذارد. تقریباً شیوه تربیتی و سبک‌های فرزندپروری خانواده‌ها با یکدیگر متفاوت است، اما به نظر می‌رسد اکثر پدر‌ومادر‌ها در سطح جهان، والدگری را به صورت شهودی یاد می‌گیرند و آموزش خاصی در جایی نمی‌بینند.
پس از چند دهه تلاش برای حذف کنکور و تصویب مقررات متعددی برای مقابله با مافیای کنکور و موش آزمایشگاهی شدن چندصد هزار دانش‌آموز با مصوبات عجیب و غریب، حالا وزیر علوم مدعی شده‌است «حذف کنکور مقدور نیست!»
ادامه چالش دولت و مجلس بر سر رتبه‌بندي
به رغم مخالفت‌ها و هشدارها نسبت به اجرا و پيامدهاي اجراي طرحي كه آموزش و پرورش آن را رتبه‌بندي مي‌نامد، اين وزارتخانه بر ادامه اجراي رتبه‌بندي اصرار دارد.
آغاز شمارش معكوس آموزش و پرورش براي اتمام برنامه پنجم و توقف واگذاري‌ها
پايان برنامه پنجم و توقف واگذاري مدارس و آغاز اجراي برنامه ششم كه يكي از بندهاي آن بر توسعه مشاركت‌ها اصرار دارد، يكي از آرزوهاي آموزش و پرورش است.
بي‌تفاوتي آموزش و پرورش در اجراي تفاهمنامه محيط‌زيست
در يكي از پيوست‌هاي توافقنامه‌اي كه دو سال پيش بين سازمان محيط‌زيست و وزارت آموزش و پرورش، منعقد شد، به تشكيل و راه‌اندازي مدارس جامع محيط زيست(جم) اشاره شده است.
با فعال‌سازي 30 هزار تشكل
رئيس سازمان دانش‌آموزي جمهوري اسلامي ايران از فعال‌سازي 30 هزار تشكل ياوران امداد در مدارس كشور خبر داد.
سايه تغيير دست از سر آموزش و پرورش بر‌نمي‌دارد
با وجود گذشت كمتر از دو روز از اعلام كاهش رشته‌ها و شاخه‌هاي تحصيلي در دوره متوسطه از سوي معاون وزير آموزش و پرورش، واكنش‌ها به احتمال وقوع تغييرات جديد در نظام آموزشي كشور آغاز شده است.
اول مهر، فقط با 20 درصد افزايش ترددها 198 تن آلاينده وارد هواي پايتخت شد
همزمان با فرا‌رسيدن مهر‌ماه از امروز خيابان‌هاي پايتخت رسماً در خدمت دانش‌آموزان و دانشجويان قرار مي‌گيرند تا سال تحصيلي خود را آغاز كنند...
مهر باران مي‌شود شهر، از بوي ماه مهر
بعد از شكوفه‌هاي باغ تعليم و تربيت كه ديروز با هياهوي‌شان چرت مدارس را پاره كردند، امروز نيز بيش از 13 ميليون دانش‌آموز راهي سنگرهاي مدارس مي‌شوند...
۴